Skocz do zawartości

Piper PA-18 Super Cub 1:3 z zestawu Aeromax


KRY3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy projekt na długie miesiące... zestaw short kit wykonany przez Jarosława Suchockiego, a dystrybułowany przez MODELEMAX.PL

Zestaw zawiera formatki sklejkowe , maskę do wycięcia i pomalowania oraz plan w skali 1:1 (z tą skalą to tak nie do końca)

Poniżej zdjęcia zawartości zestawu. 

IMG_20231220_195456.jpg

IMG_20231220_200514.jpg

IMG_20231220_172605.jpg

IMG_20231220_172811.jpg

IMG_20231220_171659.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robas69 napisał:

Czy elementy są rzeczywiście tak krzywo wypalone czy to tylko złudzenie optyczne. Tam gdzie są wpusty nigdzie nie widać kąta prostego. 

Niestety jakość wypalenia jeśli chodzi o spasowanie wpustów i wypustów jest słaba ... trzeba dużo pracować pilnikiem , a tu przykład 

IMG_20240107_121253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, robas69 napisał:

O Boże. To do kominka bardziej niż na lotnisko. KITy modelpartner Eljot nie są idealne, ale takich niespodzianek nie ma. I masz w nich praktycznie wszystkie elementy.

Nie jest tak źle ...na pewno nie jest to zestaw dla kogoś, kto oczekuje, że będzie się składało jak puzzle ... Brak jest również jakiejkolwiek dokumentacji (instrukcji budowy). Na maila otrzymałem za to dużo zdjęć z których można co nieco podejrzeć. 

Dlatego będę tu przedstawiał moje postępy i pytania dotyczące budowy i najlepszych, możliwych rozwiązań dla kogoś, kto chce udowodnić, że można zbudować model tej wielkości nie w modelarni, a w salonie na stole :-))  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KRY3 napisał:

Nie jest tak źle ...na pewno nie jest to zestaw dla kogoś, kto oczekuje, że będzie się składało jak puzzle ... Brak jest również jakiejkolwiek dokumentacji (instrukcji budowy). Na maila otrzymałem za to dużo zdjęć z których można co nieco podejrzeć. 

Dlatego będę tu przedstawiał moje postępy i pytania dotyczące budowy i najlepszych, możliwych rozwiązań dla kogoś, kto chce udowodnić, że można zbudować model tej wielkości nie w modelarni, a w salonie na stole :-))  

Powiem ci ,że jeśli chodzi o jakość to masakra. Ja bym reklamował .No chyba ,że nie przeszkadza ci poprawianie tego. Ale za niemałe przecież pieniądze powinno być wszystko równiutko a nie wciskać ludziom takie rzeczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robas69 napisał:

Też to już wcześniej napisałem. Odesłać jeśli nie minęło 14 dni od otrzymania, czyli odstąpic od umowy zawartej poza siedzibą przedsiębiorcy. Tu Max sp. z o.o.


Dobry zestaw kosztuje dwa razy więcej, a bardzo dobry x3. Samo drewnio dobrej jakości kosztuje pewnie więcej niż ten cały wycięty kit - co tu reklamować?

 


Darku daj więcej zdjęć tej wypalanki.

 

12 godzin temu, KRY3 napisał:

Niestety jakość wypalenia jeśli chodzi o spasowanie wpustów i wypustów jest słaba ... trzeba dużo pracować pilnikiem , a tu przykład 

IMG_20240107_121253.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MASK napisał:

Samo drewnio dobrej jakości kosztuje pewnie więcej niż ten cały wycięty kit

Tak , zgadza się ale wycięcia powinny chociaż troche do siebie pasować a nie jak na zdjęciu u Darka ..Chociaż jeśli ktoś mam doświadczenie to powolutku może powstać piękny model. Jesdnak takie podejście do klienta mnie denerwuje. Rozumiem ,że tani zestaw to gorszy materiał ale to czy wcięcia są dokładnie wykonane nie wpływa na koszt przygotowania kita. Więc mogli się przyłożyć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KRY3 napisał:

Panowie, zestaw kupiłem jeszcze w grudniu ... więc jak się domyślacie budowa trwa ... poniżej trochę zdjęć z początku budowy 

Pomimo bylejakości zestawu widzę ,że i tak powstanie z niego piekny model.

Powodzenia!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo się zastanawiałem nad tym kitem bo o ile gotowe modele w teorii można było zobaczyć a jak to w sumie wygląda od środka nikt wcześniej nie pokazał i finalnie odpuściłem na rzecz własnego projektu 

 

takie drobiazgi to nie dramat kleić latać obserwować

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Panowie składałem kity FFDCo.  Model partner ,J Suchocki ,i inne w wszystkich były babole

-Rosyjski ( Yak 15) słaba sklejka na kilku wręgach ciasno spasowane dla mnie ok

-Model partner (RWD 5 ,PWS 26 ) materiał Ok galanteria wiekowość wymieniona na inną Podejście Sprzedawcy do kupującego ( w moim przypadku  Nie akceptowalne ,to moje ostatnie kity z tej firmy)

-J Suchocki ( PZL 8  PZL11  PZL 24) materiał Ok spasowanie przyzwoite podejście do klienta OK( w kicie źle wypalone elementy  zdjęcie i telefon do J Suchockiego i za dwa dni nowe elementy)

    Wg Mnie kit to taki zestaw który oferuje możliwość zbudowania modelu ,ale składający musi mieć pojęcie co robi i i co chce osiągnąć oraz co artysta miał na myśli projektując zestaw w ten sposób.

   Wiem że irytują takie nie sprawdzone  zestawy ( producent   nie wyłapał tego ,jego błąd ,ale przypuszczam że po telefonie  było by to poprawione i w następnych wycinankach ni było by problemu

    Co do ceny czy tani czy drogi to kwestia indywidualna oraz zawartości zestawu i  co kupujący oczekuje

Są dostępne zestawy firm z południa i zachodu  Europy a cena ich jest taka sama tylko w EUR i czytając relacje na forach też trafiają się tam mniejsze lub większe wtopy

 Dlatego wiekrzość swoich modeli projektuję ,buduję sam 😃

A model fajny i  słusznych rozmiarów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do wypowiedzi Pawła.

Nie chce być niczyim adwokatem ale moim zdaniem zbyt pochopnie "zmieszaliście z błotem" zestawy Pana Suchockiego.

Zakupiłem kiedyś u niego jeden zestaw i po zgłoszeniu podobnej nieprawidłowości za kilka dni otrzymałem poprawiony element.

Takiej reakcji na pewno nie dostaniemy przy zakupie markowego zestawu "zagranicznego" 

Darku:

- czy oprócz zgłoszonej na wstępnie niezgodności było więcej wpadek ?

- czy materiały rzeczywiście są takie kiepskie jak niektórzy sugerują ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, paweln7 napisał:

    Panowie składałem kity FFDCo.  Model partner ,J Suchocki ,i inne w wszystkich były babole

-Rosyjski ( Yak 15) słaba sklejka na kilku wręgach ciasno spasowane dla mnie ok

-Model partner (RWD 5 ,PWS 26 ) materiał Ok galanteria wiekowość wymieniona na inną Podejście Sprzedawcy do kupującego ( w moim przypadku  Nie akceptowalne ,to moje ostatnie kity z tej firmy)

-J Suchocki ( PZL 8  PZL11  PZL 24) materiał Ok spasowanie przyzwoite podejście do klienta OK( w kicie źle wypalone elementy  zdjęcie i telefon do J Suchockiego i za dwa dni nowe elementy)

    Wg Mnie kit to taki zestaw który oferuje możliwość zbudowania modelu ,ale składający musi mieć pojęcie co robi i i co chce osiągnąć oraz co artysta miał na myśli projektując zestaw w ten sposób.

   Wiem że irytują takie nie sprawdzone  zestawy ( producent   nie wyłapał tego ,jego błąd ,ale przypuszczam że po telefonie  było by to poprawione i w następnych wycinankach ni było by problemu

    Co do ceny czy tani czy drogi to kwestia indywidualna oraz zawartości zestawu i  co kupujący oczekuje

Są dostępne zestawy firm z południa i zachodu  Europy a cena ich jest taka sama tylko w EUR i czytając relacje na forach też trafiają się tam mniejsze lub większe wtopy

 Dlatego wiekrzość swoich modeli projektuję ,buduję sam 😃

A model fajny i  słusznych rozmiarów.

 

Zasadniczo zgadzam się, że może się zdarzyć jakiś błąd czy niezgodność, ale z drugiej strony to nie jest kit który jest sprzedawany od miesiąca czy dwóch i te błędy już dawno powinny być usunięte... mnie osobiście to nie przeszkadza, bo poradzę sobie z tym i wieloma innymi problemami w trakcie budowy ... to właśnie jest modelarstwo, by rozwiązywać problemy techniczne i iść do przodu. Nie sądziłem, że temat rozwinie się w tę stronę, ale ok ... ja buduję dalej i pewnie będę potrzebował od Was nie jednej porady... a na dziś kadłub wygląda tak

IMG_20240217_160745.jpg

IMG_20240217_160720.jpg

IMG_20240217_160755.jpg

IMG_20240217_160804.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
2 godziny temu, wogru napisał:

Przyłącze się do wypowiedzi Pawła.

Nie chce być niczyim adwokatem ale moim zdaniem zbyt pochopnie "zmieszaliście z błotem" zestawy Pana Suchockiego.

Zakupiłem kiedyś u niego jeden zestaw i po zgłoszeniu podobnej nieprawidłowości za kilka dni otrzymałem poprawiony element.

Takiej reakcji na pewno nie dostaniemy przy zakupie markowego zestawu "zagranicznego" 

Darku:

- czy oprócz zgłoszonej na wstępnie niezgodności było więcej wpadek ?

- czy materiały rzeczywiście są takie kiepskie jak niektórzy sugerują ? 

 

 

W zasadzie wszystkie pióra/wpusty wymagały poprawy pilnikiem by dało się je złożyć (szczególnie uciążliwe były poprawki w sklejce 3 i 6mm) ... poprawki zajęły mi ze 3 wieczory zanim dało się elementy złożyć na sucho. Co do jakości sklejki nie mam zastrzeżeń ... i żeby było jasne, nie mam porównania do innych zestawów , więc nie zgłaszałem uwag do sprzedawcy bo uważam, że są większe problemy w życiu niż poprawianie wpustów 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden nawet najsłabszej jakości materiał nie usprawiedliwia wad projektu. Nie wiem ile ten zestaw kosztował ale jeśli tak ktoś wypuszcza spasowane elementy to tragedia. Chińczycy to na aliexpresie lepiej robią. Swoją drogą niezła reklama dla producenta. 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.