Skocz do zawartości

Zaklejanie szczelin lotek / klap


Ares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czym zaklejacie szczeliny lotek lub klap w skrzydłach z worka próżniowego z zawiasem z delaminarzu?

Co sądzicie o taśmach silikonowych : czy nadawałyby się do tego celu? A możę jest jakiś prostszy sposób. 

Piszcie jakie macie patenty bo nie mam za bardzo pomysłu jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Taśma klejąca + taśma z kasety magnetofonowej. Osobiście stosuję kapton. Wymaga to jednak pewnej wprawy by równo nakleić taśmę z kasety. Wąska taśma biurowa też się nada, choć po kontakcie ze słońcem może być trudniejsza do ewentualnego usunięcia. Kapton odkleja się nie pozostawiając kleju. Im cieńsza taśma tym lepiej.

Niektórzy używają microbalonu lub innego pyłu. Wcierają go po naklejeniu taśmy na skrzydło niwelując klej w części, która ma kontakt z lotką.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam taśmy sylikonowej. Co to za wynalazek?

 

Generalnie tu jest dobry filmik o tym, jak to zrobić z taśmy kaptonowej, lub jakiejkolwiek innej, np hologramowej (wygląda bajerancko i daje +5 do prędkości). Jak ktoś się urodził w XXw może użyć taśmy magnetofonowej, jako maskowania. Jeśli jest młodszy, to używa kolorowej, jak na filmie.

 

 

Zamiast maskowania taśmą, można użyć pudru, talku, microbalonu, lub koksu ;)

:

 

DSC07352.JPG.cc886869fbb12fbd1b2a9f3830769e7e.JPG

 

DSC07358.JPG.7e64c9c98a9e8160e76b06c649c383f0.JPG

 

DSC07360.JPG.454f1875ed24cb3417398e3ecd5d7562.JPG

 

DSC07362.JPG.d3609f85aa29e158527e0a4d3393f067.JPG

 

DSC07363.JPG.f8c1f568ee5749447f393eb628e2833c.JPG

 

(zdjęcia nie moje, ja nie umiem aż tak estetycznie pracować. Zawsze mi się w talk kichnie i potem wiecie ...)

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim kolegom za konkretne porady. 

Czarkowi w szczególności za fajne zdjęcia. Mam chyba gdzieś na strychu kasetę vhs a i kaseta magnetofonowa się powinna znaleźć. Jak nie to pójdzie microbalon. 

Mam dość fajną taśmę Scotch. Powinna się nadać. 

6 godzin temu, Czaro napisał:

Nie znam taśmy sylikonowej. Co to za wynalazek?

Czarku nie używałem ale widziałem takie coś na fotkach w internetach. Wygląda jak normalna taśma klejąca tyle że jest gumowata i elastyczna. Być może możnaby zakleić szczelinę np. lotki a przy wychyleniu taśma by się rozciągała jak balonik ale pytanie czy nie byłby to zbyt duży opór dla serwa? Szczególnie jak klapy wychylają się mocno na dół. Myślałem że może ktoś z tym ma jakieś doświadczenie stąd moje pytanie. 

Myślę że póki co skorzystam z metody przedstawionej przez Ciebie. Będzie spoko. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ares napisał:

Wygląda jak normalna taśma klejąca tyle że jest gumowata i elastyczna. Być może możnaby zakleić szczelinę np. lotki a przy wychyleniu taśma by się rozciągała jak balonik

Jakoś tego nie widzę. Przy wychyleniu w jedną stronę, by się naciągała, a w drugą co by się działo? Robiłby się brzuszek ponad profil? :( Albo w dół blokując wychył? Jak się nie spróbuje, to się nie przekona, ale chyba rozwiązanie z jednym końcem luźnym lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Czaro napisał:

stronę, by się naciągała, a w drugą co by się działo? Robiłby się brzuszek ponad profil? :( Albo w dół blokując wychył? Jak się nie spróbuje, to się nie przekona, ale chyba rozwiązanie z jednym końcem luźnym lepsze.

Tak, właśnie tego się obawiam, że mogłoby być tak jak napisałeś. 

Można by kiedyś zrobić próbkę z ciekawości ale chyba rozwiązanie z luźnym końcem jest   najlepsze. 

W sumie po co kombinować i wyważać wyważone drzwii? 🙂

Dzięki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.