Skocz do zawartości

F2B - początki i pierwszy model


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 367
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam ;)

No to pierwsza konkretna gleba zaliczona... :\

Raz polatałem i wszystko było w porzadku, za drugim razem model zaraz po starcie zrobił pętle i wbił sie w ziemie :\. Szkody ? złamane skrzydło... Złamało sie zaraz za sklejkowym wzmocnieniem. Żeberka już posklejane, dzwigary poprzyklejane, zostało zamontować samo skrzydło do jego reszty... i tutaj jest problem :\. Czy jak skleje od tak, po prostu dołącze i zaleje klejem bedze sie to trzymać ? Złamało sie jak nożem uciał (jedynie spływ i natarcie "poszły" w miare wzdłuż). Czy nawiercić spływ i natarcie i na zywicy wkleić pręty szklane, a do dzwigarków przywiązać nitką też ten pręcik i zalać żywicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też naprawiam model po kraksie. Uważam ,że wszystkiw pęknięcia wzdłuzne możesz naprawić sklejając je poprostu. Złamania jak określiłej jakby nożem uciął trzeba wzmocnić. Moze to być pręt szklany lub jeszcze lepiej rurka węglowa odpowiedniej średnicy. do sklejania elementów basowych polecam klei cjanoakrylowy a nie żywicę. Musisz pamiętać , że naprawa nie powinna zbytnio zwiekszać ciężaru modelu.

 

Pozdrawiam

 

sylkub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

woj-tech czyżbyś sugerował, że nie potrafię do dwóch zliczyć?

No, a teraz na poważnie, myślę o zawodach z cyklu Młodzi Modelarze Lotnicy na Start, które odbędą się 31 maja w naszym regionalnym Aeroklubie Śląskim w Katowicach i są traktowane jako kwalifikacje do zawodów w Gliwicach.

Karol szykuj model i nie dyskutuj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol93, Paweł ma racje, nie dyskutuj :D jak równo bedziesz latał po prostej to ostatni nie bedziesz. Zobacz punkty juniorów w zawodach w Żyrardowie. Satart w czasie, lot po prostej (zreszta petle też juz umiesz :wink: ) lądowanie w czasie i spokojnie zdobedzie 200-300 pkt. Przyokazji zobaczysz jak to jest na zawodach, bardziej sie tylko przez to wkrecisz w latanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, zapraszamy jutro (a właściwie już dzisiaj :D) do modelarnii na godzinę 16:00 na latanie :) Trzeba by polatać jeszcze przed zawodami w ramach ćwiczeń :)

Jak ci idzie odpalanie silniczka? Ćwiczyłeś? :D

 

PS. Przed chwilą wróciłem z modelarnii... "Troszkę" się nam dzisiaj zajęcia przedłużyły :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.