Skocz do zawartości

Su 29 50E Sebart


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Obiecany filmik z czwartego lotu Su

jak wlatam sie w model to wstawie cos lepszego

 

A jak na tym os maxie 55ax i tym śmigle Cam prop Graupner 14,5x4 Ci ten silnik kręci ?

Czy reakcja na gaz jest niewiele gorsza niż na 13x4w ? Próbowałeś jakiejś bambuli ?

 

Siknik kręci 10600 obrotów fajnie reaguje na gaz.Próbowałem na bambuli 14x4 ale ciąg jest mniejszy dosyc odczuwalne i obroty w granicach 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wsi latać to jest dobre a lepsze to niż dzwięk kosiarki :D maske dostanie w swoim czasie narazie silnik jest na przelaniu i nie chce go usmazyć niech sobie jeszcze pochodzi i dobrze sie dotrze. Poza tym co chwile zmienia sie regulacja i musze miec dostep do wszystkiego.

Koniecznie musze dać podkładki pod łoże aby odchylić silnik lekko w górę w katanie 50 jest to samo zresztą na filmie widać, że ciągle zaciagam wysokosc aby utrzymac pion podczas zawisu i nie wiem czemu tak zrobili chyba na złość żeby na spalinie gorzej latał :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nieprzyjemny odgłos silnika bierze się z tej budki ,którą wymyslili by model był uniwersalny pod spalinę i elektryka,to ona tak szpetnie dzwoni..Ja w moim Yaku55 mam to samo.A z założoną osłoną na silnik jest jeszcze gorzej :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta budka ma za zadanie wydłużyć model i zbic wage materiałów aby wyjsc z srodkiem ciezkosci .Odgłos jest identyczny w wszystkich silnikach AX przez talerzyk w tłumiku przy srednich obrotach wytwarza sie rezonans nawet gdzies producent pisał na ten temat i wątpię żeby to była wina budy. Wczesniej silnik był w Bossanovie bez budy i odgłos był identyczny 46AX w diablotinie fun fly robił to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób znających sie na dobieraniu tłumika rezo itp.Chce spróbować OS maxa 55Ax z tłumikiem rezo od MVVS 6,5-8ccm czy mozna od biedy zastosować go w tej 9-tce AX ? link http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=440&sName=tlumik-mvvs-6-5-b podaja, że moc wzrasta do 30% gdyby udało sie uzyskać 15% byłbym zadowolony.

:D A może ktoś juz próbował z tymi tłumikami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o tym ciągle mówią by stosować w 46ax za tę cenę możesz zaryzykować (wysyłka droga ale podobny do tłumików GMS)

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXJB16&P=ML

 

Napewno mocy doda taki tłumik:

http://www.pspec.com/details.asp?ProdID=61&category=8

 

A najprostszym sposobem zwiększenia mocy może być wyjęcie zwężki w tłumiku.. Ale nie wiem czy przypadkiem też nie lepiej bedzie zejśc o cal ze śmigłem by odczuć większy wzrost mocy po wyjęciu zwężki. Pewnie stracisz też na liniowości przejscia na obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.