Skocz do zawartości

Cześć chciałbym samolot rc


Olek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 12 lat i chce zaczac z modelarstwem rc model dostane na urodziny chciałbym samolot, urodziny mam za 3 miesiące doradzi mi ktoś czego sie warto uczyć zeby taki samolot mieć zeby go za poerwszym razem nie rozbić wiem ze są symulatory ale na Linuxa nie ma niestety...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź jakąś modelarnię lub modelarzy w okolicy. Najlepiej objaśnią i nauczą. Poczytaj też tematy dla początkujących na forum i pytaj. Książki też nie zaszkodzą. Np:

https://allegro.pl/oferta/abc-modelarstwa-miniaturowe-lotnictwo-schier-14243579802

https://sklep.modelarnia.pl/p5218,abc-lotniczych-modeli-zdalnie-sterowanych.html

https://sklep.modelarnia.pl/p20092,mechanika-lotu-modeli-samolotow-teoria-i-rozwiazania-praktyczne-jaroslaw-gosek.html - dla zaawansowanych, ale początkujący też coś znajdzie dla siebie.

https://sklep.modelarnia.pl/p3831,budowa-lotniczych-makiet-rc.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Olek123 napisał:

Cześć, mam 12 lat i chce zaczac z modelarstwem rc model dostane na urodziny chciałbym samolot, urodziny mam za 3 miesiące doradzi mi ktoś czego sie warto uczyć zeby taki samolot mieć zeby go za poerwszym razem nie rozbić wiem ze są symulatory ale na Linuxa nie ma niestety...

Cześć, ja bym na początek polecał model typu beta 1400 lub coś podobnego.  Mam 13 lat i latam modelami od około 2 lat i właśnie od takiego zaczynałem. Najlepiej na początek motoszybowiec. Łatwiejszy do sterowania, ale i tak wypadki będą się zdarzały. Model z pianki na początek to dobra rzecz, bo łatwo naprawić, a laminat lub konstrukcję drewnianą to już pół zimy naprawiania. Taką piankę skleisz i na następny dzień znowu możesz latać. Spróbuj pobrać symulator na Linuxa, bo zaoszczędzisz dużo nerwów podczas rozbijania i klejenia modeli.
Polecam tego typu zestaw na początek: https://nastik.pl/produkt/pel-beta-v2-1400-rtf-radiolink-t8fb-2-4ghz-mode1/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pietrku napisał:

Tylko w tym modelu powyżej jest gaz po prawej stronie. Bardziej popularnym rozwiązaniem jest gaz po lewej - mode 2.

Jak kto woli. Można przełożyć. Ja latam z gazem po prawej stronie bo tak lata mój tata który mnie uczył latać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amadeusz_ModelarzNiestety albo stety mój budzet to 350zl max 400zl ale to musze rodzicom pokazac ze naprawde to mi sie podoba i ze to bedzie taka sama pasja jak krótkofalarstwo wogle jesteś z leszna to niedaleko mnie ja z Grodziska Wlkp jestem może kiedys sie spotkamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam z tatą u nas na lotnisku. Byłeś kiedyś? Jeśli tak to pewnie widziałeś szybowce i samoloty z daleka. 

Zależy czy chcesz kupić model zabawkę aby sobie pobawić się w wolnym czasie czy wejść w modelarstwo na dłużej. 

Na dłużej polecam tego typu modele. Oczywiście do zabawy ten też fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, robertus napisał:

Może taki maluch. ja jestem trochę sceptycznie nastawiony do tego, ze nadaje sie do nauki, ale ludzie chwalą.

 

Widziałem filmik, niby wydaję się fajny ale to trochę bardziej zabawka niż typowo model rc ale lata i można się fajnie pobawić. Trochę mały ale latać się da i pewnie mieści się w przedziale cenowym @Olek123. Zależy czy kolega chce model do pobawienia się czy model do nauki aby później kupić coś większego.
Jeśli kolega chce poważnie interesować się modelarstwem to warto coś typu skysurfer. Na początku się wydaje że 800zł za model to dużo, ale później jak się trochę pozna model to dość mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, robertus napisał:

Może taki maluch. ja jestem trochę sceptycznie nastawiony do tego, ze nadaje sie do nauki, ale ludzie chwalą.

 

Mam polecam. Na jednych zawodach nauczylem jednego uczniaka latac. I dorośli tez maja mega ubaw - na pewno ja mam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Olek123 napisał:

Im większy model tym łatwiej. Standardem jest coś o rozpiętości 1,4m, jak ten skysurfer. Uczyłem syna po kabelku trener-uczeń i nawet dawał radę. To takie klasyczne podejście, bez żyroskopu.

Natomiast ten maluch co  podałem wcześniej ma żyroskop i jest lekki. F=m*a - fizyka, im lżejszy tym mniej uszkodzeń. No i ten żyroskop robi robotę. W trybie max stabilizacji co byś nie zrobił z drążkami to i tak ruchy będą ograniczone i ustabilizowane. Na średnio lata się normalnie jak większymi samolotami, a po wyłączeniu to jest hardcore i trudno go okielznać.

Cenowo jest tez tańszy, co może być argumentem dla rodziców jakby Ci się odwidziało to hobby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Olek123 napisał:

A dało by sie na ten model co wyslalem zamontowac kamerke fpv? jak dobrze wywaze?

Pewnie by się dało, tylko musiałbyś dokupić gogle kamerkę i inne rzeczy. Nie znam się na tym i nigdy tak nie latałem. 

Na początku jeśli kupisz to poszukaj osoby doświadczonej w okolicy i może pomoże w oblocie. Pamiętaj, że nie ma co przeceniać swoich umiejętności  nie robić żadnych akrobacji w pierwszych lotach dopóki nie nauczysz się dobrze latać modelem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.