Skocz do zawartości

Materiał na dźwignie klap.


Janekm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pomóżcie proszę, chciałbym wykonać sobie zawiasy klap (elementy o długości ok. 3,4 cm), gdzie mógłbym dostać płytkę (grubości 1,5-2,5mm) z tworzywa takiego z jakiego zrobione są dźwignie serwomechanizmów.
Nie wiem jakie to tworzywo i pod jakim hasłem szukać w sieci, chodzi o to aby było sztywne i można było w nim nawiercić i nagwintować otwór pod śrubki M2, M3.
Ma Ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dźwignie i zawiasy z płytki węglowej dostępnej na popularnym serwisie aukcyjnym... są różnej grubości. Możesz zamiast płytki węglowej (jest droga) poszukać płytkę laminatową ( o wiele tańsza), też będzie odpowiednia...

https://pfmrc.eu/topic/89617-budowa-pzl-m18-dromader/page/8/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, 

Jedno pytanie, da się te płytki nagwintować? 

Dźwignie do serw, są chyba z jakiegoś poliamidu, do którego metalowe śrubki bez gwintowania można wkręcić, w laminacie chyba da się nagwintować, ale w płytce węglowej już chyba nie.

Dźwignie zaś, które chcę zrobić podobne są do twoich, dość długie, aby oddalić oś obrotu klapy od skrzydła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janekm napisał:

w laminacie chyba da się nagwintować, ale w płytce węglowej już chyba nie.

 

Nie gwintowałem, płytka węglowa jest mocniejsza od laminatu, i gwint pewnie będzie mocniejszy. Nie lepiej zrobić śrubki z nakrętkami? Pewniejsze mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Janekm napisał:

Cześć,

Pomóżcie proszę, chciałbym wykonać sobie zawiasy klap (elementy o długości ok. 3,4 cm), gdzie mógłbym dostać płytkę (grubości 1,5-2,5mm) z tworzywa takiego z jakiego zrobione są dźwignie serwomechanizmów.
Nie wiem jakie to tworzywo i pod jakim hasłem szukać w sieci, chodzi o to aby było sztywne i można było w nim nawiercić i nagwintować otwór pod śrubki M2, M3.
Ma Ktoś jakiś pomysł?

Prawdopodobnie  jest to  poliamid .https://www.plastem.pl/oferta/tworzywa-sztuczne/poliamid-pa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FR-4 bez miedzi. Dokładnie tego szukaj na A-----o. Są dostępne różne grubości. Można samemu z posiadanych już płyt uzyskać większą grubość przez sklejenie kilku warstw żywicą np. L285 lub cyjanoakrylem Loctite 406 oczywiście z zachowaniem zasad klejenia takich materiałów. Mam tu na myśli zmatowanie i odtłuszczenie przed sklejeniem. Jeżeli gwintujemy to tylko dwoma pierwszymi gwintownikami. Po nagwintowaniu celowe jest wzmocnienie gwintu przez smarowanie gwintu niewielką ilością kleju Loctite 406 za pomocą cienkiej igły oraz zastosowanie przyspieszacza. Po wzmocnieniu gwintu klejem może okazać się konieczne ponowne przegwintowanie pierwszym i drugim gwintownikiem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.