Skocz do zawartości

MC19 czyDX7


Mark3

Rekomendowane odpowiedzi

Graupner a Spectrum coś jak Audi i Fiat

W tym przypadku raczej solidne Audi sprzed dwóch generacji, a jakiś mały nowy VW... może Scirocco? Bo Spektrum DX7 to to samo co JR DSX7, a nie powiesz że ta firma do słabych należy. Więcej, nawet sporo wspólnego z Graupnerem mieli, prawie jak wspomniane Audi i VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy ten link nie dotyczy samego nadajnika? Tak by wyglądało to przynajmniej w opisie na wstępie, a później sie okazuje, że aby to działało to trzeba dokupić jeszcze to i to i jeszcze tamto i wychodzi ostateczna suma x powodująca zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark

Nie zamwiaj odbiornika 40MHz, tylko zapytaj sprzedawcy, czy nie wymieni Ci modułu w.cz. w tym nadajniki na moduł 35MHz i kup wtedy odbiornik na 35MHz. Piszesz, że budujesz model latające, czyli interesuje cię aparatura na 35 Mhz, a nie na 40MHz.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuik, nie zrozumiałeś mnie. Podałem ceny KOMPLETÓW aparatur, wybrane zresztą z jednego sklepu. Akurat MC-19 miał w pudełku nadajnik, moduł HF 35 MHz, odbiornik R700, wyłącznik zasilania, pakiet nadajnika 3000 mAh, 1 serwo, komplet kwarcy. Była to moja odpowiedź na próby koślawego porównywania DX7 i MC19, gdzie DX7 była w komplecie (o ile pamiętam to nawet z 4 serwami) a MC19 to sam nadajnik (jak z Twojego linku). Pojawił się tutaj wniosek, że MC19 jest o 50 % tańsza od DX7 a jest to oczywista nieprawda. Po doposażeniu (lub "odposażeniu" :) ) tych kompletów aparatur do jakiegoś podobnego poziomu okaże sie, że są one cenowo bardzo do siebie zbliżone. No a na to co zobaczymy w pudełku po jego rozpakowaniu, trzeba zwracać uwagę przed a nie po zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zrozumiałem Cię. Ten mój post dotyczył linku zamieszczonego przez Deema. Tylko po kliknięciu "zacytuj" Jego wypowiedzi wpasowało mi jako cytat całość włącznie z Twoją oceną. Powyższy link do radia MC19 zamieścił Deem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pozatym jeśli już porównujemy ceny to na ebayu niemieckim kompletny DX7 kupi się za około 350 euro (niepamietam już dokładnie, a nie chce mi się teraz sprawdzać i otwierać ebaya) natomiast za MC 19 trzeba jeszcze 100 dorzucić. Sprawdźcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamwiaj odbiornika 40MHz, tylko zapytaj sprzedawcy, czy nie wymieni Ci modułu w.cz. w tym nadajniki na moduł 35MHz i kup wtedy odbiornik na 35MHz. Piszesz, że budujesz model latające, czyli interesuje cię aparatura na 35 Mhz, a nie na 40MHz.

W obecnych czasach na 40Mhz będzie bezpieczniej niż na 35Mhz bo mniej osób na tym lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBZ, bez urazy, ale krawat trochę luźniej. Nie podałem tego linku po to by wywoływać sprzeczkę lecz dla tego że podałeś dość (choć nie najwyższą)wysoką cenę. Ot tak, ze skrajności w skrajność. A jak już się bawić w aptekarstwo to w tym samym sklepie masz komplet za 1390zł i żeby było po równo to jeszcze dodać trzy standardowe serwa za 120 i mamy dwie stówy mniej od twojej kwoty.

Oczywiście że 50% to gruba przesada ale też porównywanie cenowe obu nadajników jest nieporozumieniem. Jeżeli w ogóle porównywać jakiekolwiek nadajniki to te różnią się całkowicie i zadawanie pytania „co wybrać, MC19 czy DX7” świadczy że pytający w ogóle nie wie „co wybrać”

Wracając do pytań @Kijuk`a; MC19 jest nadajnikiem dowolnie (że tak nazwę) rozbudowywalnym i dlatego zakup w komplecie (w moim mniemaniu) mija się z celem. Zależnie od potrzeb dokupujesz odbiornik czy serwa. R700 przy swojej cenie nie jest szczególnie dobrym wyborem a i serwa standardowe z reguły lądują na allegro. Koszyk najlepiej jak od razu wyląduje w śmietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sklep nie wywiazał sie z zamowienia i obecnie jestem bez apki

 

Jeśli zamawiałeś z modelemax mogłeś wcześniej wysłać email czy jest aparatura na stanie !

Sam byłem zainteresowany tym nadajnikiem lecz wysłałem do nich email czy mają ją na stanie a odp. jaką dostałem to, że aparatura może być sprowadzona w 7dni roboczych lecz już z syntezą a cena będzie 1.500zł ;)

Więc nie pisz, że sklep nie wywiązał się z zamówienia... Było trzeba pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBZ, bez urazy, ale krawat trochę luźniej.

Luźniutko, Deemciu, luźniutko jest :) . Porównania cenowe i wyniki takich porównań są ważne, a może nawet bardzo ważne, szczególnie dla kupujących jakiś sprzęt po raz pierwszy. Stąd ważne jest aby te porównania były w miarę rzetelne i "kompatybilne". Tak jak napisałeś, porównywanie DX7 i MC19 w ogóle nie jest najszczęśliwsze ale ... . Porównywania sprzętu z różnych źródeł, jeden ze sklepu polskiego drugi z jakiejś aukcji itp. też nie ma większego sensu. To tak jakbym napisał, że mój kumpel odsprzedał swoją aparaturę za stówę a sklep zdziera tysiąca. Zauważ, że takich pytań CO KUPIĆ I ZA ILE jest na forum wiele ale z konkretami bywa już różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zgadzam się z przedmówcą. nie da się porównywać cen w ten sposób. ja w sumie mam dx7. też zastanawiałem się nad różnymi modelami aparatur. Myślałem jeszcze nad MX -12 albo MX 16. Co zadecydowało? Allegro, i okazja jaką udało mi się wyhaczyć. Używana aparatura w stanie bdb działająca to cóż mi więcej trzeba? W sumie elektronika jak ma paść to padnie miesiąc po zakupie, tak mi mówiono jak czytałem o aparaturach.

 

Zatem jak dla mnie układ idealny. Rozglądałem się za kilkoma apkami trafiła się taka w super cenie to kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.