Skocz do zawartości

Su 29 50E Sebart


Rekomendowane odpowiedzi

Orczyki podobno już do mnie idą :)

 

Na snapy może jeszcze dzisiaj naciągnę wężyk paliwowy, mam tak w yaku i się sprawdza.

 

szczeliny jakoś też zasłonie, może nawet całą półeczkę żeby było tylko serwo widac bo ta jasna sklejka się rzuca w oczy.

 

Piszcie wszelkie uwagi, na pewno coś pominąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Daj jeszcze podkładki ze snapów kulowych na swoje miejsce. :D

 

 

Już przełożyłem :P

 

Antenie nic się nie stanie i ona też nic nie zrobi. Jest luz między statecznikiem i sterem i tam sobie wesoło luźno się może poruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie!

Kiedy chłodzenie jest efektywniejsze:

a) wtedy, kiedy zatkany jest wlot maski i pozostawiony otwór na silnik

B) wtedy, kiedy zrobione są "łapacze" po 2 stronach i od dołu

 

Dostępne kółka ratunkowe:

- Telefon do przyjaciela

- Widownia

- Pół na pół

 

Definitywnie zaznaczyć A/B* ? (niepotrzebne skreślić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie zaznaczyć odpowiedź "C" ?

 

Z kim Pan przyjechał?

- Z żoną

 

Zapytamy żonę czy zna odpowiedz:

- Zna Pani odpowiedz?

-...

 

- Tak, Pana żona zna odpowiedź.

 

Przypominam, gra Pan o 200.000zł. Są do wykorzystania 3 kółka ratunkowe!

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie zaznaczyć odpowiedź "C" ?

 

Z kim Pan przyjechał?

- Z żoną

 

Zapytamy żonę czy zna odpowiedz:

- Zna Pani odpowiedz?

-...

 

- Tak, Pana żona zna odpowiedź.

 

Przypominam, gra Pan o 200.000zł. Są do wykorzystania 3 kółka ratunkowe!

Malker chyba coś przypaliłeś z wieczora co? :D

Daj sobie spokój z tym chłodzeniem, może będzie dobrze jak jest a jak się przegrzeje to kupisz nowy większy silnik. W końcu to nie Axi za kilka stówek żebyś się tak nad nim pocił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe łapacze od dołu i z boków.

 

Przyklejone do maski. Raczej grzać się nie powinien, większego silnika wolałbym unikać bo to dodatkowa waga. Jeśli bym miał założyć większy to raczej musiałbym zrobić domek silnika na prętach tak jak ma Radek, to zaoszczędzi mi jakieś 50-60gram. Z tym silnikiem tego zrobić nie mogę bo ledwo się wyważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Raczej grzać się nie powinien...

Obawiam się, że ten silnik w Twoim SU na pakiecie 4000 i śmigle 15x8 może się grzać i to solidnie jak będziesz chciał trochę ostrzej polatać. Przy delikatnym lataniu powinien dać radę ale w lecie, przy częstym "gazowaniu" DOBRE chłodzenie może być koniecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest wielki problem i potrzebuje waszej stosownej rady !

Trafiłem na serię żywicy która przez pierwszy dzień/2 dni kleiła znakomicie. <- Dziwne. Na szczęście zdążyłem wszystko pokleić ale jakoś kilka dni później wklejałem dźwignię od SK na pull pull.

Właśnie mija około tydzień od czasu wklejenia tej dźwigni i... żywica jest nadal miękka :/ Nieaktywny utwardzacz.

Zrobiłem test na kawałku sklejeczki i do jednego dodałem więcej utwardzacza a do drugiego mniej. Efekt taki, że po 3 dniach nadal oba były mokre, to z większą ilością utwardzacza można powiedzieć, że lekko żelowało.

 

Teraz pytanie co robic? Czekać aż wyschnie czy wydłubać całą żywicę z dźwigni i otworu w SK i wkleić to porządnie na CA?? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam miałem to samo jak wklejałem domek z prętów węglowych.Żywica po paru dniach robiła się jak guma.Co ciekawe kupiłem nową pokleiłem trochę i zaś jest to samo.Prawdopodobnie są to stare żywice zalegające na magazynach.Ja drapałem wszystko i zalewałem na nowo.

 

Próbowałem różne proporcje. ale za każdym razem jest klejąca i nie zastyga na kamień, a jeszcze jakiś czas temu zastygała rewelacyjnie i miała fajny perłowy kolor, teraz robi się jak silikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w swoich zbiorach taką samą żywice ale sprzed pół roku. Klei świetnie, po 10minutach już jest gęsty żel, czyli tak jak byc powinno.

 

Żywica niemiecka, firmy R&G. Pakowana w foliową torebeczkę, buteleczka z utwardzaczem kolor czerwony (barwa żółta utwardzacza) z żywicą biała (przeźroczysta żywica).

 

epoxy5-min50g.jpg

 

Źródło zdjęcia: nastik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek ja kupiłem rok temu tą samą żywicę. Dopiero po przyniesieniu do domu zobaczyłem, że żywica w opakowaniu z żółtymi napisami jest tak gęsta, że nie dało się jej wycisnąć z butelki. Oddałem ją sprzedawcy i kupiłem następną a tą co oddałem miał reklamować, jednak do dzisiaj nie dostałem informacji czy przyjęli reklamację. Jakieś pół roku później chciałem coś skleić i zobaczyłem, że pół butelki żywicy od dna zgęstniało :evil: reszta jeszcze jest w postaci płynnej. Wyrobię z niej to co się da i już więcej nie kupię tej żywicy.

Mam jeszcze żywicę 20 min. którą przechowuję już chyba ze trzy lata i wszystko z nią ok. pięknie się miesza i zastyga.

Ciekawe ile lat leżała ta great planes, że zaczęła sama żelować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zeszliśmy na temat żywic to polecam: szybką 5 min. bezbarwny Poxipol oraz 30min. z Hobbycity - 2 strzykawki więc łatwo się dozuje. Te, które pokazaliście musiały chyba bardzo długo leżeć w magazynie lub sklepie, stąd problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.