Skocz do zawartości

klej do plastiku i balsy


witold_pi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ak-20 możesz spróbować .

Na modelarni w MDK był to rok1996 kleiłem , szybowce szkolne typu "OSA " WAŻKA " SIKORKA.

W tych zestawach pamiętam , były żeberka plastiki czerwone i białe kleiłem AK-20 i było w porządku . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka A-1 i A-2 z żeberkami plastikowymi Modela w 70-80 latach zrobiliśmy. Kleiliśmy zawsze AK-20 lub Kanagom-em. Jak nie przeholujesz z klejem - to nie rozpuści. Odrobinę zmięknie ale potem się utwardza. Aceton i Tri dla tych żeberek jest większym problemem.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że plastikowe żeberka z zestawów Modela kleiłem klejami opartymi na nitro bez najmniejszych problemów. Klej ładnie się wgryzał w plastik i drewno. Był taki fajny klej w tubce do plastikowych modeli, nazwy nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 19:42, witold_pi napisał:

NITRO ROZPUSZCZA PLISTIKI 

Uznam to jako żart , w moją stronę , ale  jest to celowe napisanie odnośnie  PLISTIKI > PLASTIKI !

Jak nie chciałeś moje porady na temat klei , trzeba było napisać po prostu na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.