Skocz do zawartości

Moje kraksy z 2022 roku - podsumowanie


AKocjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@komarkus 20 cm świeżego puchu - trochę za dużo :D. W tamtym roku nie było tego aż tak dużo - model radził sobie rewelacyjnie:

@piotr28 Planuję zaprojektować nakładki na miękki świeży puch zwiększające powierzchnię nart. Prawdopodobnie model na nich nie będzie mógł już kręcić akrobacji, ale umożliwi to bezpieczne lądowanie w najtrudniejszych warunkach. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RobRoy napisał:

Dziwne że Fun Cubowi  jeszcze nie wzmocniłeś podwozia. Dodatkowa ramka-zastrzał z tyłu i zachowuje się o niebo lepiej. Startuje z dużej trawy i ląduje w trawie.

 W razie twardego lądowania oryginalne druty świetnie przejmują energię uderzenia. 

Zresztą model jest bardzo lekki, ma jakieś 1150 g 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie zdecydowanie lepiej  ... tak twierdzi kolega który lata już " drugim" Fun Cubem,modelem poprawionym. Mój też zdecydowanie lepiej.

Można to zrobić lepiej ... ale to mój pierwszy projekt 3 D i wydruk. Ja dałem całkiem nowe druty bo oryginalne mocowanie było zniszczone - można też wykorzystać to co jest o dorobić tylny zastrzał. Przed modyfikacją lądowanie na trawie kończyło się zwykle kapotażem, teraz ląduje i startuje bez problemu.

P1.jpg

P2.jpg

P3.jpg

P4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.