Skocz do zawartości

czas zacząć ESA


o.patrykmodelarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam teraz chce zacząć naprawdę tą zabawę tylko oczywiście mam kilka pytań

1.Czy żeby startować w PP lub MP trzeba przejść kwalifikację ( za 2 dni jest i nie wiem czy jest ona potrzebna)

2 Czy jest podział na klasy ( młodzik, junior młodszy, junior, senior)

3 czy jest już kalendarz tych zawodów i wiadomo kiedy są w Krakowie

Modele są bardzo tranie i to mnie cieszy :D  

 

Pozdrawiam O.P

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym Aircombat też :D

 

Patryk, jak szukasz swojego miejsca w latającym RC, (nawiązując do inndo założonego przez Ciebie wątku) to pamiętaj, że Aircombat i ESA nie są modelarstwem wg LOK :D W ogóle są niczym :D - Chyba, że coś się zmieniło, o czym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się

Ale w chciałbym spróbować, bawić się dobrze.

A duży jest poziom na esa ( dorośli to doświadczeni piloci czy tacy którzy chcą się tylko pobawić)

Dziękuje za odpowiedź 

 

PS jeśli chodzi o tamten wątek to realizuje go  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to zjaw się na zawodach.

Każdy chętnie Ci wyjaśni co i jak.

Zobaczysz jaka atmosfera na zawodach panuje, jak wyglądają loty, modele i walka.

 

Zawody tak jak pisałeś już w sobotę.

Jeśli masz możliwość to jest idealna okazja aby przekonać się czy chcesz w tym uczestniczyć czy raczej to nie dla CIebie.

 

Do zobaczenia na zawodach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk ,wiek masz jak najbardziej odpowiedni i jeśli wrodzone zdolnosci dopiszą to po roku startów możesz zostać Mistrzem Polski ESA a po dwóch latach stanąc na pudle Mistrzostw Świata dużego kombatu.tak jak to zrobił Piotrek.Niestety dużo też zależy od twoich rodziców bo ktoś to musi finansować i oprócz tego wozić cię na zawody po całej Polsce lub Czechach czy Słowacji (tam masz bliżej).

A oprócz tego jest to fantastyczna zabawa nawet jak nie są to oficjalne zawody tylko naparzanie się z kolegami.

 

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/mistrz-modelarstwa-nie-daje-sie-rakowi,249462.html?playlist_id=18264

 

To  zdjęcie tak na temat wieku zawodników ,na zachęte ,startowało wtedy 200 pilotów w tym jedna pilotka .

Od lewej Samuel Olofsson Szwecja lat 15,Stefan Kuner Niemcy lat 19,Piotr Miszczyk Polska lat 16

DSCF1088.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latać i nie rozbijać się na początek

W Aircombat???

 

Zawody trwają póki modeli starczy. Nie odciągnąłbym dzieciaków od tabletów gdyby "trup nie siał się gęsto" 

 

Poza tym, ktoś zawsze musi być celem i dawcą punktów. Jak czas pozwoli też chcę w tym roku spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O talencie świadczyć będą Twoje wyniki :)

Ilość rozwalonych modeli raczej o niczym nie świadczy.

Zdarzyło mi się wygrać zawody w kategorii WWI bez najmniejszej kolizji. Często jednak przydaje  się klej, przyśpieszacz i EPP :)

 

Niestety nie dane było mi latać z Piotrkiem Miszczykiem, trochę za późno zacząłem latać, ale z opowieści wiem, że latał niesamowicie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ojciec mogę potwierdzić Piotrek latał niesamowicie i to bez treningów bo nie miał kiedy trenować .

ALE !!!

Miał przyjaciela który uczył się latania jeszcze szybciej niz Piotrek i miał zadatki na super zawodnika niestety rodzice nie poparli go w tym hobby i przestał latać. 

Więc Panie i Panowie nie święci garnki lepią, do boju.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wspieranie rodziców to jak tego nie ma to jest naprawdę ciężko

Wiem z własnego doświadczenia bo sam muszę walczyć o każdy model i wyjazd na zawody :)

ja mam trudne początki w modelarstwie ale to mi pomoże coś osiągnąć w życiu i w modelarstwie bo naprawdę chcę być wielkim modelarzem i dlatego tak pytam bo nwm czy mam na to zadatki ;)  ;)  

 

Pozdrawiam O.P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.