Skocz do zawartości

Czy mi to nie wybuchnie?


Karolek98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest bardzo proste.

Pojemność pakietu bez znaczenia czy 2S czy 6S wskazuje jakim amperażem można ładować dany pakiet.

Czyli dla pakietu:

850mAh -1C to 0,8A

2200mAh - 1C to 2,2A

3300mAh - 1C to 3,3A

16000mAh - 1C to 16A

 

ale czasami na pakietach producent pisze że ładowanie 2C. Wówczas jak się bardzo śpieszysz i nie do końca zależy Ci na pakiecie to taki pakiet możesz ładować prądem 2x większym. Czyli odpowiednio 1,6A; 4,4A; 6,6A; itd.

Nie mniej pakiety LiPol ładowane około 1C (ja osobiście ładuję nawet 0,9C) dłużej nam służą, ale nie jest to reguła. 

Przeczytaj ze zrozumieniem sam początek swojej wypowiedzi i sie zastanow co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o "pojemność bez znaczenia"? Wkradł się czeski blad, ale reszta dobrze wyjaśnia jak to dziala.

 

Co do wyższego C ładowania, tak jak wspomniano powyżej, niektóre pakiety są do tego przystosowane. Przystosowanie dotyczy jednak głównie bezpieczeństwa a nie żywotności.

 

Np w instrukcji SLS'ów o wyższym C ładowania jest podane, że można ładować je wyższym prądem, ale dla wydłużenia żywotności warto trzymać się 1C gdy sie nie spieszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to drodzy koledzy dowodzi, jak ważna jest interpunkcja i jak brak dwóch (no dobra, trzech - ale trzeci już dla zasady dodałem) przecinków wypacza treść :D

 

"Pojemność pakietu, bez znaczenia czy 2S czy 6S, wskazuje, jakim amperażem można ładować dany pakiet. "

 

Teraz wszystko OK? :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie umiem czytac albo Ty pisac sorki i interpunkcja nie ma tu wiekszego znaczenia,nie to zebym sie czepiał.Ale pojemnosc jest najwazniejszym argumentem doboru pradu ładowania ,jak i ilosc cel.Po tych parametrach dochodzimy jaki prad mozna zastosowac i ile cel ładujemy zakladajac prad 1C

np.pakiet 4S 1800mAh ladujemy na ustawieniach ładowarki 4S i prad 1.8A zakladajac prad 1C 

Jak bys napisał to tak bylo by na 100% zrozumiale.

POJEMNOŚC PAKIETU WSKAZUJE,JAKIM AMPERAŻEM MOŻNA ŁADOWAC DANY PAKIET. 2S CZY 6S NIEMA TU ZNACZENIA.

Przepraszam ale jezeli ja z 25 letnim starzem nie moglem tego zrozumiec ,to co dopiero poczatkujacy kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

No wychodzi na to, że nie umiesz czytać...

Oki, przekonstruujmy to zdanie, tak, żeby wtrącenie (przedtem oddzielone przecinkami) znalazło się na końcu:

 

"Pojemność pakietu wskazuje, jakim amperażem można ładować dany pakiet, nie ma  znaczenia, czy jest to pakiet 2S czy 6S,"

 

I jak teraz?

Treściowo nic w tym zdaniu się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność pakietu, bez znaczenia czy 2S czy 6S, wskazuje, jakim amperażem można ładować dany pakiet. "

porownaj sens .

 

POJEMNOŚC PAKIETU WSKAZUJE,JAKIM AMPERAŻEM MOŻNA ŁADOWAC DANY PAKIET. 2S CZY 6S NIEMA TU ZNACZENIA.

 

tak czy inaczej niee ja nie Ty ,kolega ma to zrozumieć. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożesz qrde...

Człowieku, możesz użyć nawet czcionki o wielkości 100, w niczym to nie zmieni faktu, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

 

Ale jeszcze raz - ja se popisze, ty się dokształcisz z języka polskiego:

Konrad zastosował specyficzną konstrukcję gramatyczną, nazywaną zdaniem złożonym ze zdaniem wtrąconym. Pechowo, zapomniał o przecinkach na początku i końcu zdania wtrąconego, przez co jego wypowiedź mogła być niewłaściwie rozumiana.

Zdanie podstawowe:

"Pojemność pakietu wskazuje, jakim amperażem można ładować dany pakiet."

Zdanie wtrącone:

"Bez znaczenia czy 2S czy 6S."

 

Niezależnie, w jaki sposób se te dwa zdania połączymy, czy jako zdanie złożone ze zdaniem wtrąconym:

"Pojemność pakietu, bez znaczenia czy 2S czy 6S, wskazuje, jakim amperażem można ładować dany pakiet. "

 

Czy jako zdanie złożone współrzędnie:

"Pojemność pakietu wskazuje, jakim amperażem można ładować dany pakiet, nie ma  znaczenia, czy jest to pakiet 2S czy 6S,"

 

Sens pozostaje taki sam.

 

Koniec korepetycji z gramatyki - mam nadzieję, że teraz jest wszystko jasne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POJEMNOŚC PAKIETU WSKAZUJE,JAKIM AMPERAŻEM MOŻNA ŁADOWAC DANY PAKIET. 2S CZY 6S NIEMA TU ZNACZENIA.

 

tak czy inaczej niee ja nie Ty ,kolega ma to zrozumieć. ;) 

Albo sobie jaja robisz albo chcesz namieszać chłopakowi w głowie, albo jeszcze coś innego czego nie kapuję.

Nie ma kompletnego znaczenia czy ładuje pakiet 2S czy 3S czy 6S. Za każdym razem ustawiam tylko liczbę amperów jakimi będę ładował dany pakiet. Powiedz co zmienia "S" skoro ładowarka sama sobie sczytuje ile S ma podłączone do balansera.

 

Może jesteś z tych hardcorowych użytkowników, którzy ładują Lipol bez balansera ale mi się jeszcze nie zdarzyło od 6 -ciu a może nawet 7 -miu lat ładować pakiety LiPol bez balansera. 

 

Więc proszę wytłumacz ale tak łopatologicznie jak krowi na rowie do czego potrzebujesz tego "S"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc proszę wytłumacz ale tak łopatologicznie jak krowi na rowie do czego potrzebujesz tego "S"

Do ustawienia w ładowarce.Mam Redoxa i muszę ręcznie wybrac ilosc ogniw.Wiadomo ze jak pakiet 4S puszcze na programie 3S to nie pujdzie bo bo napiecie bedzie za duze na pakiecie, ale 3S moge na programie 4S i juz masz problem gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz tu leży pies pogrzebany.

Trzeba było od razu zapytać czym ładujesz a nie od głupków ;) tu mnie od razu. Spoko jestem rozsądny.

Ja mam zawsze ustawione AUTO i się nigdy nie zastanawiam i właśnie dla tego dla mnie pojęcie S przy ładowaniu nie istnieje jesynie nad czym mam myśleć przy podłączaniu to w która dziurę mam wetknąć balanser a i tu jak się pomylę i 3S wepnę na chama w dziurę od 4S to ładowarka nie chce ze mną gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ważne że Twoja ładowarka chodzi w trybie auto. Tzn sama wybiera ilość "S"

Ale to Ty decydujesz o tym jakim prądem walisz w pakiet i tu pewnie spoglądasz właśnie nie na "S" bo i to wetkłeś nie w tę dziurę, lecz na - mAh i tym się sugerujesz . Czyż nie tak

No chyba że to dla Ciebie jest również bez znaczenia.

 

 

 

A spróbuj włożyć wtyczkę od balansera odwrotnie tzn obrót 180'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ważne że Twoja ładowarka chodzi w trybie auto. Tzn sama wybiera ilość "S"

Ale to Ty decydujesz o tym jakim prądem walisz w pakiet i tu pewnie spoglądasz właśnie nie na "S" bo i to wetkłeś nie w tę dziurę, lecz na - mAh i tym się sugerujesz . Czyż nie tak

No chyba że to dla Ciebie jest również bez znaczenia.

 

 

 

A spróbuj włożyć wtyczkę od balansera odwrotnie tzn obrót 180'

Po pierwsze proponuje przeczytać #21 post w wątku. Po drugie w mojej ładowarce nie idzie wsadzić złącza balansera o 1800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano 2s czy 12s czy nawet 50s, nie ma znaczenia przy ustalaniu prądu ładowania, bo tylko pojemność ma znaczenie i zalecenie producenta, czy pozwala na wiecej jak 1C.

Natomiast liczba S ma znaczenie tylko przy ustaleniu napięcia ładowania.

 

I to jest bardzo dobre podsumowanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.