Skocz do zawartości

Farba spray do styropianu i pianek


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakie polecacie farby w puszkach spray, które nie rozpuszczają styropianu i różnych pianek .

Jak do tej pory spotkałem się z jedną farbą, która była bezpieczna dla styropianu i była to FLY Colour ACRYL BASE ! Ale nigdzie jej już nie mogę kupić.

To jedyny spraj, który w ogóle nie topił zwykłego styropianu i pianek !

Ogólnie kupowałem inne na bazie akrylu ale zawsze miały jakieś domieszki, które w mniejszym lub większym stopniu robiły dziury w piance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego FunCuba z elaporu malowałem tymi farbami ,kilkukrotnie cieniutko ( szczególnie pierwsza warstwa)-trzymają fajnie do dzisiejszego dnia ,na pewno nie reagują z piankami .Na dodatek fajnie pachną.

https://sklep.motip.pl/lakiery-aqua/2828-lakier-wodny-czerwony.html 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z Rustoleum. To farba i podkład 2w1. Jako na razie jedyna nie kruszy się i nie wyciera w moich piankowcach. Ewentualnie na powierzchnie, które nie będą mechanicznie miały kontaktu z niczym (czyli nie lądujesz na nich ani nie łapiesz za nie) możesz próbować gumy w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, wydaje mi się, że używałem jej ale nie mając teraz w domu żadnej puszki nie jestem na 100% pewny. Będę wracał z pracy po południu to zajrzę do piwnicy. Malowałem kilka pianek zwykłym - wybranym spray'em z marketu za kilkanaście złoty. Tylko z jednego marketu - Eclerk - bo te właśnie nie rozpuszczały. Nie jestem też pewny czy do styro inny i pianki inny

E D Y T A

Ten sprej absolutnie nie, powtarzam NIE rozpuszcza styropianu. Tu fotka z malowania jakieś 40 min temu. Inne, które nie reagowały na piankę reagowały na styro.

20231017_164129[1].jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.