Skocz do zawartości

Jaka aparatura po MX-12


pacyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w przypadku multimodułu 4in1 zawsze możesz zmienić oprogramowanie, a wersja FCC tak naprawdę ma też możliwość wybrania EU (LBT).

 

Wersja EU(LBT) ma wgrany soft z mniejszą ilością protokołów co można jednak zmienić samemu.

 

Godzinę temu, Józef 21 napisał:

Ja kupiłem w sklepie odbiornik FrSky S6R z żyro w naszym polskim sklepie, który notabene zakończył działalność w roku ubiegłym w grudniu.  Niestety z oficjalnej strony FrSky aktualizowałem frimware do wersji LBT. Naklejka na opakowaniu była LBT.

Pamiętaj że LBT były też różne wersje, może miałeś ustawione V1 w nadajniku a w odbiorniku pewnie było V2, albo odwrotnie. Moduł 4in1 obsługuje i LBT V1 i LBT V2.

 

W załączniku lista protokołów obsługiwanych przez wewnętrzny moduł 4in1 w RadioMaster TX16S z najnowszym softem 1.3.3.33

Multi.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,

 

Dzięki Krzysztof,

 

O to wlasnie chodzilo,

że wersja oprogramowania multimodulu jest możliwa do podmiany.

Mam sporo różnych odbiornikow FrSky kupionych z różnych źródeł w ciągu ostatnich lat.

Działają bez zarzutu, ale żonglowanie kilkoma aparaturami i jeszcze pilnowanie wersji softu w samym odbiorniku jest po prostu upierdliwe nieco.

Teraz wszystko a  nawet więcej ogarnę jednym radyjkiem

 

Jd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie pilnowanie wersji softu jest upierdliwe. Ale widocznie taki jest teraz trend. Obecnie w radiu tx16s mam najnowsze oprogramowanie 2.9.2  PL jak i multimodule 1.3.3.33 staram się te sprawy pilnować.

Nabyłem rangera mikro z odbiornikiem ELRS ale wiosną dopiero wypróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Qzyn napisał:

Hej,

 

Dzięki Krzysztof,

 

O to wlasnie chodzilo,

że wersja oprogramowania multimodulu jest możliwa do podmiany.

Mam sporo różnych odbiornikow FrSky kupionych z różnych źródeł w ciągu ostatnich lat.

Działają bez zarzutu, ale żonglowanie kilkoma aparaturami i jeszcze pilnowanie wersji softu w samym odbiorniku jest po prostu upierdliwe nieco.

Teraz wszystko a  nawet więcej ogarnę jednym radyjkiem

 

Jd

Niezależnie od tego że Multimoduł umożliwia wybór większości dostępnych protokołów to i tak warto zaktualizować odbiorniki do aktualnie dostępnej najnowszej wersji oprogramowania, bo takiej właśnie będzie oczekiwał Multimoduł z najnowszym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie ktoś sprzedaje...... Teraz jest w radiach rc taki trend,  że aby być na bieżąco trzeba  aktualizować oprogramowanie co jakiś czas. Ktoś jak kupi, oczywiście nie wszyscy. Starszym wiekiem  modelarzom  jest  to  trudne  i pozbywają się.

Ale może niebawem będzie taka opcja że radio zawoła komunikatem ,, czy chcesz aktualizować nową wersję programu,,  Tak jak w komputerach i telefonach.

Nie każdy potrafi odpalić program podłączyć radio i ściągnąć nowe firmware.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pacyn napisał:

Witam, znalazłem takie radyjko na allegro i to jeszcze w carbonie https://allegrolokalnie.pl/oferta/aparatura-rcradiomaster-tx16swercarbonjak-nowa

Pytanie - czy to aby na pewno Mark II ?

Jeżeli tak + sprawne - to brać , jeżeli nie Mark II - to nie w tej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2023 o 20:44, Józef 21 napisał:

Więc to jest radiomaster Tx 16s Mk 1. Oprogramowanie Opentx.

 

W dniu 9.12.2023 o 20:44, Józef 21 napisał:

Więc to jest radiomaster Tx 16s Mk 1. Oprogramowanie Opentx.

Ok, dziękuję za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, szykuję się wyprzedaż w sklepie banggood. I chce w końcu zakupić polecane przez was radio z akcesoriami :

https://pl.banggood.com/RadioMaster-TX16S-Mark-II-V4_0-Hall-Gimbal-4-IN-1-ELRS-Multi-protocol-Radio-Controller-Support-EdgeTX-or-OpenTX-Built-in-Dual-Speakers-Mode2-Radio-Transmitter-for-RC-Drone-p-1942825.html?cur_warehouse=CN&ID=6319214&rmmds=search

 Jakie akcesoria do niego kupić by mieć radio do kilku modeli do dalekich i krótkich dystansów ? Mowa tu o odbiornikach itp. Gdyż z 2.4ghz nic nie mam.

Kolega powyżej zasugerował moduł TBS crossfire https://pl.banggood.com/TBS-Crossfire-Micro-TX-V2-915MHz-Long-Range-Low-Latency-Transmitter-TX-Module-for-FPV-Racing-Drones-p-2001118.html?cur_warehouse=CN&rmmds=search do dalekich lotów lecz jaki odbiornik ? 

baterie do nadajnika takie znalazłem https://pl.banggood.com/2PCS-HGLRC-18650-2600mAh-3_7V-18650-Battery-for-Remote-Controller-Radio-Transmitter-p-2001500.html?cur_warehouse=CN&rmmds=search będą dobre ? czy ten sklep ma baterie kiepskiej jakości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Józef 21 napisał:

Jak  kolega polecił TBS Crossfire Micro TX V2 915MHz  to pamiętaj o odbiorniku aby też miał 915 MHz.

Ok rozumie, lecz jaki odbiornik konkretniej zarówno do samego radia bez modułu i z modułem. Jak wspomniałem jestem noga w 2.4ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Józef 21 napisał:

Jak  kolega polecił TBS Crossfire Micro TX V2 915MHz  to pamiętaj o odbiorniku aby też miał 915 MHz.

Panowie tylko nie 915MHz w EU musi być 868MHz, 915MHz to krótka droga do rozbicia modelu.

Na 915MHz będą ciągle konflikty z GSM LTE. W EU pasmo 915MHz wymaga koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, ksdl napisał:

Panowie tylko nie 915MHz w EU musi być 868MHz, 915MHz to krótka droga do rozbicia modelu.

Na 915MHz będą ciągle konflikty z GSM LTE. W EU pasmo 915MHz wymaga koncesji.

w sklepie banggood nie mogę znaleźć, gdzie go dostanę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy w Europie  więc musimy prawo stosować europejskie. Nadmieniałem na forum że do tx16s i boxera radiomaster dokupiłem moduł ELRS ranger mikro i aby to współpracowało dwa odbiorniki jeden ER-6 radiomaster  oraz drugi Betafpv SuperP 14CH  2,4 GHz. Oprogramowanie EU LBT 3.0.1  które można pobrać ze strony internetowej, fajnie się łączą z ranger mikro modułem zewnętrznym nadajnika. Niestety trzeba czekać do wiosny aby to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.