Skocz do zawartości

Arthobby SZD-31 Zefir 4?


wiktoreksz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na serwisie na literę F znalazłem takie oto zdjęcie:

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

Przedstawia ono stoisko Arthobby na targach we  Friedrichshafen. Na ekspozycji widzimy kadłub i cały model Zefira 2 o którym niedawno pisał Patryk. Natomiast w części centralnej wisi kadłub Zefira 4, mojego ulubionego szybowca z epoki drewnianej... Porównując gabaryty 4 z 2 na zdjęciu powyżej, 4 mogłaby mieć około 4 metrów rozpiętości, może trochę więcej...

Ktoś coś wie na temat? Czyżby nowy produkt? Ależ bym kupował. I latał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Arthobby SZD-31 Zefir 4?
16 minut temu, pepcio 11 napisał:

Patryk.

Tutaj moi koledzy z ADW opracowali model który pięknie się prezentuje i pięknie lata. Wystarczy do nich "stuknąć" i budujesz.🙂

Forum modelarskie RC , projektowanie CAD • Wyświetl temat - SZD-31 Zefir 4 (aerodesignworks.eu)

Sorki, ale 2000mm rozpiętości i antyczne, słabo dobrane profile aerodynamiczne (SD7037 to profil pod wysokie Cz, na wyższe liczby Re, a MH32 nie będzie tu w żadnym wypadku dobrze pracował na końcówce) powodują, ze szkoda mi na to czasu. 

 

Tu możesz zobaczyć co już pisałem o kwestii profili w takich modelach:

 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

Sorki, ale 2000mm rozpiętości i antyczne, słabo dobrane profile aerodynamiczne (SD7037 to profil pod wysokie Cz, na wyższe liczby Re, a MH32 nie będzie tu w żadnym wypadku dobrze pracował na końcówce) powodują, ze szkoda mi na to czasu. 

W porządku Patryk. Należy się Tobie szacun ,że umiesz i potrafisz opracować nowy profil. Na pewno czerpiesz z tego profity i stać Ciebie na te gotowe "zabawki" z tej firmy. Dla mnie mają oni ceny zaporowe.😒 Piękna półmakieta ten ZEFIR 2☺️. Ja jednak pozostaję przy antycznych rozwiązaniach bo nie mam dostępu do nowości. Moje modele jakoś latają (patrz modele ADW) a  koszt budowy mojego "zefirka" zmieścił się w 400 PLN. Nie żal go rozwalić. Uciekam z tego tematu.🙃

Zefir 2.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2023 o 08:29, Patryk Sokol napisał:

Ogólnie - pomysł jest taki, żeby oba te szybowce zrobić do spredaży, na moich profilach aerodynamicznych itp.

Patryk,

trzymam kciuki żeby pomysł się ziścił... Zefira 4 kupię na pewno! Zakładam że popyt byłby spory, bo to szybowiec jak żaden inny, totalnie odmienna sylwetka od typowych Fok, Ventusów, ASW-17, 20 czy 28, i innych popularnych i podobnych szybowców... A dodatkowo nowoczesna i świetna w praktyce aerodynamika, plus dopracowana do niemal ideału technologia ArtHobby, cóż, dla mnie to jak przepis na murowany sukces 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.