Skocz do zawartości

Pitts s1 - kolejny porzucony projekt sprzed 10 lat


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł moment na kolejny odgrzewany kotlet. I to nie w rozp 1600 a bardziej około 1000-1100mm. https://forum.aerodesignworks.eu///viewtopic.php?f=6&t=125&hilit=pitts&start=40

Po nim wracam do Bociana.

 Pitts od zawsze mi się podobał. Szczególnie S1C i S2B.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnalazłem stare pliki...

Drawing1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba przemyśleć pewne rzeczy na nowo w tym modelu. Tego typu modele rodzą sie w bólach niestety. To nie katanka czy jakiś tam inny mosquito. Cięcie tego ostatniego przesunęło się w czasie ze względów finansowych. Ale to kwestia kilkunastu dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamodelowany to miałem prawie cały projekt. Jednak dlaczego będzie od nowa? Ponieważ w poprzednim projekcie kadłub był skorupowy z balsy. Teraz będzie bliżej oryginału przez co będzie lżejszy za kabiną a co za tym idzie łatwiejszy do wyważenia. 

górny plat 3d zastrzały1232.JPG

górny plat 3de.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitts w każdej wersji jest pięknym samolotem. Fajnie, że odświeżasz temat.

Ja również postanowiłem zbudować sobie Pittsa troszkę większego. Aktualnie wrzucam już wyposażenie do pomalowanego modelu. Poniżej kilka zrzutów moich prac projektowych....

335690174_PittsS1-Snr1.thumb.JPG.15560a8e9509df2d2388025d136ebaa7.JPG736479369_PittsS1-Snr2.thumb.JPG.8a0ddad5f614d912ac5ba2efba1371e6.JPG1780127631_PittsS1-Snr3.thumb.JPG.0e180bb2bd2bb21cacc958f9959e81ab.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, pawel said:

Tak. Powiększałem model z planów Toni Clark'a do skali 1:2. 

Rysowałem w Solidworks 

 

Kawał dobrej roboty 👍 i modelowania. Ile godzin zajęło Ci narysowane tego modelu?

Tylko rysowałeś z planów czy dobierałeś profile skrzydeł i kąty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile godzin.... Rysowałem w wolnych chwilach 😊. Łącznie z instrukcją składania ok 3 miesiące. 

Profil skrzydeł Naca 12%,symetryczny. Wszystkie kąty wg planów. Nic nie zmieniałem. 

Chłopaki..... Nie chcę tutaj tematu Sławka zaśmiecać swoim..... Może za jakiś czas założę nowy temat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku - jeśli rysujesz od podstaw to przemyśl (ew. przedyskutuj z Patrykiem) profil TP-60. Wydaje się idealny do tego zastosowania...

http://tracfoil.free.fr/airfoils/index.php?page=en_t   - tu znajdziesz dat. dla tego profilu.

Naca moim zdaniem jest niepotrzebnie gruba. To jest przecież dwupłat ?

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jurek za radę ale dyskusja z tym człowiekiem na jakikolwiek temat nie wchodzi  w grę. 

 Profil to nie naca, to SD. Natomiast chcę uniknąć modelu-rakiety. Celowo zarzuciłem dotychczasowy projekt bo wyszedł by za ciężki. Chcę zrobić lekko żeby dało się latać w miare wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo lepszego od tych spraw tu jeszcze nie spotkałem...

No - to przeanalizuj ten profil sam ? Jestem przekonany, że wart tego !

Nie wiem , który SD chcesz zastosować. Ale, im grubszy profil zastosujesz - tym bardziej będziesz musiał  kontrować po dodaniu gazu (zwiększeniu prędkości). Do 2 płata wystarczyłby profil 7-8 %, ale powstaje problem ze sztywnością  płata przy tych cięciwach ? Proponowany TP-60 - to jakiś kompromis. Świetne własności, dobra charakterystyka na dużych kątach a sztywność  płata jeszcze do opanowania. A gdybyś tak jeszcze pokusił się o kesonik za sklejki 0,4mm - miałbyś beton przy śmiesznej masie....Powiedzmy - porównywalnej z balsą 1,5mm (masa), bo sztywność znacznie większa !

Sorki za te dywagacje ! Ale to powyższe z doświadczeń ostatnich lat. Nie zamierzam uczestniczyć w konstrukcji tego modelu. Za mało jeszcze wiem. Ale chętnie nabędę wycinankę, która spełni moje wyobrażenia. I da się poskładać bez zbędnej ekwilibrystyki, typu - 3x zdejmij  skrzydło z deski montażowej, żeby jakieś wzmocnienia wkleić we właściwej kolejności. Vide: Amokka wood na rc-network.de.....

Mam nadzieję, że nie zrobiłem za dużo zamętu ? 

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.