Skocz do zawartości

Szybowiec na zbocze, jakieś sugestie?


grzegorzp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC
Skrzydło chcę zamówić od razu z klapami, nie przeszkodzą a w termice się na pewno przydadzą (bo nie wiem czy na zboczu się używa)

Jak sie ma na Żar i inne zbocza tyle co kolega to bym się nie przyznawał ,że nie wie się czy się klapy na zboczu stosuje ...

 

Powiem tylko tyle Modelami f3b dobrze się lata na zboczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Skrzydło chcę zamówić od razu z klapami, nie przeszkodzą a w termice się na pewno przydadzą (bo nie wiem czy na zboczu się używa)

Jak sie ma na Żar i inne zbocza tyle co kolega to bym się nie przyznawał ,że nie wie się czy się klapy na zboczu stosuje ...

 

Powiem tylko tyle Modelami f3b dobrze się lata na zboczu ;)

 

No a ja miałem tyle "odwagi", że się przyznałem, żem nigdy na zboczu nie latał co więcej nawet nie wiem jaki model do tego potrzebny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po obcięciu noska we Fregacie można założyć śmigło z kołpakiem 35 a nawet 40 mm. Kadłub w części kabinowej ma szer. ~ 50 a wys. 75 mm, mieści się tam bez problemu pakiet 3s 1500 z możliwością przesuwania celem wyważenia.

Płat jest pokryty fornirem, polerowany, lakierowany z wyciętymi na gotowo klapami i lotkami na zawiasach taśmowych z tkaniny tak że dla mniej wymagających po zamontowaniu serw i napędów gotowy do lotu. W ubiegłym sezonie lataliśmy Pandą z Modellotu z tak wykończonym płatem i sprawowała się całkiem dobrze.

Pedanci mogą oczywiście nad płatem popracować.

Ster kierunku i statecznik poziomy to surowa balsa, wymaga wykończenia.

Ponieważ zachęceni ubiegłorocznymi doświadczeniami z Pandą zakupiliśmy dwie Fregaty, Paweł będzie latał modelem "surowym" ja zaś swoją (dla porównania ) zamierzam pokryć folią.

Model jest moim zdaniem wart swojej ceny jeśli chodzi o wykonanie no i nie wymaga tyle pracy przy wykończeni co blejzyk czy arthobby.

Poza tym ma prawdziwy kadłub ( nie znoszę kadłubów typu " jajko na kiju " )

Ze sprawdzonym RG 15 o osiągi na pewno nie ma się co martwić.

 

Pozdrawiam.

Posiadacz Fregaty (póki co w pudełku ) :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, z silnika raczej zrezygnuję, za sugestią malinn bo na zboczu różnie bywa a szkoda silnika, zamontuję zaczep i jak do termiki to będzie holowany :D

 

Pedanci mogą oczywiście nad płatem popracować.

W takim razie jestem pedantem :) będę coś "tworzył" aby go ładnie wykończyć.

 

Poza tym ma prawdziwy kadłub ( nie znoszę kadłubów typu " jajko na kiju " )

Mam to samo :roll:

 

Jakich serw używacie do Fregaty? Myślę, że typu HS82MG powinny dać radę.

Jeśli jestem w błędzie proszę o korektę.

Pakiet do samego odbiornika i serw ok 1500 mah też powinien wystarczyć na całodniową sesję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle kombinujesz, lepiej mieć 2szt. aku 1300mah niż jedno 2700mah. Model wychodzi lżejszy, lepiej terme łapie. Chyba nie problem wylądować po 45min i zmienić aku i dalej latać 45min. Lżejszy model , mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia go podczas lądowania.

 

Aku 1300mah -zippy 25-30C z chin kosztuje około 40zł. Jak kupiłem takich 6szt i każde jest ok. Zarówno prądowo wyrabia jak i pojemność jest ok. Przemyśl to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to masz rację.

Ja myślałem, że będzie jednak napęd. Jak wejdzie 4xAA 2700mah to jasne że lepiej wozić prąd niż ołów. Zawsze też można zlutować aku z tych małych paluszków - aaa i 1000mah mieć. Mi w zuni 1000mah starcza na 5 godzin latania ale mam 3xhs55. W f3f istotnie wsadza się duże paluszki- AA. Można zawsze je zlutować jak pozwala kształt kadłuba i wyważenie modelu.

 

Ja te 1300mah lipoli mam w andromedzie ale mam tam napęd 3f...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, o to chodziło, 4xAA ja myślałem o 5xAA zwykle stosuję taką konfigurację do zasilania odbiornika z serwami i jak do tej pory 0 problemów i serwa mają więcej mocy.

 

A jak już o serwach mowa, znalazłem w sieci

TowerPro MG90 14g - 2,5kg z metalowym zębem lub

MG16R też metal 18,8g - 2,9kg oba na 6V będą się nadawać z tymi mocami? ktoś się spotkał wie jak to działa?

Cena zachęcająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co do pakietu to mamy jasność.

 

A co do serw?

HS82MG mają ciut większy moment od tych które podałem wcześniej i to wszystko, więc myślę, że dadzą rady.

Pytanie czy ktoś ich używa i jak się sprawują?

Osobiście miałem SG90 i byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.