Skocz do zawartości

Mały akrobat - czyli projektów własnych ciąg dalszy.


Karol.M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania typu "kiedy oblot" są najlepsze :P ale Karolu nie śpiesz się ;)

Dobrze Ci idzie, a co do serw, to może tak czasami być,

niektóre mają problem z trzymaniem pozycji neutrom (twoje może mają inną bolączkę).

Może lepiej maksymalne wychylenia ustawić na popychaczach, a tylko neutrum przestawić w nadajniku, ale to zależy od możliwości nadajnika

(chyba, że ktoś ma lepsze rozwiązanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, na zdjęciu nie widać, ale jakby maska była już pomalowana to ukazałyby się "fale dunaju" i doły po ostrzale artyleryjskim, tak więc raczej zrobię maskę od nowa. Co do oblotu to na razie nic nie planuję, bo najpierw muszę reanimować depronowego kretobójcę i trochę poćwiczyć.

 

Jeśli chodzi o masę modelu to wczoraj zważyłem go już z pełnym wyposażeniem i wyszło 754g przy akumulatorze 3s 2200mAh. Parę drobiazgów jeszcze dojdzie, przede wszystkim kabinka, ale mam cichą nadzieję, że zmieszczę się w 800g :) Skrzydła jeśli dobrze pamiętam, mają 18,3dm2 co daje niecałe 44g/dm2 więc chyba nieźle.

 

Kabinka to jeszcze temat otwarty, ale najprawdopodobniej zrobię tak samo jak w twoich modelach, czyli kopyto z balsy i butelka po coli z biedronki ;)

 

Krzychu, myślałem aby na dźwigniach poprzestawiać tak, żeby maksymalne wychylenia w apce nie były większe niż 100%. Dopiero wartości EPA powyżej 100% się rozjeżdżają. Tylko musiałbym skombinować dłuższe dźwignie do serw, bo w samych lotkach już nic nie mogę zmienić.

 

Jeszcze taka ciekawostka, nie wiem jak to zrobiłem, ale zamiast 100cm rozpiętości wyszło mi 102cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania typu "kiedy oblot" są najlepsze :P ale Karolu nie śpiesz się ;)

(...)

 

Ja wcale kolegi Karola nie poganiam spytałem z czystej ciekawości ... no chciałem dobrze a wyszło jak zawsze ... ludzka opaczność .... ehhh

 

No to Karol klej nową maskę i kopyto kabiny i czekam na efekt końcowy bo model naprawdę super Ci wychodzi :) a jakaś nazwę już masz ? Tak ładny model musi się jakoś nazywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, skąd ta pewność, że nie wymyślę nic głupszego? Zwłaszcza, że w twoim przypadku "Józek 1100" to bardzo fajna nazwa która idealnie pasuje do przerobionego rwd-13 ;)

 

Przemo, szukałem inspiracji w rowerze i kto wie... chociaż dorado jakoś bardziej mi się widzi jak już jesteśmy w temacie up side down'ów :)

 

Przy okazji wklejenia statecznika pionowego, wklejam zdjęcie szczegółów kółka ogonowego. Zrobiłem też otwór wentylacyjny tak jak radził Sławek.

 

post-7357-0-23298100-1395958693_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu, specjalnie dla Ciebie zwiedziłem zakamarki piwnicy w poszukiwaniu ciekawych napisów, który mogłyby być inspiracją do nazwy.

Znalazłem takie:

"Tele Float"

"Scenium" 

"Mark Pfennig"

"Black Fury"

 

Nie pytaj, na czym to było napisane :-)


 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem wczoraj pobliski sklep modelarski i dokupiłem trochę żywicy. Na maskę dodałem jeszcze 2 warstwy tkaniny szklanej 42g/m2 i jest teraz na tyle sztywna, że na spokojnie mogę ją wyszpachlować i pomalować. Spojrzałem, jeszcze na ceny najgrubszych desek balsowych... no tak drogiego drewna to jeszcze nie widziałem :blink: tak więc kopyto kabiny chyba zrobię ze styroduru i porządnie zalaminuję.

 

W kwestii nazwy mam już pewien pomysł. Z ciekawości wstukałem w google to co podrzucił Tomasz. "tele float" pokazał mi się obrazek z teleskopową wędką :D. Samo słowo float skojarzyło mi się z amortyzatorem rowerowym "fox float" brnąc dalej w tematykę rowerową podrzuconą przez Przemka przyszło mi na myśl słowo w pewnym sensie łączące świat wodny z rowerowym "Flow" czyli dosłownie  płynąć/falować. Co to ma wspólnego z rowerem? Ten filmik powinien to dobrze zilustrować. Ten co jedzie to ja ;)http://www.pinkbike.com/video/227711/

 

Nic głupszego i bardziej skomplikowanego już chyba nie wymyślę, więc wygląda na to, że model otrzyma nazwę "Flow"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ekhm... "Pytania typu "kiedy oblot" są najlepsze :P ale Karolu nie śpiesz się ;)"

Jak widać chyba za bardzo wziąłem sobie do serca radę Krzysztofa ???? ale temat reanimuje. Właśnie zabrałem się za dokończenie tego ustrojstwa ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.