Skocz do zawartości

Sopwith Pup 1/5,7


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem bardzo trafna uwaga wyważyć szczeniaka to nie łatwa sprawa. Wiem coś o tym bo już kiedyś mniejszego budowałem. 1g na ogonie to10 g z przodu.

Będę się starał zbijać na wadze ile się da możliwie zachowując sensowne rozwiązania. Jak wyjdzie zobaczymy.

Z przodu będą bateria silnik serwa i dość ciężka atrapa silnika może będzie dobrze 🙂

ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grifon napisał:

Ja tak samo pamietam.

Hee modelik po drobnej naprawie doważeniu dzióbka i poprawieniu wykłonu silnika lata ale go troszkę ściąga w lewo czasem się nim przelecę bardzo rzadko głównie przyzdabia mi pokój w każdym razie poleciał😄

 

Ten którego buduję będzie miał poprawione słabe punkty oraz odrobinkę inną konstrukcję powiedzmy że młodszy bliźniak😁

 

Mając dzisiaj cały dzień wolnego wziąłem się za żeberka i ćwierćżeberka, udało  się wszystkie do tej pory wyciąć. Ręka mi chce od skalpela odpaść ale udało się

 

IMG_20220210_172132.thumb.jpg.096471931c476e6e12bb7a6034944403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Grifon napisał:

Tak szybko robisz model, że nie nadążam przewijać tematu. 

A to przez to że mam wolne które się niedługo już skończy😁 Dopadła mnie też wena twórcza bo dawno nic nie budowałem.

Dzisiaj zmordowałem statecznik poziomy muszę poważnie uważać na wagę żeby nie było potem kłopotów

IMG_20221122_214249.thumb.jpg.d46404ba11d63e73241febc059e57952.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, robert.pilot napisał:

Też zazdrościłem takich postępów...

Faktycznie troszkę zaszalałem i kawałek roboty odwaliłem reszta już pewnie nie pójdzie tak gładko zwłaszcza że będę makietował.

 

Dzisiaj zająłem się napędem lotek wszystko będzie na linkach. Wszystkie lotki będzie napędzać 14kg serwo umieszczone centralnie w kadłubie🙂

 

 

IMG_20221205_135248.thumb.jpg.deb25941504f102365ae053d87878000.jpg

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napęd będzie pojedyńczą linką to ok bo dla bowdenu to za ciasny promień i bardzo duży opór by to wszystko stawiało. Na lince też będzie pewnie lekki problem bo będziesz miał luz ze względu na różnice w średnicy linki i bowdenu. No chyba że masz na to jakiś patent o którym jeszcze nie wiemy. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jarek996 napisał:

 

Mam ten sam problem 😄 

No to Jarek teraz to już wiem że mam problem z manią będę musiał poszukać dobrego terapeuty 😀

 

2 godziny temu, solainer napisał:

Jeśli napęd będzie pojedyńczą linką to ok bo dla bowdenu to za ciasny promień i bardzo duży opór by to wszystko stawiało. Na lince też będzie pewnie lekki problem bo będziesz miał luz ze względu na różnice w średnicy linki i bowdenu. No chyba że masz na to jakiś patent o którym jeszcze nie wiemy. 

 

 

 

 

 

 

 

Myślę Piotrek że nie będzie z tym problemów mam tak w pupie 1/8 nie ma żadnych luzów lotki poprawnie chodzą zresztą wszystko wyjdzie w praniu. Próbowałem przeciągnąć linkę przez bolwdem i bardzo ładnie lekko chodzi.

 

Dzisiaj zmęczyłem dźwignie lotek i sterów z aluminium 1 mm

 

IMG_20221201_191550.thumb.jpg.ff871035806f3b4afcd86ba03b42db4b.jpg

 

I tak to mniej więcej wygląda na docelowym miejscu

IMG_20221203_132113.thumb.jpg.ec886a8249aecb03efb923b45e514e44.jpg

 

i dzisiaj na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.