Skocz do zawartości

Nowy projekt własny ... na razie noname ;)


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, mjs napisał:

To fakt, do mnie paczuszka z Gorzowa szła chyba trzy tygodnie. Paczkomaty są błyskawiczne.

Masz rację, z paczkomatów korzystam jeśli tylko jest taka możliwość.

Niestety, tutaj rozmiar przesyłki (100cm) wykluczył paczkomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po telefonie do Poczty polskiej, moja paczka ze sklejką (50cmx100cm) została dostarczona w kolejnym dniu rano (szkoda że trzeba się o to upominać).

Dzisiaj porozmieszczałem, i ponaklejałem na sklejkę papierowe szablony wręg.

Jutro, jak czas pozwoli zacznę wycinanie :)

IMG_20220914_171110_013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mike217 napisał:

Cześć Marek , kilka lat minęło a co się stało z Twoim forum???

Coś się tam posypało (już nie pamiętam co dokładnie), ale głównym powodem był kilkuset procentowy wzrost ceny za miejsce na serwerze.

Odwiedzających też praktycznie rzecz biorąc nie było ..........

No i tyle w temacie forum.

 

Stan prac na dzień dzisiejszy (fotka)

Dzisiaj zamierzam powycinać środki wręg - powoli do przodu ;)

 

IMG_20220917_155500_763.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręgi do poprawki. Przesadziłeś z wygięciem pokładu. Te środkowe wręgi.. Jest większe niż dno. Porównaj punkty z rysunkiem bocznym łodzi.

Na tym mizernym rysunku jest duże wygięcie ale nie aż takie.

plan-4.jpg.a1d28bdf9afd4daca79a5a778300f5dd.jpg81550898riva-aquarama-plan-jpg.jpg.a2e4fd4f51cd530da6db7abaae025c84.jpg

Oprócz Rivy obejrzyj inne.

Prosta motorówka.

 MotorówkaP.tif

Poniżej, motorówka o tym kształcie kadłuba bardzo dobrze pływa. W ślizgu i nie potrzebuje dużego napędu. Zrobiłem taką 500 mm Jest super. Powinna być lekka. Nadbudówka dowolna lub bez.

img042.thumb.jpg.00b2723f55ff5f0e714dcbedd9f8c84e.jpgimg039.thumb.jpg.07c5cc2233b6d515cd8be8449e97b400.jpg

MotorówkaL.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, i zainteresowanie tematem, ale ja nie buduję Rivy.

Łódeczka która powoli powstaje jest konstrukcją całkowicie mojego pomysłu.

Przed wycinankami ze sklejki, zbudowałem szkielet z kartonu, i - wyglądało na to że będzie całkiem OK.

Pewnie pojawią się jakieś problemy, ale ogólnego kształtu kadłuba nie chciałbym zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne wręgi znalazły się na swoim miejscu.

Została do zrobienia sama rufa, oraz dwie wręgi pośrodku, których teraz nie ma na zdjęciu.

Tymi brakującymi wręgami, zajmę się dopiero po zrobieniu w kilu kanału pod wał napędowy.

Ponieważ sklejka z której wykonuję szkielet ma 5 mm grubości, a wał ma mieć 10mm (obudowa / rura), to w miejscu przejścia wału przez kil, trzeba będzie go dość mocno pogrubić.

IMG_20220920_165648_216.jpg

Na dzisiaj koniec walki z materią :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak budowany kadłub może być na wklejanie wypełnień ze styropianu. Na sklejkę raczej powinny być podłużne listwy na rogach. Wzmacniają (dają powierzchnię do klejenia) ale także zabezpieczają łączenia sklejek przed pęknięciem i przeciekaniem w razie uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - powolutku.

Przyjdzie czas, będą i listewki (jasna sprawa że być powinny).

Zamieszczane fotki, mają przedstawić Wam postępy z obecnych prac nad kadłubem, a nie zakończone etapy.

Po prostu - chcę się dzielić z Wami tym co udało mi się w danym dniu osiągnąć .....

Chyba że wolicie skończone etapy (ożebrowanie kadłuba / oklejony kadłub / pomalowany itd ? ) , ale myślę że tak jak robię to teraz jest ciekawiej.

Jeśli chcecie takiej zmiany w mojej relacji, to dajcie znać i nie będę się wówczas tak rozdrabniał, a całość zamknie się w kilku' nastu fotkach.

 

Obecnie zastanawiam się nad przeprowadzeniem wału, no i chyba powoli czas zamocować te wszystkie wręgi do deski.

Oczywiście przed zamocowaniem wręg do deski, trzeba w nich wyciąć miejsca pod wzdłużne listwy.

 

 

9 godzin temu, JADAR62 napisał:

Jakos nie wydaje się na zdjęciu, że to jest metrowa łódka.

 

001.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak nie jest sklejone to przymierz wał i zaznacz. Przetnij i uszykuj nakładki z  tej samej sklejki, będzie więcej warstw lub z czegoś grubszego, wypiłowane i żeby zakryło z obu stron wał. Przyklej utrzymując w prostej linii stępkę. Wręgi, które trafią na zgrubienie poszerz w tym miejscu. Wał można później wkleić. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczma2 napisał:

Teraz jak nie jest sklejone to przymierz wał i zaznacz. Przetnij i uszykuj nakładki z  tej samej sklejki, będzie więcej warstw lub z czegoś grubszego, wypiłowane i żeby zakryło z obu stron wał. Przyklej utrzymując w prostej linii stępkę. Wręgi, które trafią na zgrubienie poszerz w tym miejscu. Wał można później wkleić. Powodzenia.

Sposób który opisałeś, stosowałem już w swoich dwóch poprzednich konstrukcjach (Syntetyk oraz Monika).

Tutaj problem  stwarza jedynie ten 10mm wał w 5 mm kilu, ale Twój pomysł z wypiłowanymi pod wał nakładkami wydaje się być OK rozwiązaniem mojego problemu - dzięki za podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.