Skocz do zawartości

Radiomaster TX16S i R9 ACCESS


bocian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rzeczonego Radiomastera i moduł R9M 2019 ACCESS (LBT). W Radiomasterze mam oprogramowanie układowe V1.3.3.20 AETR i OPEN TX 2.3.14-otx.

Włożyłem moduł do odbiornika, wyłączyłem moduł wewnętrzny, włączyłem wewnętrzny R9M i pali się dioda czerwona, czyli jest w stanie "Register".

I moja prośba o pomoc: z jakimi odbiornikami zbinduje się R9M bez zmian w oprogramowaniu? Czy to w ogóle możliwe baz zmian oprogramowania?

Czy oprogramowanie modułu obsługuje również protokół ACCST? Na stronie frsky-rc.com piszą, że R9 kompatybilny ACCST/ACCESS.

Czytałem o modzie polegającym na uruchomieniu ACCESS na R9M, gdzie trzeba m.in. przylutować trzy kabelki w nadajniku. Potrzebnego pliku Radiomaster_TX16S_R9M_ACCESS.bin nie znalazłem. Być może to dotyczyło starej wersji R9M ACCST.

Kończąc: jaki odbiornik kupić, żeby się zbindował z moim modułem? Celuję w R9 STAB OTA ale może być R9. 

    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza odpowiedź dla kolegi Bocian, forum połączyło mi dwa posty

 

Kolego bez tej sprzętowej przeróbki i dedykowanego ukraińskiego oprogramowania nie uruchomisz tego modułu w trybie ACCESS,

współpracował będzie z tym nadajnikiem tylko w ACCST i takiego odbiornika R9 musisz poszukać.

Radiomaster to klon starszej wersji X10 w której też to nie było możliwe.

No  chyba że jesteś elektronikiem i masz umiejętność lutowania bezpośrednio do wyprowadzeń procesora i ogarniesz te 3 kabelki,

to jak byś się bardzo upierał mogę przegrzebać swój komputer i może znajdę to oprogramowanie.

 

 

 

W dniu 6.01.2023 o 12:37, Krzyś63 napisał:

Witam

Kupiłem moduł zewnętrzny. Czy ktoś z kolegów opisze jak wyłączyć moduł wewnętrzny oraz jak zamontować i włączyć moduł zewnętrzny.

1. Jaki moduł zewnętrzny?

2. Moduł - wetknąć i tyle.

3. W konfiguracji modelu ustawić że ma się bindować z zewnętrznym modułem

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 09:14, Józef 21 napisał:

Byś musiał zadać pytanie na facebooku  parę nurtujących odpowiedzi uzyskałem, też mam Tx16s ale z aktualną wersją edge 2.8.0. Oczywiście menu PL.

nie mam facebooka i mam open tx. Czytam Twoje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aby taką aparaturą się bawić ciągle trzeba się uczyć, postęp teraz jest szalony. Jeśli nie chcesz nie podejmuj się temu hobby.

Open tx już dawno zostawiłem na rzecz Edge tx,

 

Edge tx opublikował instrukcję użytkowania ,,Latającego Holendra 2.8 najlepiej zainstalować przeglądarkę chrome możliwość tłumaczenia na polski.

Poniżej  z rzut ekranu.

Zrzut ekranu (398).png

Zrzut ekranu (399).png

Zrzut ekranu (400).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 12:37, Krzyś63 napisał:

Witam

Kupiłem moduł zewnętrzny. Czy ktoś z kolegów opisze jak wyłączyć moduł wewnętrzny oraz jak zamontować i włączyć moduł zewnętrzny.

podaję kroki:

- włóż moduł do wnęki

- włącz nadajnik

- naciśnij przycisk MDL

- rolką poszukaj wiersza z napisem Internal RF/Mode  - zmień z MULTI  na OFF i zaakceptuj naciskając rolkę przez  1 sek.

- rolką poszukaj wiersza napisem External RF/ Mode  - zmień z OFF na posiadany moduł  i zaakceptuj naciskając rolkę przez  1 sek.

Powodzenia

Józef, napisałeś:

"Niestety aby taką aparaturą się bawić ciągle trzeba się uczyć, postęp teraz jest szalony. Jeśli nie chcesz nie podejmuj się temu hobby."

 

Mimo wszystko podejmuję się temu hobby chociaż mam oprogramowanie z Open. Potrafię, ale nie chcę na razie zmienić  na Edge.

Wg mnie ta zabawa polega nie na zmianach oprogramowania ale na intensywnym lataniu różnymi modelami od szybowca, motoszybowca, FunCub-a, akrobata, FVP, 3D, wielowirnikowca do helikoptera. Ślizgacza też kiedyś spróbuję. Do wielu z tych modeli wystarczy FlySky  z oprogramowaniem, które nie zmienia się od wielu lat.

 

ksdl,

dziękuję za odzew; jestem elektronikiem amatorem i radzę sobie z SMD. Także poproszę o to oprogramowanie. Chcę mieć jeden model FVP i dla jednego odbiornika R9  nie mam trochę motywacji do lutowania, tym bardziej że chyba w trybie ACCST  zasięg też jest OK. Może sflaszuję R9M do ACCST, jeśli będzie trzeba. Odbiornika jeszcze nie mam więc piłka w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bocian napisał:

ksdl,

dziękuję za odzew; jestem elektronikiem amatorem i radzę sobie z SMD. Także poproszę o to oprogramowanie. Chcę mieć jeden model FVP i dla jednego odbiornika R9  nie mam trochę motywacji do lutowania, tym bardziej że chyba w trybie ACCST  zasięg też jest OK. Może sflaszuję R9M do ACCST, jeśli będzie trzeba. Odbiornika jeszcze nie mam więc piłka w grze.

Ryszard

Wysłałem ci cały pakiet jaki znalazłem w swoim archiwum do tego moda.

Dla jednego modelu to chyba faktycznie lepiej przeprogramować moduł niż grzebać w nadajniku, tym bardziej że do odbiornika który wybrałeś jest też dostępne  oprogramowanie ACCST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....  Niestety aby taką aparaturą się bawić ciągle trzeba się uczyć ....

 

To bardzo dobrze kolego Józefie. Właśnie dlatego wróciłem do modelarstwa aby ciągle gimnastykować głowę. Emerytura, TV , niecnierobienie ... to najlepszy sposób żeby stać się roślinką .....

 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 11:08, bocian napisał:

podaję kroki:

- włóż moduł do wnęki

- włącz nadajnik

- naciśnij przycisk MDL

- rolką poszukaj wiersza z napisem Internal RF/Mode  - zmień z MULTI  na OFF i zaakceptuj naciskając rolkę przez  1 sek.

- rolką poszukaj wiersza napisem External RF/ Mode  - zmień z OFF na posiadany moduł  i zaakceptuj naciskając rolkę przez  1 sek.

Powodzenia

Józef, napisałeś:

"Niestety aby taką aparaturą się bawić ciągle trzeba się uczyć, postęp teraz jest szalony. Jeśli nie chcesz nie podejmuj się temu hobby."

 

Mimo wszystko podejmuję się temu hobby chociaż mam oprogramowanie z Open. Potrafię, ale nie chcę na razie zmienić  na Edge.

Wg mnie ta zabawa polega nie na zmianach oprogramowania ale na intensywnym lataniu różnymi modelami od szybowca, motoszybowca, FunCub-a, akrobata, FVP, 3D, wielowirnikowca do helikoptera. Ślizgacza też kiedyś spróbuję. Do wielu z tych modeli wystarczy FlySky  z oprogramowaniem, które nie zmienia się od wielu lat.

 

ksdl,

dziękuję za odzew; jestem elektronikiem amatorem i radzę sobie z SMD. Także poproszę o to oprogramowanie. Chcę mieć jeden model FVP i dla jednego odbiornika R9  nie mam trochę motywacji do lutowania, tym bardziej że chyba w trybie ACCST  zasięg też jest OK. Może sflaszuję R9M do ACCST, jeśli będzie trzeba. Odbiornika jeszcze nie mam więc piłka w grze.

Dziękuję bardzo... wraca wiara w ludzi... życzliwość fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 6.01.2023 o 16:32, Krzyś63 napisał:

proszę sobie  darować hejt

Mój wpis hejtem? Wolne żarty. Wpis był próbą "zmuszenia" do samodzielnego wyszukania info w necie, skoro nie ma tego w instrukcji do radia. Google nie gryzie.

Ale nie, lepiej powiedzieć: dajcie...

 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.