Skocz do zawartości

Silent-E Pro czy jednak coś innego?


mRqS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Wieki mnie tu już nie było na forum (życie..haha) - a przynajmniej w tematach modelarskich, bo ostatnio to chyba tylko w wątku motocyklowym ;)

Pytanko do doświadczonych w temacie:

Przymierzam się (po raz kolejny.... ;) ) do fornirzaka z Art Hobby. Budżet ograniczony, więc Skalar odpada, niestety.

Czy Silent-E Pro (czym się różni od nie pro?) to dobry wybór? Ja wiem, że niektórzy mówią, że stara konstrukcja itp, ale tu nie o to chodzi (nie mam zamiaru startować w zawodach).

Chodzi mi o coś czym mogę się pobawić na naszych płaskościach (Holandia górkami nie grzeszy ;) ) oraz przy okazji wizyty w Bezmiechowej od czasu do czasu...

 

Dlaczego pomyslałem o Silencie? Bo ... mi się podoba..hehe i rozpietość skrzydeł też w zakresie, który lubię (po za tym, oczy już nie te i większy model lepiej widać...haha) no i cena w zakresie wyznaczonego budżetu).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Pro, masz lżejszego i już z węglowym sterem kierunku. Zadzwoń do nich i zapytaj o szczegóły, są bardzo dogadani i pomogą nawet w wyposażeniem jak byś chciał u nich kupić wszystko. Bierz Pro a będziesz pan zadowolony. Ja osobiście polecam ich szybowce o motoszybowce.

Chyba nasz forumowicz Piotr ma Silenta ale chyba zwykłego, zapytaj jego.

Pozdrawiam Marcin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Agile'a. 

 

Sporo nowocześniejszy od Silenta. 

Wiem, że wprawdzie mniejszy, ale sporo dynamiczniejszy w prowadzeniu, a w termice nie odstaje (bo perfekcyjnie reaguje na klapy, ma trzy nowoczesne profile aerodynamiczne i lepiej policzone powierzchnie stateczników) 

 

Względnie - zapytaj o Silenta, ale o nowych profilach. 

Nie ma jeszcze nowego kadłuba, więc łoże skrzydła nie będzie pasować perfekcyjnie, ale jak to ogarniesz, to jakość latania będzie zupełnie inna. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dzięki za (p)odpowiedź ;)

Widziałem właśnie jakiś wątek o silencie ale nie wiedziałem jakie są różnice.

Wyposażenie wala mi się po szufladach, więc nie jest to problem (muszę tylko sprawdzić średnicę silników, które się zmieszczą bez kombinowania ze "specjalnymi" wręgami za czapkę pieniędzy :) )

 

Odnośnie wykończenia - żywica czy lakier? WIdzę, 2 obozy w tym temacie :)

 

Trochę tylko "przeraża" brak bagnetu na łączeniu centropłata....Tak, wiem, że to wystarcza :)

 

12 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Bierz Agile'a. 

 

Sporo nowocześniejszy od Silenta. 

Wiem, że wprawdzie mniejszy, ale sporo dynamiczniejszy w prowadzeniu, a w termice nie odstaje (bo perfekcyjnie reaguje na klapy, ma trzy nowoczesne profile aerodynamiczne i lepiej policzone powierzchnie stateczników) 

 

Względnie - zapytaj o Silenta, ale o nowych profilach. 

Nie ma jeszcze nowego kadłuba, więc łoże skrzydła nie będzie pasować perfekcyjnie, ale jak to ogarniesz, to jakość latania będzie zupełnie inna. 

 

 

 

Ha! Miałem nadzieję, że się odezwiesz też w temacie :D

Twoja odpowiedź pojawiła się jak odpisywałem Marcinowi.

Agile jak by był 3m - nawet bym się nie zastanawiał :) (tutaj akurat wielkość ma dla mnie znaczenie - widoczność)

Silent na nowych profilach powiadasz? Dobrze wiedzieć.

Szczególnie, że obawiałem się trochę przez opinie mówiące, że oryginalny lata jak gazeta (w tej kwestji z reguły porównuję szybowce do tego jak latał mój Falcon od Leszka Kwarcińskiego)

 

Nie śpieszy mi się, więc jeśli nowy kadłub pojawi się w jakimś rozsądnym czasie to nie ma problemu - mogę poczekać (jest jakiś przewidywalny termin?)

Domyślam się, że nowe skrzydło to Twoja robota? ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mRqS napisał:

Nie śpieszy mi się, więc jeśli nowy kadłub pojawi się w jakimś rozsądnym czasie to nie ma problemu - mogę poczekać (jest jakiś przewidywalny termin?)

Jeśli chodzi o termin, to nic mądrego nie powiem. Póki co jest inny projekt na tapecie, więc kadłub do Silenta przed nim pewnie nie ruszy.

A kiedy obecny się skończy, to zobaczymy, bo jest dosyć złożony (dużo form) i bardzo nietypowy dla AH (ja bym chciał, żeby w te wakacje poleciał)

 

Tak czy inaczej - ja bym dodał podkładkę na łożu starego Silenta, żeby nowe skrzydło pasowało i byłbym zadowolony :) 

57 minut temu, mRqS napisał:

Domyślam się, że nowe skrzydło to Twoja robota? ;)

Oczywiście :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Patryk,  zdradzaj co to za projekt bo siejesz niewiadomą😄

A człowiek by w co nowego poszedł. I bez wymówek, coś na bazie starszych modeli czy zupełnie nówka?

2 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Jeśli chodzi o termin, to nic mądrego nie powiem. Póki co jest inny projekt na tapecie, więc kadłub do Silenta przed nim pewnie nie ruszy.

A kiedy obecny się skończy, to zobaczymy, bo jest dosyć złożony (dużo form) i bardzo nietypowy dla AH (ja bym chciał, żeby w te wakacje poleciał)

 

Tak czy inaczej - ja bym dodał podkładkę na łożu starego Silenta, żeby nowe skrzydło pasowało i byłbym zadowolony :) 

Oczywiście :D

 

Dobra Patryk,  zdradzaj co to za projekt bo siejesz niewiadomą😄

A człowiek by w co nowego poszedł. I bez wymówek, coś na bazie starszych modeli czy zupełnie nówka?

Marku, w centropłacie masz przecież dźwigar, a uwierz mi ze te dwa drewienka naprawdę robią robotę. Duża siłę daje laminowanie na środku płata i możesz nawet 3 razy ciężar modelu na nim posadzić. Powiem tak da rady na 100%.

Powodzenia i wysokości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin83 napisał:

Marku, w centropłacie masz przecież dźwigar, a uwierz mi ze te dwa drewienka naprawdę robią robotę. Duża siłę daje laminowanie na środku płata i możesz nawet 3 razy ciężar modelu na nim posadzić. Powiem tak da rady na 100%.

Powodzenia i wysokości .

 A tego to jestem pewien, że wytrzyma (już by "wszyscy" krzyczeli, że się łamie gdyby nie wytrymywało) :) Po prostu coś tam za uchem siedzi i gada, że nie wytrzyma ;)

 

Jeszcze sobie temat "przemyślam" bo mam czas póki co, zanim będę mógł zacząć nowy projekt. Dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Marcin83 napisał:

Inni też męczą te modele. No oczywiście że w miarę możliwości modelu ale potrafią dużo jak się je prawidłowo poskłada. Dasz relacje z montażu? Powodzenia. 

Pozdrawiam Marcin 

 

Zapewne coś wrzucę jak już zacznę ;) Najpierw warsztat do przebudowy. Później mogę zamawiać model i go składać ;) A póki co, w ramach przed remontowego relaksu drukuje się Mustang ;)

Zaraz dostanę w łeb za Mustanga w szybowcach hehe

m1.jpeg

m2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super. Marku zadzwoń do Pana Wiesia Dzika i dopytaj jak i co, naprawdę id,ie z nim się dogadać co do szczegółów jeśli chodzi o modele. I tak jak Patryk mówił (choć zamilkł w temacie nowego projektu 😄) wez z nowym profilem bo na dobre ci to wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin83 napisał:

choć zamilkł w temacie nowego projektu 😄

Aj tam zaraz zamilkł, z weekendu się cieszy :)

 

A jeśli chodzi o nowy projekt - spokojnie, niedługo pokażę.

Na tę chwilę mogę tylko powiedzieć,że będzie miał 3m rozpiętości i nie ma absolutnie nic wspólnego z jakimkolwiek modelem obecnym w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Patryk Sokol napisał:

 

Na tę chwilę mogę tylko powiedzieć,że będzie miał 3m rozpiętości i nie ma absolutnie nic wspólnego z jakimkolwiek modelem obecnym w ofercie.

 

Helikopter? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Aj tam zaraz zamilkł, z weekendu się cieszy :)

 

A jeśli chodzi o nowy projekt - spokojnie, niedługo pokażę.

Na tę chwilę mogę tylko powiedzieć,że będzie miał 3m rozpiętości i nie ma absolutnie nic wspólnego z jakimkolwiek modelem obecnym w ofercie.

 

Brzmi jak dron dla armii ;) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2023 o 13:25, mRqS napisał:

 

 

5 godzin temu, Sage napisał:

 

Brzmi jak dron dla armii ;) .

 

Masz mnie... 

Tak wygląda jego wersja na czerwiec

IMG_20220121_133800.thumb.jpg.077799c5e3b8ddf6a1b6da7daf597e8a.jpg

 

Lata na silniku z quada i pakiecie 3s 1300.

Konstrukcja full EPP i zadziwiająco przypomina 20 letni zestaw produkowany przez Czechów. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.