Skocz do zawartości

Jaka aparatura po MX-12


pacyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam JR mx-12 na 35mHz, na mojej miejscówce pojawiły się dziwne zakłócenia przez które rozbiłem kilka razy model samolotu. Proszę was o redę, o pomocy doboru aparatury na kilka lat, wydaję mi się że czas najwyższy przejść na 2.4 gHz i zapomnieć o zakłóceniach lecz co kupić by nie był to najtańszy ,,chińczyk'' zawsze marzyła mi się JR 9XII i po włożeniu modułu 2.4 będzie to dobrze działało, chciałbym dodać że latam kilkoma modelami i od razu chciałbym kupić kilka odbiorników by nie musieć przekładać z modelu na model, a w niedalekiej przyszłości spróbować sił w FPV więc duży zasięg radia milę widziany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

https://nastik.pl/produkt/graupner-mx-20-2-4ghz-hott/

Nie jest to krzyk mody ale jak na Graupnera HOTT nadajnik wykonany dość solidnie i z odbiornikiem GR-16 w zestawie. Link HOTT jest bardzo dobry i nie będziesz miał z tym problemów ale do FPV się nie nadaje. Generalnie 2,4 GHz się nie nadaje. Do FPV stosuj 868MHz lub  starsze systemy na 433MHz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zestaw by stosunek ceny był adekwatny do jakości radia, fajnie jak by obsługiwało 35mhz po zmianie modułu gdyż jak za mocno wieje na latanie to pływam żaglówką a tam 35 mhz mi nie przeszkadza. Wskazane może być coś używanego z kilkoma odbiornikami max 6ch powinno mi wystarczyć, w mojej mx-12 wykorzystywałem 4, nooo 5 jak podpiąłem serwo wyzwalające migawkę w aparacie ;). Jest sens zainwestować w starą JR 9XII  z modułem 35mhz i 2,4 ghz oraz dokupić kilka odbiorników 2.4ghz ? https://allegro.pl/oferta/radio-jr-pcm9-xii-modul-xjt-frsky-10595214696

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Krzysiek M napisał:

Bzdura. A co z tracerem crossfire ?

Miałem na myśli link 2,4 HOTT jak i każdy inny link 2,4GHz którym posługuje się fabryczny nadajnik. Sam używam modułu zewnętrznego Crossfire Micro i on pracuje na 868MHz. Używałem również starszych systemów na 433MHz typu LRS i Lora. Ponieważ od jakiegoś czasu nie śledzę nowinek FPV więc o systemie Tracer dowiedziałem się od Ciebie i wielkie Ci za to dzięki ?.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają pojawiać się nadajniki zaprojektowane do pracy na dwóch częstotliwościach tzn. 2,4GHz i 900MHz. Przykładem tego są nadajniki firmy Jeti oraz od niedawna FrSky TANDEM. Ciekawi mnie czy TANDEM może pracować tylko na 900MHz czy jednak musi pracować na 2,4GHz a 900MHz uruchamia się po utracie linku 2,4GHz. Z instrukcji użytkownika Jeti można wnioskować, że 900MHz nie jest systemem autonomicznym i jest traktowane jako system pomocniczy czyli pracuje w momencie utraty linku 2,4GHz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pacyn napisał:

Interesuje mnie zestaw by stosunek ceny był adekwatny do jakości radia, fajnie jak by obsługiwało 35mhz po zmianie modułu gdyż jak za mocno wieje na latanie to pływam żaglówką a tam 35 mhz mi nie przeszkadza. Wskazane może być coś używanego z kilkoma odbiornikami max 6ch powinno mi wystarczyć, w mojej mx-12 wykorzystywałem 4, nooo 5 jak podpiąłem serwo wyzwalające migawkę w aparacie ;). Jest sens zainwestować w starą JR 9XII  z modułem 35mhz i 2,4 ghz oraz dokupić kilka odbiorników 2.4ghz ? https://allegro.pl/oferta/radio-jr-pcm9-xii-modul-xjt-frsky-10595214696

Jakość wykonania i niezawodność działania JR PCM 9XII Limited bije na głowę niejedną aparaturę wyprodukowaną dzisiaj. Mam ten egzemplarz od 16 lat i nigdy nie miałem z nią żadnych przygód, a tym bardziej zaniku sygnału czy zakłóceń podczs latania modelami w systemie pcm. Jakość przełączników jest najwyższej jakości, nie to co w dzisiejszych aparaturach, szczególnie tych tańszych, gdzie często się urywają. Piszesz, że chciałeś kiedyś kupić tę aparaturę. Warto ją kupić, ale lepszym pomysłem będzie wstawienie modułu Jeti - ostatnio ktoś na forumowej giełdzie oferował taki moduł. W sumie wyjdzie to taniej niż zakup jakiejś aparatury za 800 zł, gdzie jakość i link bez porównania gorszy niż ma Jeti.

Jedyny minus - nie będziesz miał telemetrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ryszard_I napisał:

Zaczynają pojawiać się nadajniki zaprojektowane do pracy na dwóch częstotliwościach tzn. 2,4GHz i 900MHz. Przykładem tego są nadajniki firmy Jeti oraz od niedawna FrSky TANDEM. Ciekawi mnie czy TANDEM może pracować tylko na 900MHz czy jednak musi pracować na 2,4GHz a 900MHz uruchamia się po utracie linku 2,4GHz. Z instrukcji użytkownika Jeti można wnioskować, że 900MHz nie jest systemem autonomicznym i jest traktowane jako system pomocniczy czyli pracuje w momencie utraty linku 2,4GHz. 

Działa i na takiej i na takiej osobno jak i razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryszard_I napisał:

Nie myślałem, że Tandem będzie współpracował z odbiornikami long range R9. Jeżeli tak to szykuje się elastyczny system o bardzo dużych możliwościach. Dzięki za info i przestaję robić zakłócenia w temacie problemu Patryka.  

Działa jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa i mało tego wchodzą na rynek w tej chwili nowe odbiorniki Frsky serii TDR mające właśnie pracę jednoczesną w zakresie 2.4Ghz/900mHz. 
Sam miałem kiedyś MX-12 z modułem dodatkowym (frsky) dzisiaj powiem że nie warto się uwsteczniać w technologii, osobiście nie bawiłbym się w hybrydy z dołączanymi modułami w tych pieniądzach, o których piszesz. Jeśli masz dużo modeli i potrzebujesz wiele odbiorników to szukaj czegoś co jest dostępne cenowo w twoich widełkach i najlepiej rokuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryka nadajnik ze względu na modele pływające ma pracować na 35MHz. Dla modeli latających na 2,4GHz. Ma również służyć do lotów FPV. Więc pozostaje tylko zakup starego nadajnika na 35MHz posiadającego zatokę na zewnętrzny moduł w.cz. 2,4GHz. Dla lotów FPV w zatokę wsadzi sobie jakiś Crossfire lub inny moduł long range. Można jeszcze zrobić tak. Do pływania pozostawić tego MX-12 a do latania kupić taki nadajnik który będzie pracował na 2,4GHz z możliwością wstawienia modułu long range np. FrSky R9M, Crossfire 900MHz, wspomniany przez Krzysztofa Tracer Crossfire 2,4GHz lub coś innego nawet na 433MHz. Lub jeszcze inna ewentualność a mianowicie FrSky Tandem X20. Do pływania pozostawić MX-12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pływania 35mhz nie jest wymogiem, jak bym wszedł w 2.4 ghz i posiadał minimum 4 odbiorniki to wyzbył bym się mx-12 ze wszystkimi odbiornikami lecz ile teraz za to wezmę ? Posiłkując się allegro wybór w radiach 2.4ghz jest spory, tylko jakie radio wybrać z kilkoma odbiornikami by był zasięg spory oraz posiadał telemetrie ? Aby wyjść w kompromisową drogę cena-jakość, a aparatura może być używana. Wspomniana Graupnera HOTT podołała by moim wymogom ? Wykonanie radia jest na poziomie mojej starej mx-12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.