Skocz do zawartości

iCharger 4010DUO


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sebastian, nie "może" a na pewno się dorobisz i nie "kiedyś" tylko lada moment. Szczerze Ci tego życzę. Dzisiaj sprawdzałem pracę zasilacza z ładowarką Pulsar 3. Ładowałem równolegle dwa pakiety LiPo 6S/5Ah prądem 25A. Zasilacz obciążył się około 13A i pracował stabilnie. Chciałbym obciążyć ten zasilacz prądem 40A ale to nie jest sprawa prosta. Przydała by się przetwornica DC/AC 48V/230V o mocy 2kW. Wtedy można by było zasilaną z zasilacza przetwornicę obciążyć halogenami 230V. Ciekawa sprawa jest natomiast z ładowarką Icharger 4010 DUO. Obniżyłem napięcie zasilacza do 40V i podłączyłem 4010DUO. W momencie podłączania ładowarki zasilacz dostał dziwnej "czkawki" ale po chwili się uspokoił. Podłączyłem na jeden kanał pakiet LiFe 4S/2,3Ah i wystartowałem proces ładowania prądem 2,3A. Natychmiast po starcie procesu ładowarka wyświetliła komunikat o przekroczonym napięciu na jednej z cel a zasilacz dostał "czkawki".  Wniosek z tego taki, że mój 4010DUO nie będzie pracował z tym zasilaczem ale z zasilaczem Mean Well 24V pracuje w miarę normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A coś z nim nie tak?! Daj znać.

Zasiałeś we mnie ziarenko niepokoju :)

Pytanie było dlatego że lepiej się znasz na elektronice od mnie i jak by Tobie poszło bez problemu to ja też zaktualuzuje sof. Z drugiej strony zaczyna mnie to irytować te ciągle aktualizacje wszystkiego - odbiorniki, ładowarki, apartury etc. Człowiek zaczyna tego nie ogarniać :)

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.