Skocz do zawartości

http://www.hobbycity.com ktos zna?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
Melduje że paczka dotarła bez problemu dziś czas dostawy od momentu zamówienia 17 dni

Moje gratulacje :D

 

To jest jednak ciekawy sklep :roll:

Ciągle czekam na zamówione akumulatorki, ale w międzyczasie zainteresowały mnie jeszcze inne, których też nie było.

Kliknałem więc opcję, żeby mnie powiadomili jak dojdą.

No i wczoraj w poczcie znajduje powiadomienie że aku dotarły :jupi:

Wchodzę do sklepu, a tam już zabrakło (z "minus" kilkaset sztuk zrobiło się minus kilkanaście).

Widocznie dostawa nie wystarczyła na bieżące zamówienia.

 

Ale w zasadzie chciałem napisać o czymś innym.

Czy ktoś zamawiał tam towar (np zestawy modeli), który jest Free shipping?

Nie mogę znaleźć informacji, czy to obejmuje też Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomysł wspólnych zakupów jest taki dobry, im większa paczka o większej wartości tym szybciej może się nią zainteresowac urząd celny :), zreszta z tabeli przesyłek wynika ze paczka do 0,5kg kosztuje 11$ a paczka 1 kg 21$ więc koszty wysyłki są te same .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak chyba bedzie najlepiej aby kazdy sam zamówił :)

Ja teraz zdecydowałem sie kupić tam 5 mini serv , silnik+regiel...zamawiam po tych wolnych dniach :D przesyłka bedzie kosztować mnie 7$ 200gram ;D

wyniesie mnie to wszystko z przesyłką 40$=120zł(licząć 1$-3zł)

W polsce wyniosło by mnie to o 100zł drozej :lol:

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie - jeśli nawet mnie złapią to jak wielkie wychodzi to cło ?

Cła nie zapłacisz, jak w deklaracji użyjesz określenia "model redukcyjny", "do modelu redukcyjnego".

Aczkolwiek kiedyś kupowałem dla brata specjalne pędzelki do malowania modeli plastikowych i nie przeszło :shock: mimo, że jak najbarziej było to do modeli redukcyjnych (dali kilka procent cła, ale tylko na pędzelki).

Natomiast, jak jest odprawa celna to płaci się 22% VAT od faktury razem z kosztem przesyłki.

 

PS Z tego sklepu jak na razie jeszcze nie miałem clenia (Chińczyk deklaruje towar jako "toy", "gift", "sample" o bardzo małej wartości) :jupi:

 

PPS Jedyny problem, to że w tym sklepie prawie na wszystko trzeba czekać (a terminy dostawy przesuwają sobie dosyć dowolnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jesli bym zamawiał za 120zł(40$) to 22% vatu bym tylko musiał zapłacić za odprawe celną?(co to wcale jest ?)w moim przypadku wyniosło by mnie to 26,4zł czyli razem 146,40zł.

jak najlepiej dostarczyć im kaske?i czy w zł czy w $? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to wcale jest ?

W moim przypadku odbywa się to tak, że przychodzi z Urzędu Celnego zawiadomienie, że przyszła paczka zagraniczna.

Proszą o dokonanie zgłoszenia celnego w ciągu 2 tygodni.

Ja robię tak, że nie jadę osobiście do Warszawy, tylko wysyłam im takie zgłoszenie do odprawy celnej (nie druk, tylko oświadczenie, że proszę o odprawę towaru xxx zgodnie z fakturą yyy), xero dowodu osobistego i oryginalną fakturę zakupu (fakturę oni przysyłają razem z zawiadomieniem - o ile była w paczce).

Chcą też przetłumaczonej faktury zakupu, ale ja to robię po łebkach na tym zgłoszeniu: towar/co to jest/ilośc/ile kosztuje/wartość łącznie z przesyłką :D

Potem czekam grzecznie na listonosza :| , po około 2 tygodniach listonosz przynosi paczkę i jemu płaci się za odprawę, ten naliczony VAT i coś tam jeszcze (oprócz VATu jest to chyba kilkanaście zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ot i cala RP.Taki pejzaz....

Niby unia.Jak do mojej wsi zajedzie listonosz (DHL,UPS) to nawet przez glowe mi nie przejdzie mysl ze VAT lub clo zaplacic komus trzeba.A czasem i karton 10kg i ponad 2 metry zdaza sie.Wystarczy ze na paczce napisane RC MODEL.I po temacie.

Hubert,jak ja sie ciesze ze ja tu nie ma takich cyrkow,pisanie co jest w paczce,liczenie,dwa tygodnie ekstra czekania...

Kiedys kupilem sobie z Chin,z wytworni-od producentaq,model.Karton mial 2,2m,i chcialem szybko , czyli plus 100$.Cala operacja 5 dni.Z Germani podobne wymiary,4 dni,17 EURO,paczka do lapki,ale przed 17,bo potem wychodze....

Ciezkie zycie maja modelarze w ojczyznie :cry:

Ale bedzie lepiej....wnukom

 

Ja osobiscie kupuje czesto tutaj

 

http://www.bmfaclassifieds.co.uk/picturebrowse.php?page=1

 

Jest to strona klubowa (cos jak nasz aeroklub).

Z reguly nie ma histori jak z Allegro,Ebay.

Znasz adres,mozesz zapytac innych,no i troche inna mentalnosc sprzedajacych.

Tzn. jak angol pisze ze tak jest , to tak naprawde jest.

No i ceny normalniejsze.

Raz widzialem (z folia na wyswietlaczu i z walizka) prawie nowe JR 9 II za 100 funtow :crazy: ,no ale Anglia to dziwny kraj...

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh...chyba jednak sie rozmyśle i kupie w polsce :/

chyba ze ktoś zrobił by częśćiowo to za mnie :P ja bym mu wysłał pieniądze a on by reszte załatwił...i po tyg-2tyg przyszła by do mnie paczka z towarem...

 

ktoś chętny? :lol:

 

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
i po tyg-2tyg przyszła by do mnie paczka z towarem...

Jeszcze pociągnę temat tego sklepu, bo sporo osób jest na pewno zainteresowanych.

Kupowałem już tam kilkukrotnie i rozumiem, że jak czegoś nie ma na stanie, to trzeba czekać, aż będzie (i to dużo dłużej niż jest na stronie napisane - termin dostawy przesuwaja wielokrotnie i raz z tygodnia zrobił się miesiąc).

Jednak ostatni zakup mnie po prostu wyprowadza z równowagi.

Potrzebowałem czegoś bardzo szybko (drobiazgi do nowych modeli, coś w stylu ESA).

Było na stanie :jupi: , zdecydowałem się na bardzo drogą przesyłkę.

Żeby zmniejszyć koszta dobrałem jeszcze drobiazgów dla kolegi i zamówiłem.

A tu :ass: :ass: :ass:

Co z tego że taka przesyłka idzie 3-4 dni (raz już tak u nich kupowałem i się sprawdziło), jak już prawie 3 tygodnie nie wysyłają.

 

Jeszcze trochę i ten sklep umieszczam ku przestrodze w "Nieciekawych ofertach" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.