Skocz do zawartości

Su 29 50E Sebart


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Też tak myslę. Z prostego wyliczenia przyjmując że masz full naładowany pakiet i obciążenie zabierze 0,1V na celę to zostaje 20V. Jak to pomnozysz przez parametr silnika kV to wychodzi 9430 obrotów. Dochodzi obciążenie silnika śmigłem i pewnie z 8 tysi Ci wykręca. 7S powinno załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Leszek rozumiem, że chcecie jakoś zaradzić ale 7S w modelu 1,55m jak regiel jest do 6. Sukhoi 2m lata na 6S 4000mah i AXI 5320/18 8 kg ciągu. Idąc tym tokiem myślenia to w modelach 2m zabrakło by miejsca na cele.

 

 

Zrobiłem mały test naładowałem aku na max i po 5min gazowania na ziemi silnik ma może 40 stopni, aku i regiel zimne.Pobór prądu niecałe 38A.Wygląda mi na to, że producent popełnił gafę podając śmigło 16x8 jako optymalne. Ten motor, pakiet, regiel musi chyba dostać śmigło 16x12 żeby łykał tak jak piszą 52A. Na razie to 16x8 nie rusza zbytnio tego silnika wszystko jakby w stanie spoczynku.Poprzednie elektryki które miałem grzały się silnik regiel aku było ciepłetutaj jakby na pół martwy :|

 

Zamówie śmigło 16x10 16x12, bo coś nie tak żeby na aku 3000mah latać 12min a pakiet miał jeszcze 40% w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek 872 . Kupiłeś nie ten model silnika co trzeba , Za małe KV . 5S daje 20 V , spadek napięcia pod obciążeniem do 16 Volt razy 450 obrotów /V to masz 7200 obrotów śmigła razy sprawność silnika 0,8 to masz 5700 obrotów faktycznych . To chyba za mało .

Producent proponuje do tego modelu silnik Haker A50 - 16s i zasilanie 6 S oraz śmigło 16/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chinskiego Turnigy 5055 z 400kV i uzywam smigla do spalinki- master airscrew 15x7x3 po przeczytaniu pozytywnych opiniii i Tobie Radku polecam to smiglo. U mnie na tym samym silniku jest moc ok 1kW. Nie jest to moze Szatan, ale nie jest tak tragicznie jak Ty opisujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z Axi odpisał na mojego maila

 

expect problem can be strange speed controller or too weak lipols or one bad lipol cell.

 

Expect max current should be about 50-55A so when zou use 100A esc maybe you already overlaoded the motor by overcurrent or as I say bad lipols.

 

You can check voltage of lipole under load of max throttel should be around 18V. In case it it much lower there is lipol problem.

 

Wymienie smigło na takie jak mówi boogie i wytestuję inne APC.Jak poprawa będzie mała to dam pakiet na 6S 3000mah i zostawię śmigło 16x8

 

Zastanawia mnie ten film i parametry Turnigy 400kv i aku 2650mah waga 2,7kg i jaka moc !! http://www.rcmovie.de/video/18922806925ad4c2894f/Extremkunstflug-mit-SU-29-S50E

 

jego zestawienie to :

Spannweite 1,54m / 1,46m / 1,40 m

ausgerüstet mit

Turnigy Motor 400kV

Regler 100A

Aeronaut Power Prop 16*8

1 x Hitec Servo HS5245MG

3 x Hitec Servo HS225MG

Turnigy Lipo 3000mA 5S

U-BEC

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie w temacie sporo się wyjasniło faktycznie lepsza by była wersja 4120/18

 

Edit :zrobiłem kolejne testy na połowie mocy w pakiecie napiecie przy pełnym gazie spada o 1,2V z 19V spadło na 17,8 obroty powinny wynosic wg wyliczen Leszka 7100 i 4,6kg ciągu a na pewno tyle nie jest.Wszystko już chyba wykluczyłem i zostaje tylko regulator tylko kto i jak to sprawdzi czy jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam czym sprawdzić.

 

 

Zrobiłem testy przy pomocy dobrego kalkulatora obecnie na smigle 16x8 wyglada to tak

 

16x8.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Przetestuje z 17x10 wygląda bardzo obiecująco i pobór jest bliski danych producenta

 

17x10.jpg

 

EDIT 03.12.2010

 

"odpaliłem" silnik na smigle 17x10 ciąg znacznie większy niż na 16x8. Teraz powinno być ok do 3D.Silnik i pakiet w końcu lekko ciepłe, czas lotu wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:lol:

Nie spodziewałem się, że napisze w tym temacie jakiś post dokładając zdjęcia ale jednak stało się.

Wysprzedałem zalegające modele i kupiłem jeden mam nadzieję porządny :P

 

Dzisiaj przyjechała do mnie nowiutka Suczka prosto z Mix-Model :D

Wersja v2 w malowaniu czerwono-niebieskim - Jest piękna :D

 

Sebart%20Su-29%2050E%20V2%20Red%20Blue%20pic%201.jpg

Źródło: google

 

Nie wiem w sumie co do niego włożyć ale na dzień dzisiejszy planuję:

 

Pakiety Zippy 5s 3000mAh lub FlightPower

Serwa:

SW i lotki Hitec 225MG

SK Hitec 5245MG

BEC Castle Creations (nie pamiętam typu, kosztuje 100zł w skorpionie i jest niebieski :D )

Silnik TGY 42-50 650Kv / 1150w

Śmigiełko 15x8

 

Nie jestem jednak pewien czy da radę się wyważyć :/ Serwo od kierunku powędruje do kadłuba na Pull-Pull to jest pewne. Planowałem włożyc większy pakiet, może 3300mAh 5s? Wyposażenie jest zdaje mi się lekkie, przeróbek raczej żadnych nie będzie.

Czy ktoś się orientuje jaki ciąg ma ten silnik na tym śmigiełku?

 

Pozdrówka :D

 

EDIT:

 

dsc09000u.jpg

 

dsc09004y.jpg

 

dsc09007f.jpg

 

dsc09008s.jpg

 

Jakość klejenia folii na najwyższym poziomie, wszystko równiutko, tak jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja ma odchudzony przód, ale silnik 320g a u Ciebie 230g więc masz jakieś 50g lżej z tym silnikiem.Po przeniesieniu serwa kierunku w kadłub model wyważa mi się do 3D a aku jest na swoim miejscu tak jak zrobili to fabrycznie.W planach mam jeszcze węglowe podwozie i kabinę żeby jeszcze trochę zejść z wagi. W drodze sa pakiety nano tech 6s 2650mah

 

PS Wersja z ruskimi barwami tez daje radę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy ktoś się orientuje jaki ciąg ma ten silnik na tym śmigiełku?

Mam taki silnik w Yaku ok. 2,2kg. Ze śmigłem 15x8 ma naprawdę sporego kopa, myślę, że powyżej 4kg ciągu. Problem tylko z regulatorem bo Spin66 nie wyrabia, potrafi się wyłączyć termicznie :) Na pełnym gazie ciągnie 70-kilka A. Moim zdaniem do tego modelu lepszy byłby 42-60 ze śmigłem 15-16x8 dobranym w zależności czy 5S, czy 6S. Poza tym z 4250 może być spory problem z wyważeniem, chyba że duże pakiety ale to z kolei dodatkowa waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.