Skocz do zawartości

Czym ładować?


Andrzej68IX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz podpiąć pod ładowanie Ni-Cd .Prąd ustawić na 0,1A może pakiet się pobudzi. Tylko trzeba kontrolować napięcie , jak osiągnie 3V przełącz się na ładowanie Lipol. Pewnie pakiet do utylizacji ale zawsze można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej68IX napisał:

takie maleństwo - foto.

Andrzeju , dodam swoje 2 grosze.

Bateria a raczej ogniwo z fotografii jest bardzo spuchnięte i ekspoatacja akumulatora w takim stanie jest niebezpieczna.

Może to wynikać z przegrzania lub ładowania/rozładowania zbyt dużym prądem.

W przyszłości nie używaj takich akumulatorów lub używaj ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej68IX napisał:

Boguś to było to 

Dzięki

No niestety "low voltage"

Chyba zbyt długo była rozładowana. 

Dziękuję za pomoc - kupuję nową.

Nie ma sprawy Andrzej ...
Kup porządny nowy pakiecik, koszt nie jest jakiś horrendalny, za to większa pewność i bezpieczeństwo w użytkowaniu.
Jak zadbasz o niego, na pewno będzie dobrze służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bodzioch napisał:

Faktycznie nie zwróciłem uwagi na wygląd ogniwa ale metodę stosuję do ogniw które mają jakieś napięcie ( np. 2V) i czasem ogniwo wraca do życia.

Tak ,Twoja metoda jest jak najbardziej dobra i ja również tak uratowałem kiedyś pakiet 3S który przez nieuwagę rozładowałem bardzo głęboko. 

Tutaj czas odgrywa ważną rolę aby akumulator jak najkrócej miał niskie napięcie. Spuchniętych ogniw czasami używam ale wtedy trzeba zachować dużą ostrożność , zostawiać spory margines energii i przechowywać pakiet w bezpiecznym miejscu.

Ale nikomu tego nie polecam i najlepiej taki pakiet oddać do utylizacji.

Tak jak napisał Bogusław takiego małego akumulatorka nie ma sensu ratować lepiej kupić nowy i będzie bezpieczniej .

Ale spróbować było  warto:) zawsze to jakaś nauka i nowe doświadczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.