Skocz do zawartości

Rozpoznanie silnika modelarskiego


maresca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grzesiek napisał:

Silnik nie wypał.Tylko na półkę.

A możesz to jakoś potwierdzić? Użytkowałeś takie silniki ? Skąd od razu twierdzenie , że to niewypał ?

 

Ja natomiast uważam ten silnik za jeden z lepszych produkcji CCCP.

Po wymianie stalowej pary na zestaw ABC , silnik ten był z powodzeniem stosowany w klasie F1C, gdzie w tamtych czasach latano na Rossi /KN/.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tosiekrc napisał:

Potwierdzam był to dobry silnik do combata na uwiezi  konkurent Super Tigra...........

Tałki były produkowane w wersji F1C jak na fotkach  i F2D z krótkim wałem.  Miały czarne pary , i wszystkie jakie miałem   , były dobrze wykonane . Była  to kopia silnika Rossi. W tamtych czasach  silniki Rossi  były dostępne tylko dla kadry narodowej. Pozostali zawodnicy użytkowali silniki jakie były dostępne, a tałki były lepsze od MVVS. Po odpowiednim ulepszeniu, dało się na nich  latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzesiek napisał:

Miałem 2 szt z przydzialu lok.Jednej nawet z instruktorem nie udało się odpalić.Prychała i na tym koniec.Druga chodziła ładnie ale,ale po ok godzinie exploatacji się skończyła kompresja.To moje zdanie może źle trafiłem

 

     Ten silnik przypomina włoski silnik Rossi 15, który był doskonały do  klas:  F1C i F2A . Podejrzewam, że jest to nieudana sowiecka kopia silnika Rossi 15, najlepszego silnika w swojej klasie, na początku lat 70-tych ubiegłego wieku.

 

      Z własnych doświadczeń i kolegów wiem, że sowiecki silnik Meteor 2,5 ccm nie dawał się regulować i rzygał paliwem przez wał korbowy. Była to kopia starszej wersji włoskiego wyczynowego Super Tigre G15, najlepszego silnika w swojej klasie, na początku lat 60-tych ubiegłego wieku. 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.