Skocz do zawartości

Su 29 50E Sebart


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info na pewno to sprawdze w pierwszych lotach i porawię co trzeba będzie dostałem info od kolegi, który składa Katane i z środkiem ciężkości w niej nie jest najlepiej tzn aku ma max z tyłu i wyważenie jest w 1/3 narazie nie zaprzątam sobie tym głowy zobacze co wyjdzie na finiszu.

 

PS wszystkie sugestie dotyczące Su 29 i Katany 50 mile widziane

 

Troszke podłubałem odchudziłem łoże i zrobiłem wstępne przymiarki dziś uruchomię multi dremel żeby sąsiedzi mysleli, że miksuje na nalesniki czy cos podobnego i wytne wszystkie otwory na tłumik, regulacje i zobaczymy jak sie będzie prezentować ten nocnik itp :lol2: :lol2:

 

Z wstepnych przymiarek już wiem, że muszę zrobić większe otwory w masce na rurki z tłumika bo inaczej jej nie zamocuje musiałbym z góry robić otwory na imbusy i za każdym razem wykręcać tłumik, więc zrobie masakrę i powiększe otwór chłodzenia silnika, który na spaline i tak jest za mały

 

4afbc30af09075f9med.jpg

 

ec612808d57155eemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeszcze dojdzie kilka otworów będzie dobrze chciałem ponacinć te miejsca, które naśladują wyloty powierza, ale to pełny laminat w tym miejscu o grubości 4mm, więc strasznie by to wyglądało.Kolejny etap to mocowanie elektroniki w kadłubie i wzmocnienie podwozia, ale to już zrobię jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie są 3 śrubki metalowe i w klocku 3 nakrętki kłowe oczywiście wstawię plastikowe tylko nie wiem czy gwintować w sklejce czy wstawiać kłowe większe lepiej chyba będzie nagwintować klocek i wkręcić śrubkę z żywicą i wykręcić aby wzmocnić gwint i dodatkowo w środku po boku dać włókno węglowe wagi sporo odpadnie jakieś 20g myślę :D Poszukam jeszcze podwozia węglowego może ktoś ma takie do modelu 1.5m na sprzedaż , bo to co w zestawie dali to strasznie ciezkie i sztywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagwintuj klocek (jeżeli jest odpowiedniej grubości) a po nagwintowaniu napuść rzadkim CA i będzie gites.

Z plastikowymi śrubkami to dobry pomysł, chroni model przy twardszych lądowaniach.

Tylko w takim układzie zastanowiłbym się nad montażem kapci na koła, z autopsji wiem, że dziurawią skrzydła przy wyłamaniu podwozia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli owiewki, to raczej odpadają, na naszym lotnisku jedno lądowanie i owiewki byłyby 10metrów za modelem :) ja również myśle do swojej katany dać plastikowe śruby, no ale własnie obawiam się tego że podwozie może zniszczyc kadłub lub skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli owiewki, to raczej odpadają

No właśnie o tym mówię.

 

ja również myśle do swojej katany dać plastikowe śruby, no ale własnie obawiam się tego że podwozie może zniszczyc kadłub lub skrzydła.

Jeżeli nie założysz owiewek na koła to bym się nie martwił, same kółka raczej szkód nie narobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki miałem raz w Funie 3D i więcej ich nie dam zbędne gramy

 

Wzmocniłem od spodu łączenie klocków.Teraz rozwierce otwory i nagwintuje na srubki M5 plastik mysle że wystarczy na M7 miałem model 1.7m i wytrzymywało wiec 5tki powinny byc akurat.Teraz ciekawostka tam są 2 klocki na podwozie i przerwa miedzy nimi jakies 3mm :lol2:

 

cb7c7e6a63b891f2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciekawostka tam są 2 klocki na podwozie i przerwa miedzy nimi jakies 3mm :lol2:

 

Może chcieli zrobić patent w stylu wypinania się podwozia jakby było mocowane na rzepach :D Ale poza tym pozazdrościć modelu, bardzo fajnie wygląda, zobaczymy jak będzie się prezentować w powietrzu, no ale za taką cenę to nie ma innej opcji niż super hehe. Czekam na dalsze relacje z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak post pod postem, ale co myslicie o tym, aby zastosowac zamiast serwa na kierunku HS635 dać cyfrowego Hiteca HS 5625MG jak to się ma do poboru prądu czy nie obciąży mi za mocno tego Beca do lipola może ktoś wie ile pobiera takie serwo przy nie za duzym sterze w modelu tej wielkosci >>???

Podobno serwa cyfrowe pobieraja wiecej od analogowych ale tylko w szczególnych warunkach podczas duzego obciążenia a serwo raczej mocno obciążne nie bedzie w tak małym modelu może ktos już to testował ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ruszyło zrobiłem kółeczko ogonowe oryginalne wylądowało w koszu drut z zestawu sztywny 0 amortyzacji dodatkowo plastikowa stopka, która przy pierwszym przetarciu odlatuje wylądowała także w koszu. Zrobiłem kółeczko po swojemu z drutu sprężynującego na stałe ster jest na tyle skuteczny, że model będzie bez problemu kołować. Wpuściłem drut zakrzywiony w kadłub i przykeliłem dla wzmocnienia sklejkę 1.5mm

 

94d854f53a47075dmed.jpg

 

Dalej podwozie oczywiscie na plastikowych srubkach.Wybiłem oryginalne nakrętki kłowe otwory zalałem żywica 10min a nastepnie rozwierciłem i nagwintowałem trzyma bardzo mocno :jupi:

 

79fae8b8d54979e3med.jpg

 

Umocowałem zbiornik paliwa pasuje idealne wystarczyło włożyć gąbkę.Wyszło minimalnie poniżej nypelka myslę, że jest ok i nie będzie problemów.

 

e75cf995a1ff63femed.jpg

 

Wkręciłem serwa kierunku i wysokości poprawione zostały w stosunku do katany komory serwo jest wpuszczone i mniej wystaje chociaż mogli jeszcze głębiej je wpuścić miejsca w środku nie brakuje

 

Kierunek

 

e55652da9111e58fmed.jpg

 

Wysokość

 

f5162e4684211c03med.jpg

 

I w środku

 

580d6394e2114279med.jpg

 

Przykręciłem juz na stałe łoże na sylikonowych gumach oraz zabezpieczyłem domek przed olejem

 

2a92857aa4b50a86med.jpg

 

Przykręciłem serwo z gazu i przeprowadziłem bowden

 

2fec8d3454ebc85emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z wagi bo na napedzie elektrycznym wychodzi 2800-3000g z pakietem u mnie 2050+170g paliwo.Można jeszcze sporo zejsc z wagą wymieniając podwozie na weglowe i zmiana serw na słabsze lżejsze jednak wole te 60g wiecej a wiem, że serwa będą pracowac w pełnym zakresie.

 

Zastanawiam sie jeszcze nad wymianą podwozia wszystko zależy czy własciciel łaki na której latamy pozwoli nam sobie przygotowac pas startowy wtedy moge dac weglowe lekkie podwozie jesli nie będę zmuszony zrobić podwozie na drutach bo inaczej nie polatam

 

I jeszcze jedno jakies dziwne serwo HS 81 mam wtyk nie chce wejsc do odbiornika Hitec 8 kanałów z diodą :lol2: musze to wybadac co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.