Skocz do zawartości

Problem z montażem dodatkowej piasty do EMAX GT2215/09


ziaja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z doborem śrub do montażu piasty do wirnika silnika EMAX GT2215/09. Na stronie producenta brak takowej .Kupiłem silnik z zestawem piast i wkrętami .Planuję montaż przed wręgą więc zawarta w zestawie piasta była by ok  ale niestety producent nie dostarcza odpowiednich wkrętów . Są tylko do mocowania łoża  do silnika i wręgi . Próbowałem z wkrętami M2 x 4 mm, ale nie udaje mi się. Czy powinien być jakiś inny , z gwintem drobnozwojowym ? Proszę o pomoc .Silnik jest dość znany i może już ktoś z Was posiadł tą tajemną wiedzę ?

Korekta. Próbowałem ze śrubami M2X6 mm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziaja napisał:

Ok, M3x6 są na stojanie do montażu łoża ale chodzi mi o wirnik, gdzie są mniejsze otwory do przykręcenia piasty .

Mam ten silnik,prosta sprawa.Demontujesz tylny dekielek,w to miejsce przykręcasz piastę tymi samymi śrubkami,dekielek do odstawy,i tyle?.

IMG_20220626_104019.jpg

IMG_20220626_104039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, nJerzy_R napisał:

Jasne, Ty wiesz lepiej co mierzyłem...

Ok, koniec tematu.

Chyba nie czytasz,jeszcze powyżej podałem konkretnie, jak tą piastę dokręcić do silnika,a przecież o to chodziło,Mirek chyba się nie połapał o co chodzi,dla tego szukał śrubek.Mam ten silnik i suwmiarkę elektroniczną,też chyba koniec tematu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , rzeczywiście 1.5 ale jednej ze śrub nie dałem rady odkręcić .Chyba moimi próbami zjechałem gniazdo imbusowe, więc znowu nowa zabawa. Jakiś pech czy może raczej kiepskiej jakości imbus - kupiłem f-my Dexter w LeroyMarlin. Tym razem poszukam wykrętaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat. Kupiłem wykrętak do śrub 2mm  , chociaż niełatwo było znaleźć poniżej 3mm oraz jeszcze jeden klucz imbusowy 1,5 mm  (droższy czytaj z lepsze stali) . Okazało się że dało się odkręcić felerną śrubę imbusem . Jest wszystko ok, przykręciłem nowy wał do wirnika i idę polatać ! Stara prawda jest aktualna tj. warto kupować dobre narzędzia , zwykle droższe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ziaja napisał:

Kończąc temat. Kupiłem wykrętak do śrub 2mm  , chociaż niełatwo było znaleźć poniżej 3mm oraz jeszcze jeden klucz imbusowy 1,5 mm  (droższy czytaj z lepsze stali) . Okazało się że dało się odkręcić felerną śrubę imbusem . Jest wszystko ok, przykręciłem nowy wał do wirnika i idę polatać ! Stara prawda jest aktualna tj. warto kupować dobre narzędzia , zwykle droższe !

To super ,pomyślnych lotów?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za "Muratorem": Spolszczenie inbusa na imbusa przypisuje się trudnością wymowy sąsiadujących ze sobą spółgłosek n i b (pierwsza jest przedniojęzykowa a druga wargowa).

A prawidłowo ta niemiecka nazwa to  Innensechskantschlüssel. Wcięło Ci Herr Jarek literkę "e".

I kto tu jest przemądrzały? No kto?

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.