Skocz do zawartości

Jaka aparatura po MX-12


pacyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko to chińczyk. Prawdopodobnie oprócz Jeti. Made in Czech Republik, tak jest napisane na płytkach w nadajniku. W Graupnerze MC-32  China. Nie wiem jak Futaba. JR był Japan ale już go nie ma. Ja na Twoim miejscu nie zrażałbym się tą chiną. W szczególności, że alternatywy brak. Jeżeli masz alergię na chińczyka to kup Jeti. Jednak musisz się liczyć z tym, że budżetowy Jeti niewiele potrafi i wcale nie jest taki budżetowy a ten co trochę potrafi to i trochę kosztuje. Ważne jest to, że jest wybór jak nigdy. Prześpij się z problemem. Życzę Ci abyś dokonał właściwego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TX16s okrzyknięto aparaturą roku 2020 i co najdziwniejsze jak weszła do sprzedaży kosztowała ok 700 zł a teraz chińczyk podniósł  cenę ponad tyś zł. Widocznie dobrze się sprzedaje. Na yutube jest pełno filmików nawet po polsku.

Niestety teraz wszystko jest chińskie jak pisze Ryszard_I.

Powodzenia wyboru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, niestety chwilowo musiałem zrezygnować z zabaw RC do obecnego czasu. Ponawiam temat, jakie radio kupić z kilkoma odbiornikami by starczyło na lata ?

Analizując wasze wypowiedzi oto kandydat:

 

 

https://allegro.pl/oferta/radiomaster-tx16s-mkii-hall-4-0-elrs-rc-fpv-14422627992?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_krk_kis_kolekcje_pla_pmax&ev_campaign_id=18004421009&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIkZK42a7VggMVz1BBAh1rlwT-EAQYASABEgK0qfD_BwE

 

 

 chyba że jest jakaś lepsza alternatywa jak na rok prawie2024 ;). Proszę o podzielenie się doświadczeniami które radio spełni moje oczekiwania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 18:07, Krzyś63 napisał:

Hej. A tak na marginesie zobacz skąd jest dostawa. Możesz kupić sam na ali za niższą cenę. Ja mam i polecam. 

z mojego linku dostawa jest z chin, tak ale na aliexpres faktycznie jest taniej lecz mój bank nie obsługuje płatności payu.

W dniu 21.11.2023 o 23:33, Józef 21 napisał:

Jak najbardziej teraz widziałem na Banggoog za 930zł wersję 4in1 bo jest to protokół na którym połączysz kilkanaście typów odbiorników.

A tak jest, mowa pewnie o tym https://pl.banggood.com/RadioMaster-TX16S-Mark-II-V4_0-Hall-Gimbal-4-IN-1-ELRS-Multi-protocol-Radio-Controller-Support-EdgeTX-or-OpenTX-Built-in-Dual-Speakers-Mode2-Radio-Transmitter-for-RC-Drone-p-1942825.html?cur_warehouse=CN&ID=6319214&rmmds=search czy to radio spełni moje oczekiwania ? jak się ma temat z polskim językiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pacyn napisał:

z mojego linku dostawa jest z chin, tak ale na aliexpres faktycznie jest taniej lecz mój bank nie obsługuje płatności payu.

Dostawa z Chin czyli ali albo inny banggood. Cwaniak jest tylko pośrednikiem. Płacisz Blikem, a to w każdym banku bezproblemowo. Kiedyś dużo kupowałem u chińczyka teraz przy obowiązkowym vat to już trochę gorszy biznes. Ja za swojego radiomastera w 2021 zapłaciłem 390zł.... czekałem 2 miesiące, bo chińczyk zobaczył, że mają zbyt to chciał unieważnić transakcję. Ale się nie dałem... później to już było powyżej 600 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niestety teraz jest cena wyższa, na początku było tanio ja kupiłem z banggood za 404 zł. Tak jak nadmieniałem cenę ma dobrą teraz banggood. Zakup w granicach tyś zł za wersję 4in1 jest opłacalny. A jest to aparatura którą można modyfikować przez zastosowanie modułu zewnętrznego ELRS.  Radiomaster od paru miesięcy sprzedaje odbiorniki do tej wersji. System ten cechuję bardzo duży zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Józef 21 napisał:

 Niestety teraz jest cena wyższa, na początku było tanio ja kupiłem z banggood za 404 zł. Tak jak nadmieniałem cenę ma dobrą teraz banggood. Zakup w granicach tyś zł za wersję 4in1 jest opłacalny. A jest to aparatura którą można modyfikować przez zastosowanie modułu zewnętrznego ELRS.  Radiomaster od paru miesięcy sprzedaje odbiorniki do tej wersji. System ten cechuję bardzo duży zasięg.

Właśnie coś takiego mi trzeba. a ten model https://pl.banggood.com/RadioMaster-TX16S-Mark-II-MAX-V4_0-Hall-Gimbal-4-IN-1-ELRS-Multi-protocol-Radio-Controller-Support-EdgeTX-or-OpenTX-Built-in-Dual-Speakers-Mode2-Radio-Transmitter-for-RC-Drone-p-1942823.html?cur_warehouse=CN&ID=63192176316246&rmmds=search różni się czymś prócz wyglądu i 250zł większej ceny ? Bo wyróżnia się z tłumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sorry za mały off, choć dotyczy właśnie polecanego radyjka.

Wasze radiomaster tx16s mają multimodul 4w1 w wersji FCC czy też EU LBT ?

 

Na stronie producenta są one do wyboru w tych 2 wersjach.

Mi osobiście zależy na starych protokołach FrSky, a dokładnie na D8/V8 które ma wersja FCC.

Znalazłem też po małych poszukiwaniach  tx16s Mark II za 999 PLN z w polskim sklepie z dostawą w 24h.

Na marginesie  w momencie wejścia na rynek aparatura kosztowała abt 130 USD........,

40 USD mniej niż bliźniaczy Jumper t16.

Sam radiomaster w wersji Mark II zresztą parę rzeczy od jumpera sobie potem "pożyczył", których w Mark I nie bylo

 

Byłbym wdzięczny za info od posiadaczy tx16, czy u nich te protokoly Frsky v8 /d8  są ??????

 

 

Jd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Józef 21 napisał:

Zamieszczałem listę obsługujących protokółów można poszukać na forum. Wersja 4in1 ma bardzo wiele. Natomiast ELRS  wyłącznie z odbiornikami ELRS. Jest jeszcze najtańsza CC2500 ona tylko rozpoznaje FrSky  nie wszystkie,  Futaby  oraz Graupnera  i koniec.

DD,

 

Liste widzialem i nie tylko,

latalem zreszta kiedys rozmaitymi maluchami  Jumperem T8SG v2  wersja 4w1 , sam przerabialem ponad 10 lat temu nadajnik Walkera  Devo 7E na wersje multiprotocol .........

Roznica miedzy modulami EU LBT a modulami FCC instalowanymi w TX16s mark II  polega wlasnie na tym, ze EU LBT ma wyciete niektore protokoly 

 

wg Radiomastera:

  • 4in1 LBT Version (Europe) is limited to LBT compliant protocols FrSKY X/X2 LBT, HoTT LBT and DSMX
  • ELRS LBT (Europe) Version is pre-installed with ExpressLRS CE EU domain LBT FW (Limited to 100mw power output)

Nie chce wersji EU tylko FCC z powodow j.w, lista jest widoczna po najechaniu na odpowiednia opcje w oprogramowaniu.

Sprzedajacy jakos sie nie chwala, jaka wersje modulu 4w1 sprzedaja.......

 

 

JD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam tą wymienioną

4in1 LBT Version (Europe) is limited to LBT compliant protocols FrSKY X/X2 LBT, HoTT LBT and DSMX,   mam odbiorniki FrSky

Jesteśmy w Europie więc nie używajmy niedopuszczonych. Z tym co ty zrobisz to twoja sprawa, wiem że używa się wersji azjatyckich które mają w przypadku ELRS większą moc itp.

Na FC koś napisał że kto sprawdzi jaką wersją latasz.

Znalazłem linka  jakie 4in1

https://www.multi-module.org/basics/supported-protocols?fbclid=IwAR3iN6LKBNoWuUn7ZhOvPYSAsu7YdBR2TDqHhYlRi2v9z6WeoRU39FiZ55c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Józef 21 napisał:

Jesteśmy w Europie więc nie używajmy niedopuszczonych.

 

To nie jest tak, że protokół FrSky D8(V8) jest niedopuszczony lub nielegalny w EU. Niedopuszczone jest tylko wprowadzanie na rynek EU nowego sprzętu nie spełniającego wymogów LBT. Dlatego też polskie sklepy sprzedając oficjalnie sprzedają rzeczy tylko spełniające LBT.

Ale jak już ktoś "wprowadził" sobie nieLBT wcześniej lub odkupuje na rynku wtórnym taką wcześniej wprowadzoną używkę, to może używać.

 

PS

Nawiasem mówiąc, jakby ktoś koniecznie chciał, to Taranis X9D ACCESS umożliwia przełączanie trybu FCC lub LBT EU przy pomocy skryptu lua :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Józef 21 napisał:

Naklejka na opakowaniu była LBT.

 

Czytałem na forach, że FrSky miał kłopoty z logistyką i zdarzało się, że wypuszczał zamówienia do EU (LBT) z pomyłkowo wgranym FCC. Dlatego wypuścili skrypt, żeby odbiorcy pomyłkowych wersji mogli sobie to sami zmienić bez konieczności odsyłania sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.