Skocz do zawartości

Zasilanie serwa.


izonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, izonix napisał:

Zauważyłeś jakieś minusy tak słabego zasilania, gorszy zasięg, trzepotanie serw, inne? Jak głęboko rozładowywałeś ogniwa?

 

Jurku, przy tak niskim napięciu zasilania Twoje w/w obawy są słuszne. W tej sytuacji mogę zaproponować wyłącznie gotowy pakiet NiMH 4s, napięcie 4,8-6V. Ja w swoim spalinowym DHC-2 Beaverze na takim pakiecie latałem bez żadnego problemu. Ogniwa/ pakiety te nie są drogie. Naprawdę w Twoim przypadku, biorąc pod uwagę Twoje wymagania jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
37 minut temu, andrewtomaszewski napisał:

 

Jurku, przy tak niskim napięciu zasilania Twoje w/w obawy są słuszne. W tej sytuacji mogę zaproponować wyłącznie gotowy pakiet NiMH 4s, napięcie 4,8-6V. Ja w swoim spalinowym DHC-2 Beaverze na takim pakiecie latałem bez żadnego problemu. Ogniwa/ pakiety te nie są drogie. Naprawdę w Twoim przypadku, biorąc pod uwagę Twoje wymagania jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Takie rozwiązanie problemu jest oczywiste, ja szukam tych mniej oczywistych, ciekawszych i równie dobrych technicznie.

Pakiet NiMH 4s ma chyba troszkę mniejsze napięcie niż 6V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet 4s NiMH ma napięcie z zakresu 4,8-6V. Spójrz w załączoną kartę danych producenta serw TP SG-90, czyli takich jakich używasz w swoim modelu. Zakres napięcia zasilającego się zgadza. Czy to nie jest wystarczający argument? Okej. Nie będę już nic więcej proponował. Podałem wiele skutecznych rozwiązań i pomysły mi się już wyczerpały. Już nie wiem czego tak naprawdę szukasz ale jestem ciekawy na jakie rozwiązanie finalnie się zdecydujesz. Życzę owocnych poszukiwań.

Pozdrawiam serdecznie.

2022-02-20 20_58_27-SERVO MOTOR SG90                                                         DATA SH.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do czego ma być to zasilanie? Bo ja nie bardzo czaję. Jak do dlg to albo 1s , na 30- 40 minut latania, albo 1s + step up, 2s+ step down, albo 2s+ serwa hv. Jak do innych modeli, to bez sensu bić pianę, najtańszy BEC i po temacie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jerzy Markiton napisał:

Jurek - chyba w dziale giełda pojawiło się coś, co rozwiązałoby Twój problem ?

- pozdrawiam - Jurek

Jurku, dzięki za czujność. Pewnie jednak skończy się na 2s plus kilka diod. Jeśli będą jakieś problemy, to 2s plus stabilizator liniowy (mam 7805), następnie 2s plus przetwornica (też jakąś mam, może nie 2 gramową, ale w 5 g się zmieści). To ma pracować w DLG, ale takim 110 cm.

Dzięki wszystkim za pomysły ?.

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Latałem sezon 2021 na SG-90. Zasilanie 2s + dwie diody prostownicze. Trochę zbyt duże napięcie 7V, ale nic się nie stało złego. Próbowałem na 1s, na stole działało ok, ale bałem się zaryzykować latanie. aparatura Turnigy 9x v2, odbiornik HK-T6A-V2.

Heniek

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo długo latałem i latam dalej dlg z ubec/bec 5v zasilanymi z pakietu 2s i nie spotkałem się z żadnym sianiem zarówno na serwa jak i na odbiorniki.
Używałem serw:
- hxt
- turnigy
- tp i podróbki tp
- emax i podróbki emax
- hitec
- dymond
- kst już bezpośrednio z 2s,bo to hv.

Używałem odbiorników:
- dsm, dsm2 Orange i spektrum
- assan
- frsky v, d, x, rx
- turnigy (od linku z 9x), flysky 1
- flysky 2

Jedyny problem z "sianiem" jaki miałem to różne podróbki serw tp i emax w połączeniu z odbiornikami frsky d i x z telemetrią. Wyłączenie telemetrii załatwiało problem siania na serwa.

Uważam, że bec+kondensator będzie dużo lepszy od diody. Szczególnie w momencie nagłej potrzeby zadziałania jednocześnie wszystkich serw.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.