Skocz do zawartości

Hs-65


Ares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,kupiłem ostatnio 2 szt. do lotek.

Serwa podłączone do testera wychylają się normalnie ale zauważyłem ,że w niektórych (przypadkowych) pozycjach lekko drgają i brzęczą. Obie sztuki tak samo tak więc to wygląda na to ,że ten typ tak ma a nie na przypadkowo wadliwą sztukę.

Miałem juz kiedyś taki przypadek i wtedy nie zastosowałem takiego serwa w modelu ale tutaj .... 100zł sztuka a niestety reklamować nie mogę bo już jest za późno. Moja wina ,że nie sprawdziłem bezpośrednio po kupnie . Nauczka na przyszłość.

Generalnie drgania orczyka są bardzo niewielkie: trzeba się przyjrzeć z bliska aby to zobaczyć. Myślę,że po podłączeniu napędu do lotki drganie będzie tak małe ,że nie będzie miało to znaczenia w regulacji modelu, tylko obawiam się awarii bo serwo z pewnościa pobiera podczas takiego brzęczenia większy prąd.

Napiszcie co o tym myślicie. Montować w modelu czy to zbyt ryzykowne? Może ktoś miał podobnie albo być może można jakos temu zaradzić?

Chyba zrezygnuję już z serw Hiteca: od kilku lat zauważyłem spadek jakości .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgają luzem? Czy pod obciążeniem? 

 

Co do poboru prądu: silnik szczotkowy przy zerowej prędkości ma zerowy moment obrotowy. Aby serwo mogło utrzymać wychylony ster to i tak bedzie wykonywać micro ruchy.

 

https://islproducts.com/wp-content/uploads/dc-motor-performance-curve-basics.png

 

https://www.woodworkingtalk.com/attachments/motor-curves-jpg.173233/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz najtańszy tester to może być wina testera. Podepnij pod odbiornik i sprawdź. 

Mam takie testery jak na zdjęciu i ten z lewej jest taki sobie i niektóre serwa na nim drgają. Po podłączeniu do tego testera z prawej lub radia wszystko jest OK.

tester.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, japim napisał:

Drgają luzem? Czy pod obciążeniem? 

Luzem , ale sprawdzane narazie tylko na testerze. Być może jest tak jak napisał Andrzej. Sprawdzę jeszcze dokładnie.

5 godzin temu, japim napisał:

silnik szczotkowy przy zerowej prędkości ma zerowy moment obrotowy. Aby serwo mogło utrzymać wychylony ster to i tak bedzie wykonywać micro ruchy.

 

W takim razie wychodze z założenia ,że nic się z takim serwem nie zadzieje.

Choć takie brzęczenie jest irytujące. Nie inwestuję w topowe serwa ponieważ buduję stosunkowo proste modele jednak oczekuję w miarę przyzwoitej precyzji i przede wszystkim małej awaryjności bo to najważnejsze. Dzięki Przemku za odpowiedź

4 godziny temu, Bodzioch napisał:

Jeżeli masz najtańszy tester to może być wina testera.

Dziękuję Andrzeju , sprawdzę na odbiorniku bo tester mam identyczny jak Twój ( ten tani po lewej).

Mam nadzieje ,że to bedzie przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad parę lat temu te serwa były dobre i również nie brzęczały. Od 3 lat ich nie kupuję bo są kiepskie i nawet nowe potrafiły być "martwe".

Zamiast nich teraz używam tańszych i lepszych KST DS113MG (były po 59, teraz są po 70pln...) Z plusów co do Hs65HB to zawsze udało się je reklamować i dostawałem nowe. Reklamacja trwała 3-4 tygodni.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, samolocik napisał:

Ponad parę lat temu te serwa były dobre i również nie brzęczały. Od 3 lat ich nie kupuję bo są kiepskie i nawet nowe potrafiły być "martwe".

Zamiast nich teraz używam tańszych i lepszych KST DS113MG (były po 59, teraz są po 70pln...) Z plusów co do Hs65HB to zawsze udało się je reklamować i dostawałem nowe. Reklamacja trwała 3-4 tygodni.

 

Pozdrawiam

Piotr

Co oznacza stwierdzenie "były martwe"? Możesz to sprecyzować?

Niestety serwa kupiłem jakiś czas temu i reklamacja raczej nie wchodzi w grę. 

KST to ciekawa alternatywa i węzmę to pod uwagę przy następnych zakupach. Choć te o których napisałeś są zdaje się cyfrowe?

Cyfrowe serwa pobierają duże prądy i w motoszybowcu mając takich 6 szt. dosłownie zżeraja pakiet. Dlatego wolę analogowe ale skoro jakość tak spada może i warto ?

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, samolocik napisał:

martwe" znaczy ani drgnęły po podłączeniu ?

Rozumiem , spoko

 

34 minuty temu, samolocik napisał:

Nie zauważyłem pożerania prądu przez wspomniane serwa KST w liczbie 6-ciu sztuk w moim byłym modelu FUNRAY Multiplexa, więc nie mogę potwierdzić tego zjawiska.

No to dobre wieści. Moja opinia na temet prądżerności opiera się na artykule w którymś z numerów "Modelarza". Autor tak twierdził ale skoro piszesz ,żę nie jest tak źle to wypróbuje w najbliższym czasie KST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem serwa podłączając do odbiornika. Wszysko w porządku.

Andrzej miał rację. Wygląda na to ,że to wina testera. Serwa chodzą normalnie i nie brzęczą oraz dźwignie nie drgają.

Tak więc kamień z serca. Niemniej jednak wypróbuję w kolejnym modelu serwa KST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.