Skocz do zawartości

Riva Aquarama Special 1:10


Rekomendowane odpowiedzi

A ja proponuję diody 3mm, do kompletu dokupić garść rezystorów o różnych rezystancjach i eksperymentować łącząc szeregowo z diodą. Kup o niskiej jasności by były mniej intensywne. Najlepiej w kolorowych matowych obudowach. Dyfuzyjne chyba się nazywają. Taka dioda wystarczy na całe życie modelu.  Nie wiem jak będzie w przypadku tradycyjnych żarówek, ale jeśli chcesz iść tą drogą weź pod uwagę, że może się spalić.

A o eksperymentowaniu miałem na myśli porządaną jasność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, biker_xc napisał:

A ja proponuję diody 3mm, do kompletu dokupić garść rezystorów o różnych rezystancjach i eksperymentować łącząc szeregowo z diodą. Kup o niskiej jasności by były mniej intensywne. Najlepiej w kolorowych matowych obudowach. Dyfuzyjne chyba się nazywają. Taka dioda wystarczy na całe życie modelu.  Nie wiem jak będzie w przypadku tradycyjnych żarówek, ale jeśli chcesz iść tą drogą weź pod uwagę, że może się spalić.

A o eksperymentowaniu miałem na myśli porządaną jasność

A możesz podesłać link do takiej diody, szukam na https://www.tme.eu/pl/ ale jest tego za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i poległem z Radiem :( czy ktoś może wie jak połączyć i ustawić WFLY x9. Niestety żadna konfiguracja nie działa. Podłączyłem dwa silniki na dwóch regulatorach i dwóch bateriach oraz serwo - serwo działa, (kanał 2 i 4) wybrałem program łodzi z dwoma silnikami i silniki nie działają  :(. jak włączyłem program dual ESC to muszę spust trzymać spust a jak go puszczam silniki wchodzą na obroty - brak rewersu, poza tym nie działają synchronicznie. czy Ktoś może wie jak to ustawić, dodatkowo potrzebuję wiedzieć jak ustawić włączanie świateł na dalszych kanałach (mam ich w sumie 9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że regulator mam 90A RoHsBS90 a silniki 3fazowe. czy problem może być ze zbyt niskim zasilaniem (7,4V). na moim innym radiu efekt jest ten sam - po podłączeniu, spust trzeba nacisnąć do końca wtedy silnik stoi, jak puszczam zaczyna się obracać i przyspieszać, jak spust dam na rewers silnik przyspiesza jeszcze bardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz akumulatory Lipol to napięcie ustaw na 3,2 V na celę. To co ustawiłeś to za mało.

Spróbuj podłączyć jeden regulator wraz z silnikiem do kanału gazu  i zobacz co się będzie działo.

Jeśli nie ruszy to znaczy że coś w aparaturze musisz poustawiać.

Ale nie powiem Ci co bo nie znam tej aparatury. Mam Futabę i Radiolink.

Oczywiście akumulatory masz naładowane na 100%.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czeka Cię długa i skomplikowana droga konfigurowania aparatury ..........

Zresetuj aparaturę do ustawień fabrycznych i spróbuj jeszcze raz podłączyć do odbiornika do kanału przeznaczonego do gazu, ale tylko jeden regulator i silnik.

Jeszcze jedno - wyłącz aparaturę, wyłącz zasilanie regulatora. Naciśnij spust tak jak byś chciał dać gaz na max. włącz aparaturę ale nie puszczaj spustu. Włącz zasilanie regulatora i czekaj aż przestanie "pikać" silnik. Gdy przestanie puść spust. Naciśnij spust i zobacz czy silnik zadziała . Każdorazowo po włączeniu zasilania czekaj aż silnik przestanie pikać - dwa - trzy piknięcia i dopiero dodawaj gazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką samą aparaturę jak Twoja, i o ile dobrze pamiętam, też występował podobny problem.

W tej chwili już nie mam pewności (jak chcesz to podłączę i sprawdzę), ale wydaje mi się że pomogło włączenie rewersu dla kanału gazu.

Patrząc na fotkę programatora regulatora, wydaje mi się że masz zaprogramowany jako jednokierunkowy (czy tak ma być ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i udało się !!! cierpliwość i podpowiedzi to klucz do sukcesu :) Okazuje się, że te silniki za pierwszym razem (nieświadomie) zaprogramowałem w tryb jednokierunkowy. kombinowałem jak to przeprogramować i najpierw trzeba było zresetować ustawienia - tu pomogło podłączenie silnika na spuście ustawionym na revers. Silnik zaczął beepać i się zresetował. następnie odłączenie zasilania i podłączenie ze spustem wciśniętym "cała naprzód" silnik beepnął dwa razy, puściłem spust i znów silnik beepnął i SUKCES!!!!!!! wszystko działa. Dzięki za podpowiedzi !!! Teraz krok drugi: synchronizować to i uruchomić na WFLY x9 (muszę dobrać odpowiedni program i ustawienia). Resety wykonywałem na mojej starej aparaturze, która ma tylko kilka prostych ustawień, które dałem w pozycjach na "0".

 

@marek czy udało Ci się podłączyć światła do aparatury, tak aby nimi sterować z poziomu nadajnika? Jeżeli tak - napisz proszę jak to zrobić?

11 godzin temu, jarek996 napisał:

 

Jak lubisz kolorowe to popatrz na HAPPY SOCKS . Jesli lubisz kolorowe boxerki ( niesamowita jakosc i trwalosc) to tylko UNABUX (skarpetki tez zreszta maja) .

Dzięki za info - oczywiście, że znam te miejsca :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fedi napisał:

@marek czy udało Ci się podłączyć światła do aparatury, tak aby nimi sterować z poziomu nadajnika? Jeżeli tak - napisz proszę jak to zrobić?

Na razie nie grzebałem w tym kierunku, ale chyba najprościej będzie zastosować gotowe rozwiązanie w postaci wyłącznika RC :

https://mosfet.com.pl/regulatory-plyty/110-wlacznik-rc-1ch-on-off-lub-pwm.html

 

lub:

https://mosfet.com.pl/regulatory-plyty/112-wlacznik-rc-2ch.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.