Skocz do zawartości

Silent-E Pro czy jednak coś innego?


mRqS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Marcin83 napisał:

Marku, brałeś cały zestaw od AH, silnik, regiel i serwa? Wrzuć fotki jak otrzymasz paczkę, ciekawy jestem steru kierunku i belki ogonowej w nowej wersji. 

 

Nie, nie brałem wszystkiego. Serwa i regiel mam. Silnik i wręgę dorzuciłem do zestawu. Kołpaka nie brałem bo 65 eur to trochę... no... dużo :) 

Wg Pana Wiesława, aktualna wersja to statecznik pionowy i łoże poziomego są z węgla. U Piotra Piechowskiego na stronie znalazłem fotkę, która odpowiada opisowi nowej wersji.

image.thumb.png.39716bd835f6699dd5dcfe6a86f083b1.png

DPD powinno się w miarę szybko wyrobić. Dzisiaj paczkę dostali, więc w ciągu 2 dni powinni być u mnie (chyba, że im się coś zatka.. - ale z reguły trasa Polska Holandia zajmuje 2 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Szwecji do mnie szło tydzień, trochę dlugo. Jak dostaniesz to kliknij parę fotek na żywo Jak to wygląda. 

Kolpak faktycznie drogi, ale u Andrzeja w Modelemax są po 32 lub po 28euro, fakt faktem jakość powierzchni jest inna. Ale nie ma to wpływu na lot w powietrzu, chyba że...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcin83 napisał:

Do Szwecji do mnie szło tydzień, trochę dlugo. Jak dostaniesz to kliknij parę fotek na żywo Jak to wygląda. 

Kolpak faktycznie drogi, ale u Andrzeja w Modelemax są po 32 lub po 28euro, fakt faktem jakość powierzchni jest inna. Ale nie ma to wpływu na lot w powietrzu, chyba że...

 

Oczywiście! Zrobię fotki :)

 

Kołpak mam. Aluminiowy z "wentylacją" ;)

 

update: przesyłka dotarła do mojego lokalnego oddziału DPD. W 99% przypadków to oznaczało, że następnego dnia będzie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak myślałem - paka właśnie dotarła (w stanie idealnym).

Zawartość jak na fotkach (dodatkowo 2 puszki lakieru, silnik, łopaty śmigła, wręga, konektory i pookrywki serw).

Nie wiem czy jest to standardowy dodatek, ale dostałem też małe opakowanie żywicy. 

Węglowy ogon wygląda bardzo dobrze i podejrzewam, że redukuje trochę wagę.

 

Chętnie zacząłbym już budowę ale.... jeszcze muszę wylać podłogę w warsztacie i później go z powrotem urządzić.

No nic.. będę cierpliwy... chyba.. ;)

box.jpg

fin.jpg

tail 1.jpg

wing1.jpg

wing2.jpg

wing3.jpg

reson.png

fin2.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin83 napisał:

Gratulacje, no super model. A powiedz czy lotki już masz naciete od góry? Bo widzę że jest ślad od pilnika lub nożyk jakiegoś. Stalecznik pionowy pewnie sztywniejsze jest? 

Lotki i klapy mają nacięte rowki od strony zawiasów (albo wystarczy "złamać" po nacięciu pozostałych stron albo dociąć do samego zawiadu - nie sprawdzałem jeszcze). Statecznik pionowy jest sztywny i lekki. Poziomy chyba się nie zmienił - zalaminowany cienką tkaniną szklaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin83 napisał:

Coraz mniej roboty przy tych modelach hehe. No i dobrze.

E tam, ja uwielbiam budować modele samodzielnie od podstaw i im więcej jest roboty tym dla mnie lepiej:).

Po oblocie jest niesamowita satysfakcja jak sobie uświadomisz ,że coś zbudowane całkowicie samodzielnie ,pięknie lata.

Ale fakt ,że w dzisiejszym zabieganym świecie nie każdy ma czas na budowę modelu.

Miejsce i umiejętności też trzeba mieć ale......nie będe rozwalał Markowi tematu. Model piękny i widać ,że jakościowo super

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.07.2023 o 17:13, Marcin83 napisał:

Wow. To, to jest twoj warsztat? Super. 

A ja mam biurko i taboret w malym pokoju 🤣

O widzisz! Taboret! Zapomniałem zorganizować siedzisko ;) hahah

 

Przy okazji: zrobienie ścian, podłogi i sufitu zajęło mniej czasu niż przenoszenie wszystkiego z powrotem (szczególnie drobnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin83 napisał:

Te ściany masz modułowe składane? Fajny patent i szybki.

 

Nieee... to standardowy rigips :) Po prostu nie bawiłem się w maskowanie łączeń. Podobają mi się te linie łamiące ciągłość powierzchni. Sufit to samo. Podłoga to szybkoschnący samopoziom Webera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marcin83 napisał:

Nie, no panieelegancko. No to ruszaj z budową, jeszcze zdążysz, polatać. 

Z polataniem nie ma problemu. Tutaj sezon zaczyna się sporo wcześniej i kończy sporo później niż w Polsce :)

Tak czy tak - jeszcze parę dni (priorytety) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 00:09, mRqS napisał:

Warsztat wraca do stanu używalności :) 

O kurcze.....to jest warsztat? Ja nie mam tak ładnie w swoim pokoju;). Bardzo ładnie ci wyszedł ten remont no i jaki masz nowoczesny sprzęt.

Pozdrawiam i teraz to tylko budować modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.