Skocz do zawartości

Elektronarzedzia do wydruku.


Slawomir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mała wiertarka już jest - Proxxon Micromot MB200 ze stołem koordynacyjnym KT70 oraz imadło Micromot PM40. W praktyce używania szlifierki taśmowej okazało się, że płytka pionowa do której poprzez taśmę dociskamy szlifowany element po prostu się topi mimo tego, że jest wydrukowana z ABS więc wykonałem ją z duraluminium o gr. 4mm i jest OK. Poziomą płytkę również dobrze by było wykonać z metalu. Metalowe płytki służą jako radiator dla nagrzewającej się podczas szlifowania taśmy bezkońcowej. Z uwagi na to, że w przydasiach nie znalazłem alu o gr 4mm więc poziomą płytkę tymczasowo zrobiłem z laminatu epoksydowo szklanego.

A.thumb.jpg.e298d7b06f92449269748e3c8fb615e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał płacić komuś za wydrukowanie to poszukał bym coś gotowego. Koszt wydrukowania to dla mnie tylko materiał. Jak ktoś i Ci wydrukuje  po kosztach polecam drukować szczególnie piłę. Średnia wychodzi około 120 za narzędzie jak wszystko kupujesz. 

Pozdrawiam Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Interesuje mnie szczególnie pila ukosowa.

Zlecałem już parę projektów do druku moim kolegom. Albo oni sami mi mówili ile to będzie kosztować lub podawałem, że orientacyjne będzie to trwać około godziny i pochłonie np. 0,5 kg filamentu. 

Mini piłę stołową Allsome 96W z Alli,  udało mi się kupić za 135 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawomir napisał:

Średnia wychodzi około 120

Za 199 można kupić podobną, metalowa podstawa, i środek. Moc 90 W 220 V. 

Mój egzemplarz nie ma luzów i jest cicha. Dlatego kupiłem a.nie drukowałem . Za dużo zachodu aby zamawiać wszytko na sztuki i czekać.

Poniżej fotki dla porównania. (Aczkolwiek podziwiam że się robi samemu) ale.dla.mnie nie zawsze warte czasu. A i ma dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem!!

IMG_20240124_185135428.jpg

IMG_20240124_185207574.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do piły ukosowej. Dostałem od chińczyków piły tarczowe i pozostałe brakujące elementy. Chciałem to dzisiaj skończyć ale okazuje się, że pasek GT-2/200 jest za długi i mocowaniem silnika nie ma szans go naprężyć. Konstruktor zaleca koła 36T oraz 16T, jednak to nie zadziała. Albo zmienię koło 16T na 20T albo kupię pasek 188mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ryszard_I napisał:

Chciałem to dzisiaj skończyć ale okazuje się, że pasek GT-2/200 jest za długi i mocowaniem silnika

........ właśnie dlatego kupiłem gotową,  ale życzę abyś szybko się uporał i daj fotkę jak wyszła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pisałem o tym w pierwszym poście!

W projekcie piły ukosowej w opisie jest błąd. Big timing pulley (36T W6 B8) ma być 40T zębów nawet w wersji drukowanej w pliku jest 40T.
I pasek 200mm nie umożliwił mi uzyskanie naciągu. Pasuje idealnie 196mm.

Nawet dałem zdjęcie!

Pasek 196 i koło 40T

Pozdrawiam Sławomir

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 18:57, young napisał:

Za 199 można kupić podobną, metalowa podstawa, i środek. Moc 90 W 220 V. 

Mój egzemplarz nie ma luzów i jest cicha. Dlatego kupiłem a.nie drukowałem . Za dużo zachodu aby zamawiać wszytko na sztuki i czekać.

Poniżej fotki dla porównania. (Aczkolwiek podziwiam że się robi samemu) ale.dla.mnie nie zawsze warte czasu. A i ma dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem!!

 

Biorac pod uwage, ze mozna taka maszynke wyrwac obecnie za ok 170zl to wydruk za 120 slabo wychodzi. Oczywiscie jak ktos ma duzo wolnego czasu to moze to ma sens.

https://pl.aliexpress.com/item/1005005870261700.html

 

a mini szlifierke tasmowa tez mozna wyrwac w tej cenie

https://pl.aliexpress.com/item/1005006076776869.html

 

podaje jakby komus sie podobaly takie narzedzia - a nie mial drukarki, albo checi bawic sie w drukowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.