Skocz do zawartości

http://www.hobbycity.com ktos zna?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie . (strona zmieniła adres ,niektóre linki mogą działać nieprawidłowo )

np.

Lipole 4000mA 3 clele za ok.155 zeta plus przesyłka

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=4131

 

lub 4000mA 5 cel za niewiele więcej

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=4130

 

serwa do elktryczkow

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=662

 

całkiem już konkretny silniczek w niskiej cenie

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=3888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mają fajny kalkulator kosztów przesyłki - sam podpowiada, co można jeszcze do paczki dołożyć :lol:

Przydałby mi się taki regulatorek: http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=3830

 

PS Widzę, że VAT sobie odpuszczasz.

Może warto sprawdzić czujność naszych celników na kierunku Hong Kong ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to zrobić w ten sposób:

 

1) Robimy liste chętnych

2) Każdy pisze swoje zamówinie i liczy koszt towaru+wysyłka

3) Zamówienie i pieniądze wysyłamy na konto kogoś z nas i ztego konta robimy zamówienie do sklepu. Żeby to była jedna całość.

4) Do POLSKI p-rzychodzi do jednej osoby i ona rozsył do poszczególnych osób.

 

Wydaje mi się że tak będzie najlepiej.

 

Hehehehe ... też bym się dołączył, ale jak wszyscy zamówią, to na pewno cło i VAT dowalą

Słuszne spostrzeżenie. NIe orientuje się dokładnie do jakich sum można bez cła. Jeżeli ktoś wie to prosze dać znać.

 

Co do przesyłki to wygląda to tak:

 

Shipment Type Cost (USD)

FREE Air Mail $0.00

International Air Mail 0 - 100gr $3.00

International (Registered) Air Mail 0 - 100g $5.00

International Air Mail 101 - 200gr $5.01

International (Registered) Air Mail 101-200g $7.01

International Air Mail 201 - 250gr $7.30

International (Registered) Air Mail 201-250g $9.30

International Air Mail 251 - 500gr $9.35

International (Registered) Air Mail 251-500g $11.35

International (Registered) Air Mail 501-750g $14.25

International (Registered) Air Mail 751g - 1kg $21.10

EXPRESS EMS International Parcel 1KG MAX $28.50

 

 

EXPRESS EMS International Parcel 1.5KG MAX $32.75

EXPRESS EMS International Parcel 2KG MAX $39.00

EXPRESS EMS International Parcel 3KG MAX $49.89

EXPRESS EMS International Parcel 4KG MAX $61.30

EXPRESS EMS International Parcel 5KG MAX $72.75

EXPRESS EMS International Parcel 6KG MAX $83.75

EXPRESS EMS International Parcel 7KG MAX $94.45

EXPRESS EMS International Parcel 9KG MAX $109.10

EXPRESS EMS International Parcel 13KG MAX $145.20

International EMS Express 13001 - 20000 $267.00

 

Żeby było sparawiedliwie każdy zapłacił by za przesyłke tyle ile waży jego towar. Tak będzie chyba najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.himodel.com Zamawialismy tam kilkakrotnie z kolegami i bezproblemowo. A co do vatu to jest inna sprawa. Wszystko zalezy od woli celnikow. Teoretycznie z Hong Kongu nie dowalaja nic. Koledzy regularnie kupuja na www.cyberheli.com i za kazdym razem dostaja oplate celna w wysokosci ok.60zl. Zamawiaja za kwoty od 1,5tysiaca wzwyz, wiec jest to kwota do przyjecia (ok.4% w tym przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie jeszcze nie kupowałem, ale na wszelki wypadek już się zarejestrowałem i jak coś ciekawego sie trafi, to zamówię i zbadam jak to wyglada.

 

Natomiast bardzo dużo kupowałem w Himodel.

Myślę, że tu jest podobnie.

Jak się płaci: chyba najlepiej Visą albo PayPalem :)

Mam Visę i do Himodel przelew kosztuje 3-4% (zależnie od banku - ostatnio ciągle drożeje).

 

Wieść gminna niesie, że paczka o wartości celnej ok. 40 euro powinna być dopuszczona do obrotu bez clenia.

Niestety miałem paczki poniżej tej wartości i były clone, jak i dużo droższe puszczane bez odprawy.

Nie mam pojęcia od czego to zależy - chyba od widzimisie celników.

 

Tak więc duży zakup zbiorowy to raczej niewypał - większa paczka na pewno rzuci się w oczy celnikom.

Wtedy jest troszkę zabiegów (trwa to około 2 tygodnie - wymiana korespondencji z UC), ale do przejścia :)

Taki nieszczęśliwy wypadek kończy się 22% VATem od całości (towar + przesyłka + cło) i drobnymi kosztami odprawy celnej.

Ostatnio właśnie zapłaciłem też cło (chyba ze 3,7 %), ale tylko od jednego towaru z faktury, który nie "podpadał" pod określenie "do modelu redukcyjnego".

Było to zresztą w Tower Hobbies, więc się chyba nie liczy (tam zawsze mam clenie, a kupowałem conajmniej 10x )

 

Mój sposób na "udane" zakupy to lekki towar (mała paczuszka) z niską deklaracją celną (to musi zechcieć zrobić sprzedający), przesyłany stosunkowo kosztowną drogą lotniczą.

Tak robię z HiModel i bardzo często mam pieczątkę "Dopuszczony do obrotu".

Ale miałem też problem i kiedyś Chińczyk musiał dosyłać sfałszowaną fakturę, żeby ceny towaru były dopasowane do deklaracji celnej :(

 

Generalnie stosuję zasadę, że jak opłaca się kupić towar przy założeniu opłat celnych, to kupuję.

Jak się uda bez clenia to jest dodatkowa korzyść.

 

PS Zwróćcie uwagę, że w UnitedHobbies sporej części towaru chwilowo brakuje, zwłaszcza tych z listy SALE ITEMS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.