Skocz do zawartości

Wykrawarka 4-osiowa.


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt z linku ma już trzy lata. Zacząłem go nawet drukować, ale ostatecznie poszedł na półkę. W tej chwili będę do niego wracać. Czekam jeszcze na laser, który do mnie idzie z chin żeby skończyć maszynę cnc root 3 (brakuje mi tylko upgrade właśnie na laser). Potem zabieram się za ten projekt. Także jak pozwoli mi czas to może zrobię małą relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jerzy Markiton napisał:

Mam coś podobnego do zagospodarowania..... Zainteresowanym: 502 7trzyzero 261

Pozdrawiam - Jurek

Czyżby chodziło o wyrzynarkę którą wypożyczyłem modelarni. w przyszłym tygodniu ją zabiorą.

.Andrzej Cyran.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy problem od maszyny stanowił ....przynajmniej dla mnie - oprogramowanie.

Bardzo dobre są programy z serii   DEV ....

Do wycinania skrzydeł potrzebne dwa programy - projektujący- DEV Wing Foam  i wycinający Dev CNC Foam. Koszt - ok 300 Euro.

 Na ich stronie podane jest w zasadzie wszystko co potrzebne do zbudowania sterownika tego urządzenia. Nigdy nie maiłem styczności z Ardurino...ale odpalił od pierwszego razu..

( Przy wydatnej pomocy kolegów e-mir ,stearman...)

Mnogość ustawień w tym programie jest ogromna. Musiałem przetłumaczyć całą pomoc żeby to ogarnąć.

Maszyna jeszcze nie zakończona (kosmetyka)- ale wycina skrzydełka  ...

image.thumb.jpeg.5b738daef323b2ab92911724e223a5a0.jpeg

 

image.thumb.jpeg.58a907f7bccbca2f482ae8ad3c6b6c5e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.98352f4a4380bee7333b8e04096e3a8d.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie wieże zamontowane są na osobnych podstawach, dlatego można je rozsuwać .... na drugi stół. Zastosowany napę paskowy wynikał z obszaru roboczego jaki chciałem mieć

( 1200x600x1000) a śruby trapezowe >1000 są dosyć drogie. Napęd się sprawdził. Do wycinania skrzydeł wystarczy znacznie mniejsze pole robocze - przynajmniej  wysokość wieży , a to decyduje o sztywności konstrukcji. Ważne zwłaszcza przy wycinaniu skrzydeł mocno zbieżnych , gdy naciąg drutu wzrasta. Można to ominąć realizując naprężenie drutu tnącego grawitacyjnie. Ja zastosowałem gumę silikonową do holu i układ rolek. Zagi da się wyciąć, chociaż tu jest kolejny problem z przypalaniem węższej końcówki skrzydła.

Drut 0,3, zasilacz drutu - 32V/2,5A (od drukarki HP -30 zł ) + regulowany zasilacz A i V za 20 zł. Dokładność regulacji +- 0,01A .... ( To dla tych co chcą ręcznie ciąć ...)

Ten różowy materiał na zdjęciu to XPS -  Austrotherm,(chyba jedn z lepszych w tym rejonie)  jest jednorodny i czysty, Ja tnę przy 1,15A//90mm/min// drut 0,3 Kanthal

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.