Skocz do zawartości

Su 29 50E Sebart


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to przeważnie wszystko czarno widzę i tym razem jest podobnie :)

Ten silnik z 15x8 na dość twardym pakiecie 4000 5S, hmm... no nie wiem. Na 3000 20C pobiera na full ponad 70A, mogą być drobne różnice wynikające z różnego kv. Na 4000 to uważałbym z gazem, tym bardziej, że model jest cięższy i potrzeba mu nieco więcej "poweru". Na pewno warto dać mu dobre chłodzenie i sprawdzić prąd przed lataniem. U siebie dałem śmigło 15x6 bo Spin 70A nie wyrabiał i potrafił się wyłączyć (zabezp. termiczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Su 50E waży 1500g pusty i to jest dobry wynik producent pisze 2400g bez baterii ale tam jest ekstremalnie ciężkie wyposażenie wzięte pod uwagę i model gotowy wychodzi blisko 3kg.

 

Z ciekawości sprawdziłem wagę mojego bez baterii jest 2050g. Mam bec 50g i silnik 320g + piasta malker ma bec 10g i silnik 220g.Powinno mu wyjść jakieś 50g więcej od Yaka 55SP bez modyfikacji czy to jest duża różnica ? wg mnie nie. Musi się postarać o dobre chłodzenie, bo zapas mocy będzie ok.

 

140g wagi może ubić w stosunku do mojego Su , więc wyjdzie mu podobna waga do Yaka 55, a jeszcze można wymienić podwozie i zyskać 60g, bo alu ma 120+ generatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po oblocie.

 

Sklepu modelarskiego.

Zamówiłem ostatnią sztukę regulatora Castla za 90zł :D

 

Dzisiaj kupiłem w modelarski.com (na miejscu :P ) serwa 2 sztuki 5245MG, wsadzę je na SW i SK, linki, kleje, snapy, przedłużacze etc.

 

We ferie mam nadzieję już coś poskładać, na pewno zrobię napęd SK i SW. W nowym tygodniu powinny być już serwa na lotki 225MG.

 

Super by było gdyby chiny przyszły w ciągu tych 2tyg ferii.. Wtedy model by był na koniec ferii gotowy do lotu.

 

Pytanie tylko jakie śmigło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może radku. Latasz na takim ?jakie 'wrażenia"?

Z ciekawości poczytałem o tych śmigłach w większości przypadków zalecane do motoszybowców tu cytat-

 

Doskonałe, bardzo lekkie i wytrzmałe łopaty do śmigieł składanych firmy Graupner. Nadają się do montażu w modelach elektroszybowców i niektórych modeli samolotów , głównie konstrukcji laminatowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składane śmigło miałem w mniejszym modelu 1,2m i byłem zadowolony.Trudno powiedzieć czy lepsze czy gorsze od APC, bo miałem duży nadmiar mocy.W najbliższym czasie przetestuje drewniane śmigła Turnigy i podam max ciąg w porównaniu do APC.Składane śmigło w moich silniku obecnie odpada. Mam oś nagwintowaną dokręconą do silnika, więc mocowanie na zacisk jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł regulator Castla. Takie maleństwo za tyle kasy :P

 

Zacząłem składać model, jutro zrobię pull pull. Dzisiaj powklejałem zawiasy, zostały do wklejenia lotki. Wkleiłem stat. poziomy, przykręciłem domek silnika, wkleiłem "zakończenia" skrzydeł (takie funtanowo katanowe coś...) i przykręciłem podwozie.

W sobotę byłem nagwintować popychacze, zrobiłem tak jak Radek - snap kulkowy od strony dźwigni i metalowy M2 do serwa.

 

Na dniach paczka z resztą wyposażenia powinna być w Polsce.

W piątek przybyła do Zurich.

 

Miałem lekkiego zonka z dźwignia SW :P

Wkleiłem na żywice i obróciłem model "na koła" no i pewnie się domyślacie co się stało :P

Dzwignia wypłynęła razem z żywicą i tak zastygła :P Musiałem wycinać z naddatkiem, na szczęście słabo trzymało.

 

Nie wiem kiedy będą serwa 225MG na lotki, mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie dostawa do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale tak wyszło, w końcu to relacja.

 

Wrzucam trochę zdjęc jak to wygląda:

 

dsc09035q.jpg

 

Otwory wentylacyjne:

dsc09038f.jpg

 

Podwozie (w cukierkowym świecie):

dsc09039q.jpg

 

Gadzina:

dsc09043yv.jpg

 

Półeczka pod serwo na pull pull steru kierunku:

dsc09051c.jpg

 

dsc09052q.jpg

 

Usterzenie:

dsc09053e.jpg

 

Dźwignia SK:

dsc09057v.jpg

 

Pechowa dźwignia SW opisywana w poprzednim poście:

dsc09058d.jpg

 

Dzisiaj zakupiłem śmigło Xoar 15x8, mam nadzieję, że będzie dobre.

Wykonanie na wysokim poziomie, nie to co Bambula :roll:

 

Serwa 225MG też dzisiaj kupiłem, dzisiaj już nie zdążę raczej nic zrobić, może tylko przeciągnę linkę SK, jutro wyjeżdżam do Krk. więc też nie da rady.

 

 

EDIT: Dopiero pod fleszem widać wszystkie ślady, dobrze, że z ostatniego zdjęcia dało się zmyc, w sumie nie widziałem tego, dopiero na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malker, Czy nie uważasz że HS 5245MG nie będzie za słabe na SK, te serwo ma przy 6,0v raptem 5,5kg - to chyba przy mało do modelu o przewidywanej wadze blisko 3 kg, wg mnie, do tego modelu na SK najbardziej by pasowało http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=299 - żeby nie było niespodzianki, że jak będziesz latał dłużej na żyletce, ale to tylko taka moja skromna uwaga, ogólnie model super, też się przybieram takie coś zakupić na przyszły rok, powodzenia przy oblocie.

Pozdrawiam Piotr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na tym serwie i ster chodzi szybko i do końca przy każdej prędkości.HS 225Mg jest na styk do kierunku.Hitec 5245 pracuje spokojnie i nie męczy się .80% tych modeli lata właśnie z takim serwem i jest ono odpowiednie w klasie 50E

 

Su 29 to nie jest fun fly ze sterem kierunku wielkości łopaty do odśnieżania.Model jest tak dopracowany, że mimo małej powierzchni steru lata na żylecie przy kilku stopniach wychylenia.Całe usterzenie jest profilowane, więc siły nie są duże, widać to w powietrzu jak pracuje kierunek i czuć na sterach ogromna lekkości i potężny zapas.Dla poprawienia precyzji, siły, szybkosci jest zrobiony system pull pull, to też można regulować sobie dowolnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.