Skocz do zawartości

Ultimate 50 - short kit z Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

....Od pyłu balsowego myślałem , że kota dostane . :twisted:

To nagram Ci moją żonę po tym jak jej mówię że szlifowałem model w kuchni :lol:

Nawet nie chce myslec co moja zrobi ...

Raz mnie przylapala jak szlifowalem klocek balsowy o wymiarach 30x30x10 - UWAGA WYMIARY W MILIMETRACH... Od razu mi przeszla ochota na budowe :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

 

 

...ja od ponad 30 lat nie mogę wyjść z podziwu, jak szlifowanie balsy wpływa na słowotok i kwiecistość wypowiedzi małżonek/partnerek... :wink:

Ciekawe działanie uboczne pyłu balsowego...

 

 

Nie wiem o czym mówicie, nigdy mnie nie spotkała wymówka ze strony żony, jak wracałem

z piwnico-modelarni. Warunek- trzeba się porządnie wytrzepać........z balsy :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Witam

 

 

...ja od ponad 30 lat nie mogę wyjść z podziwu, jak szlifowanie balsy wpływa na słowotok i kwiecistość wypowiedzi małżonek/partnerek... :wink:

Ciekawe działanie uboczne pyłu balsowego...

 

 

Nie wiem o czym mówicie, nigdy mnie nie spotkała wymówka ze strony żony, jak wracałem

z piwnico-modelarni. Warunek- trzeba się porządnie wytrzepać........z balsy :devil:

 

Hmmm, ja robię modele w kuchni i zawsze jest niezadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy mnie nie spotkała wymówka ze strony żony, jak wracałem

z piwnico-modelarni. Warunek- trzeba się porządnie wytrzepać........z balsy :devil:

Widzisz - gdybys dlubal jak Slawek w kuchni to bys zaoszczedzil na wytrzepaniu sie ... z balsy - zona by Cie za free wytrzepala (niekoniecznie tylko z balsy :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

No ja w Ultimate usunąłem garb za kabiną bo zrobię trochę niższy z tyłu , wyciąłem otwory ulżeniowe w boczkach kadłuba (z bólem serca ale tylko świnia nie zmienia poglądów).Tomek mnie nastraszył że ultimaty ciężko się wyważają.Zaoszczędzę może ze 20g ale przekładając to na wyważenie to jakieś 80g mniej będzie potrzebne z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek mnie nastraszył że ultimaty ciężko się wyważają.Zaoszczędzę może ze 20g ale przekładając to na wyważenie to jakieś 80g mniej będzie potrzebne z przodu.

 

To prawda. Mam Ultimate'a 140 cm rozpiętości i przez to, że zachciało mi się umieścić serwa SK i SW w ogonie, musiałem dobudowywać z przodu pod domkiem silnika dodatkowy schowek na akumulatory, a i tak nie obeszło się bez ołowiu :( . Silnik ASP FS 120 okazał się za lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Tomek mnie nastraszył że ultimaty ciężko się wyważają.Zaoszczędzę może ze 20g ale przekładając to na wyważenie to jakieś 80g mniej będzie potrzebne z przodu.

 

To prawda. Mam Ultimate'a 140 cm rozpiętości i przez to, że zachciało mi się umieścić serwa SK i SW w ogonie, musiałem dobudowywać z przodu pod domkiem silnika dodatkowy schowek na akumulatory, a i tak nie obeszło się bez ołowiu :( . Silnik ASP FS 120 okazał się za lekki.

 

Dlatego w ślad za rozmową z Tomkiem postanowiłem odchudzić ogon , serwa będą dwa w ogonie na połówkach wysokości.Kierunek będzie sterowany linkami.Żeby nie zaśmiecać Tomkowi tematu fotki wrzucę u siebie ale dopiero koło wtorku.Zdjęcie z ogona choćby 10g da mi oszczędność na przodzie ze 40g, licząc stosunek długości przodu do ogona względem SC jak 1 do 4.A te 40g to już nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja go nie maluje , to pewnie maluje się sam. :devil:

A jak wyjdą z tego jakieś maleństwa , to roześle się według zamówienia.

 

Kolega Zbyszek siedzi i maluje mi model .

Ja nie mam do tego warunków.

Mi mimo posiadanego wyposażenia , moje lokum musiałbym zamienić na malarnie , a tego moja połowica mogła by już nie znieść, bo przejście do jej kolejnej garderoby jest przez moją modelarnie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.