Skocz do zawartości

Ultimate 50 - short kit z Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
W tym tygodniu jadę na wakacje (do Egiptu)

Krawat! Nie ten dział!

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16884

;-) :D:P

 

Jak wrócę model powinien być pomalowany, a jak nie to, pomaluje sobie sam.

Wypocznij, sił nabierz i kończ ten modelik. Temat tak ładnie żarł i zdechł... a my tu czekamy na kolejne relacje, bidulki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze wpadła inna pilniejsza robota , to i ja muszę uzbroić się w cierpliwość.

Mam nadzieje że w tym nadchodzącym tygodniu się uwinie .

Tak czy siak po powrocie model zabieram do siebie celem uzbrojenia.

Najwyżej będzie latał golas znaczy się biały. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dziś odebrałem pomalowany, no może nie do końca, bo w sumie pomalowane są tylko stery wysokości ,ale zawsze to nie cały biały. :mrgreen:

A ponieważ kolega ma coraz więcej zamówień firmowych i to terminowych o dokończeniu malowania mogę zapomnieć.

Tak więc mam trochę problem co z tym zrobić.

W najgorszym wypadku mam gościa od malowania konstrukcji stalowych.

Plus , że ma idealne warunki ( malarnia to kawałek hali tylko do malowania i często stoi pusta) .

Jednak sam malarz to maluje rurki od 20 cm średnicy do 3m tak więc do naszych celów może się okazać za mocny :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malarza mam od poniedziałku , więc jak w ukropie spieszę się aby skończyć tego B-25 i chyba mi się udało.

W niedzielę przygotuję oklejenie i maskowanie kadłub Ultimata i w poniedziałek , jak nic nie wypadnie ,zawiozę Ultimata do malarni.

Jak się pomaluje kadłub , to ja będę miał już co robić ,mogę uzbrajać w silniki serwa itd.a malarzowi w tym czasie zawiozę skrzydła do malowania.

Przynajmniej tak to w planach wygląda. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie dotarły do mnie opinie , że takie umiejscowienie silnika , jak w moim modelu jest niezbyt fajne i utrudnia montaż ,a na pewno jest mało estetyczne .

 

Niestety wymiary SV-50 odbiegają znacząco od wymiarów silników DA-50 czy "oryginalnych" DL-50.

SV-50 ma znacznie dłuższe łapy mocujące silnik i nie dość że dłuższe to w pozycji poziomej są one dłuższe niż pionowej.

Dlatego też przy ułożeniu silnika bokiem wystają one poza maskę , albo bezpośrednio jej dotykają.

Prędzej czy później zakończy się to dziurą w masce silnika.

Na dodatek jest problem z umiejscowieniem osi silnika z osią otworu w masce.

 

Jednym słowem absolutnie odradzam zakup SV-50 czy DL-55, po prostu się tam nie mieszczą a i tak jest sporo zabawy aby je tam zamontować nawet cylindrem w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem wiadomość , że malarnia chwilowo zajęta , w tym tygodniu mogą być spore problemy z malowaniem.

Za to z dobrych wiadomości Ultimat dostał w końcu podwozie i stanął o swoich nogach , znaczy się kołach.

 

caly010.jpg

 

caly011.jpg

 

caly012.jpg

 

W tej chwili kadłub jest umyty i oklejony . Czeka na pierwsze paski.

Pewnie zaraz zrobię to samo ze skrzydłami.

 

Najgorsze to , że i tak nic więcej nie mogę na razie z nim zrobić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prawie pomalowany.

Prawie robi różnicę . :wink:

Czekam na niebieską farbę, bo maluję sprayem.

Okazało się w moim mieście sprzedali mi ostatnią puszkę( a potrzebuję 3).

Normalnie mnie trafiło , ale nic nie zrobię , do wtorku czekam na farbę, potem w środę lakierowanie bezbarwnym zabezpieczającym i powinienem zaczęć go od czwartku uzbrajać.

Dobija mnie to czekanie , bo nie dość że nie robię Ultimata , to modelarnia zamieniona w malarnie , nic nie można podłubać przy Łosiu. :evil:

 

Całe szczęście że ciągle leje , bo inaczej zagotował bym się od środka . :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.