Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nieuport 17

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#41 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1680 postów
  • SkądBalin
  • Imię:Przemek

Napisano 26 styczeń 2015 - 11:28

Do lutowania użyłeś zwykłej lutowanicy czy może palnika to lutowania rurek miedzianych? Przepraszam od razu za tak ogromna ilość pytań ale nigdy nie miałem z tym styczności ;)
  • 0

#42 songo78

songo78
  • Modelarz
  • 233 postów
  • GG:
  • SkądKraków
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 styczeń 2015 - 12:36

Ja też nie miałem styczności, użyłem zwykłej, mam nadzieję że wytrzyma ;-)

• 0

#43 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3082 postów
  • SkądGdańsk
  • Imię:Irek

Napisano 26 styczeń 2015 - 13:33

Spokojnie wytrzyma. W ten sposób lutuję nawet podwozia z prętów fi 6mm.

• 0

#44 GośćKamyczek_RC_*

GośćKamyczek_RC_*
  • Guests

Napisano 26 styczeń 2015 - 19:43

Ja bym jednak myślał nad zrobieniem wszystkiego co się da ze sklejki i ewentualnie laminatu takie niewinne pręciki ważą sporo 2mm pręt ze stali waży ok 25g do tego połączenia lutowane , jeśli chcesz żeby model latał dobrze  trzeba pilnować wagi . Myślę że przy takiej konstrukcji w zupełności wystarczyła by na zastrzały rurka aluminiowa 4/3 lub nawet 3/2 obie ważą mniej niż połowa pręta stalowego 2mm !

• 0

#45 songo78

songo78
  • Modelarz
  • 233 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisano 27 styczeń 2015 - 17:45

Staram się z wagą i nie będę pokrywał folią dopóki nie zważę wszystkiego, na pewno będę ażurował stery, pakiet nad silnikiem, serwa będą praktycznie za wręgą silnikową - czy na lotki i gaz kupić 9-gramowe? 

• 0

#46 songo78

songo78
  • Modelarz
  • 233 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisano 28 styczeń 2015 - 17:57

Witam,

Czy takie serwa wystarczą do tego modelu? http://abc-rc.pl/Serwo-Abc-Power-S-9MB

Pozdrawiam,

Krzysiek

• 0

#47 songo78

songo78
  • Modelarz
  • 233 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:15

Kolejna mała aktualizacja prac nad górnym płatem:

Nieu-ACES18.jpg

Pozdrawiam,

Krzysiek

• 0

#48 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1680 postów
  • SkądBalin

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:19

Żeby u mnie już tak to wyglądało ;) Czekam na więcej ;) 

• 0

#49 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1702 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Mirek

Napisano 29 styczeń 2015 - 10:40

Te serwa to chyba odpowiednik TP MG90 które ja stosuję i nie mam z nimi problemu.

W wwII zalecałbym na ogon troche mocniejsze serwa np. MG16R ale w modelu wwI te proponowane przez Ciebie powinny wystarczyć zwłaszcza, że zapowiada się lekki model.

ms

• 0

#50 Olorin

Olorin
  • Modelarz
  • 122 postów
  • GG:
  • SkądWrocław

Napisano 29 styczeń 2015 - 11:53

Te serwa spokojnie wystarczają, nawet mniejsze te S-9M co mają 2,2 kg/cm wystarczą. Baaa powiem, że Nieuporty 11 latały na serwach HS55 na lotkach i nie było problemów. Chociaż moim zdaniem to już ciut za mało.

Te serwa S-9M stosuję z powodzeniem do WWII ale na 2,5ccm na 4ccm są za słabe. Oczywiście wszystko zależy od powierzchni.

• 0

#51 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3082 postów
  • SkądGdańsk
  • Imię:Irek

Napisano 29 styczeń 2015 - 12:03

W moim skala 1/7 siedziały dawne Conrady ES-05 więc mikro. Ponieważ troszkę pozmieniałem to i owo więc na stery włożyłem TP-90, na lotkach nie chce mi się już zmieniać więc zostaną Conrady.  spieszcie się z robotą to będę miał bodziec by w nadchodzących feriach znowu oblatać mego ;).

• 0

#52 GośćKamyczek_RC_*

GośćKamyczek_RC_*
  • Guests

Napisano 29 styczeń 2015 - 18:05

Serwa z momentem ok 2kG*cm powinny dać sobie radę z takim modelem bez problemu. Duże znaczenie ma układ i długość dźwigni kłania się fizyka szkoły średniej .

• 0

#53 songo78

songo78
  • Modelarz
  • 233 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:11

Dzięki za odpowiedzi - będę zamawiał w najbliższym czasie, a wiecie może gdzie można kupić fajne lekkie koła 85-90mm?

W ostatnich dniach zrobiłem tylko lotki (przepraszam za jakość zdjęć ale robię telefonem):

Nieu-ACES19.jpg

Teraz czeka mnie sporo szlifowania, dopasowywania, ażurowania i odchudzania gdzie się da, spróbuję też zrobić popychacze z patyków do szaszłyków (tylko końcówki z drutu). Jeśli chodzi o napęd to na razie będzie "budżetowo" czyli używany ASP FS30:

Nieu-ACES20.jpg

Kupiłem też srebrną folię - barwy będą polskie:

n17pol.jpg

Pozdrawiam,

Krzysiek

• 0

#54 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1702 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Mirek

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:07

mnie nie sprawdziły się żadne kupowane koła bo albo są zbyt małe albo zbyt ciężkie.

Najlepiej zrób sobie koła ze sklejki. Ja mam czarne epp grubości 5mm o średnicy 90mm oklejone obustronnie sklejką 2mm o średnicy 80mm i wzmocniłem jeszcze środek drugą warstwą sklejki o średnicy 20mm. Może nie wygląda to nad wyraz pięknie ale pomalowana brązową bejcą sklejka wygląda dobrze a czarne epp imituje oponę.

Możesz też przed sklejeniem z epp na sklejkowe koła naciągnąć oratex albo koveral i będziesz miał makietowe, pokryte płótnem koła.

ms

• 0

#55 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 950 postów
  • SkądGóra Kalwaria
  • Imię:Arek

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:33

bardzo fajne kółka ma Marek -napolskimniebie, niestety mają 80 mm,  ale są całkiem fajne i wyglądają na dość mocne

• 0

#56 songo78

songo78
  • Modelarz
  • 233 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisano 31 styczeń 2015 - 16:18

Będąc w Castoramie trafiłem na takie uszczelki fi 75 za parę groszy - zewnętrzna średnica 84mm - spróbuję je naciągnąć na kółka wycięte ze sklejki, są lekkie i nawet bieżnik mają ;-) Jak się nie uda wykorzystam sprawdzoną metodę Mirka ale powinno być OK:

Nieu-ACES21.jpg

Wyażurowałem stery, dopasowałem zawiasy i zważyłem to co do tej pory zrobiłem:

Nieu-ACES22.jpg

To co na zdjęciu (w kadłubie jest zbiornik, łoże i maska) waży 340g, do tego silnik 280g, wychodzi na razie 620g więc chyba nie jest źle.

Pozdrawiam,

Krzysiek

• 1

#57 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1680 postów
  • SkądBalin

Napisano 31 styczeń 2015 - 16:23

Kurde fajnie wyglądają te uszczelki :) tez się muszę wybrać ... na jakim dziale je znalazłeś ?
A jak zacząłeś to napisz co to za "metoda Mirka" ? :) Z miłą chęcią coś podłapie :) 

Dolny płat masz ze wzniosem ? Na zdjęciu tego nie widać.

Super już zaczyna wyglądać ... widząc takie efekty jestem zmotywowany do dalszej pracy przy moim Nieuporcie :) 

• 0

#58 songo78

songo78
  • Modelarz
  • 233 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisano 31 styczeń 2015 - 17:15

Uszczelki są na kanalizacyjnych i były różne rozmiary - niecałe 2zł za jedną  :) Kilka postów wcześniej Mirek pisał o kółkach z czarnego epp + sklejka 2mm. Nie wiem jak zrobić wznios dolnego skrzydła - łącznik wyciąłem ze sklejki, która nie była idealnie płaska i mam lekki wznios ale chyba nie tędy droga  ;) tym bardziej, że skoro górne skrzydło będzie demontowane to dolne też bym chciał - pomyślałem o śrubach nylonowych wkręcanych do tego łącznika.

Pozdrawiam,

Krzysiek

• 0

#59 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1680 postów
  • SkądBalin

Napisano 01 luty 2015 - 15:01

http://www.aircombat...er=asc&start=40

może Krzyśku widziałeś ale tu jest ciekawy pomysł na podwozie z drutu ... nie wiem przypadkiem czy się na takowe nie skuszę bo fajnie to wygląda ;) 

• 0

#60 songo78

songo78
  • Modelarz
  • 233 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisano 01 luty 2015 - 19:56

Widziałem początek tej relacji, chyba też się skuszę, kółka już sie powoli robią  :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych