Skocz do zawartości

Serwo MG946R lub MG995, MG996


rosik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Czytałem trochę o tych serwach, ale tak naprawdę to nie znalazłem tego, czego szukałem. Tak - wiem że są tanie i co za tym idzie nie są najlepszej jakości (chociaż opinie są czasami różne). Chodzi mi o to czy sprawdziłyby się tylko i wyłącznie w mechanizmach chowania podwozia modeli. Nie służyłyby do sterowania żadnymi sterami modelu. Czy któreś z nich jest jednak lepsze? Co o tym Panowie sądzą? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie się sprawdzą. Stosunek jakości do ceny i co wazniejsze do źródła zakupu są takie jak napisałeś. Bardzo dużo serw tej firmy jest sprzedawane jako podróbki. Szczególnie mniejsze odmiany. Ja osobiście nawet z polskiej dystrybucji się spotkałem że serwa od dwóch różnych sprzedawców są po prostu inne, najprawdopodobniej jedne to podróbka. Do ciężkiej spaliny to raczej lipa, ale do podwozia spokojnie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG996R u mnie w autach 1:8 chodzą na gaz/hamulec zasilane bezpośrednio z lijon 2s. Nic się nie fajczy. Najtańsze serwo HV. Kupowane z polskiej dystrybucji. Ale z racji dość miękkich zębatek na skręt się nie nadają, nawet do 1:10, chyba, że do modeli bardziej zabawkowych. Szybko łapią luzy. W podwoziu samolotu powinny wytrzymać.

W starych MG955 od udarów rozpadała się przedostatnia zębatka która składała się z dwóch części. Odnitowywała się wewnętrzna od talerza. Po porządnym sklepaniu i zalutowaniu później trzymało. :) Elektronika sama w sobie wytrzymała. Jak zupełnie zębatki zjechało to elektronikę przeszczepiałem do serw Hitec 645MG które to fajczyły się na sam widok w pełni nabitego pakietu 5 cel NiMh (w sumie 3 sztuki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci że jak dotrze do Ciebie paczka to warto abyś sobie sprawdził pod palcem (delikatnie) luzy i ewentualnie skorzystał z możliwości zwrotu na odległość do sklepu bez podania przyczyny. Lepiej od razu niż potem jak miałoby się okazać że masz na orczyku milimetr luzu czy gdzieś potem na dźwignia przy podwoziu 2-3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem tych serw na sterach w modelu benzynowym 1,8m , dawno to było , jeszcze nie było słychać o podróbkach więc możliwe że miałem oryginały.

Jak za tak niskie pieniądze to nawet to chodziło , problemem była szybkość tych serw, wolne to mało powiedziane one były ślamazarne , no i np dwa serwa na dwóch połówkach sterów wysokości chodziły z różnymi prędkościami , jeden ster chodził szybciej a drugi wolniej. Ale tego typu niedoskonałości nie mają znaczenia w podwoziu.

Całkowicie zdyskwalifikowałem producenta gdy już o podróbkach było głośno a kolega kupił zestaw takich serw pakowane po 10 szt , na 10 serw sprawne było chyba tylko jedno czy dwie sztuki , reszta serw ani be ani me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem paczkę z serwami z ali. Fakt niewiele zapłaciłem za 4szt. Ale błędnie chińczyk opisał,  szukałem łożysk których brak.

link

https://pl.aliexpress.com/item/1005004525327985.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c241XqKnH&gatewayAdapt=glo2pol

Stosowałem serwa MG946R lecz jakość wątpliwa. Duże luzy.

Dołączam zdjęcie rozebranego serwa z ali. Łożyska nie ma. Więc opisy są  zakłamane. Przestrzegam.

DSC08571.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 17:10, Józef 21 napisał:

Wczoraj otrzymałem paczkę z serwami z ali. Fakt niewiele zapłaciłem za 4szt. Ale błędnie chińczyk opisał,  szukałem łożysk których brak.

link

https://pl.aliexpress.com/item/1005004525327985.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c241XqKnH&gatewayAdapt=glo2pol

Stosowałem serwa MG946R lecz jakość wątpliwa. Duże luzy.

Dołączam zdjęcie rozebranego serwa z ali. Łożyska nie ma. Więc opisy są  zakłamane. Przestrzegam.

 

 

Nie ma sie specjalnie co dziwic, typowy Chinski business 😖

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.