Skocz do zawartości

F-16 mega kraksa !!!


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój drugi F-16 z napędem na śmigło przy trzecim starcie zaliczył potężną kraksę !!!

image.thumb.png.4538a9916d38f0b3211bf1aa1a68c605.png

 

A był taki piękny...

 

image.thumb.png.fe06f6eecd6f1ac521f7ad82e8fbbbe1.png

 

Pomalowałem go na ten sam wzór co pierwszy F-16 z napędem EDF.

 

Chwila przed mega zderzeniem z ziemią !

image.thumb.png.74fdf31bab5804c2970e8714223a1aef.png

 

Jak widzicie model tuż po wyrzuceniu z ręki jest mocno pochylony w lewo!

Siła odśrodkowa jaka wytwarza śmigło jest bardzo duża przy tym modelu!

Pierwszy raz to model momentalnie wykręciło do góry nogami nim nabrał prędkości i można było sterować... nie wiem jak, ale udało mi się opanować sytuację.

Za drugim razem było już lepiej. Trzecia próba totalnie nieudana!

Po pierwsze model rzucałem z wiatrem zamiast pod wiatr, dwa model rzuciłem zbyt płasko w związku z czym nie miałem czasu na jakąkolwiek reakcję.

Gdybym wyrzucił go bardziej do góry miałbym więcej czasu na chwycenie drążka i korektę położenia modelu.

Zdjęcie to ostatnia chwila jak model widać na filmie przed uderzeniem w ziemię i nie widać żeby lotki korygowały położenie w tym momencie. Nastąpiło to dużo później, niestety trochę za późno i nie widać na nagraniu bo F-16 zniknął z kadru. Mam jeszcze nagranie z pokładu maszyny! Ale nie było czasu przejrzeć całej sytuacji, a na pewno jest bardzo ciekawe ujecie !

 

Da się to naprawić! Ale nie w 5 min.

 

image.png.d948ae5918488f30289ddb7da28db6fe.png

 

image.thumb.png.cddd519c570df74f7cc1e312ba67ca34.png

 

Złamany dziób F-16

image.thumb.png.9347b7abec8e88dce62b0ed8a0829629.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Moim zdaniem gaz na początku powinien być na 100% zeby go rozpędzić. Ale może masz za mocno ustawione wychylenia lotek. Spróbuj moze z Dual Rate np 50% i 80%. Lotki i wysokość.  A ile on waży? bo jak jest lekki (do 1 kg) to spróbuj może w wysokiej trawie z kolan rzucić go poziomo  z wyłączonym silnikiem, powinien lekko poszybować. Z kolan jak wleci w trawe to nic mu sie nie stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to mieć kogoś do pomocy ! Wtedy jesteś przygotowany i można natychmiast wykonać korektę po wyrzuceniu modelu. No ale z tym kimś to ciężka sprawa, jak zaproponujesz darmowy browar do oporu (odcięcia) to chętnych może być sporo.

Dobrym rozwiązaniem była by jakiegoś rodzaju katapulta, ale to nie takie proste zbudować.

Mode się klei, po naprawie wezmę i wyrzucę pod dużym kątem i zobaczę czy to dobry pomysł w tym przypadku !

Nie mając pewności czy pierwszy model F-16 będzie dobrze latać wyrzuciłem go prawie pionowo do góry co było dobrym pomysłem.

Poniżej foto z tej próby !

image.png.5fbb10a7a2a094428de3c767804fc6fa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.