Skocz do zawartości

APM 2.6 - konfiguracja autopowrotu do łódki zanętowej.


Speedaco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym momencie to już nie wiem jak powinno być bo miałem jednak zamienione wtyczki w odbiorniku 5  i  6  i teraz po zmianie takiej jaką Ci opisywałem  na podglądzie terenu i ziemi nie wyświetla mi się  MANUAL i AUTO czyli SWB  a właśnie trójpozycyjny przełącznik czyli MANUAL na LEARNING i RTL ( czyli SWC) Natomiast nie wiem czy działa SWB bo  przecież potrzebny jest on do zapisywania punktu.  Więc albo coś nie tak jest w Twojej instrukcji albo ja coś żle robię. W jaki sposób na sucho mogę sprawdzić czy wszystko jest jak trzeba bo póki co nad wodę nie mogę ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry! Wybacz mnie staremu  ;)  Jest 1993 -żle spojrzałem  - poprawka. Czyli z drążkami i przełącznikami jest ok wg Ciebie? Jak w takim razie sprawdzić przy komputerze z zasilaniem USB czy to wszystko działa jak trzeba? Laptop pod pachę + nadajnik + APM z podpiętym odbiornikiem i na działkę? Wystarczy? MisionPlanner wystarczy do sprawdzenia? Jak zaplanować trasę w programie i zweryfikować ustawienia? Dla kogoś kto tego nie robił to nie jest łatwe. Po pierwszym razie i klarownym drogowskazie już pójdzie i będziesz miał mnie z głowy :) A może innym to się też przyda i skorzystają póki nie powstanie jasny i czytelny dla" niemodelarzy" i "dronowców"  tutorial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdza się na stole. W podanym menu po przełączeniu przełącznika 3 pozycyjnego powinie zmieniać się 8 kanał.

Jeżeli nie zmienia się trzeba do tego doprowadzić ustawiając aparaturę.

W menu po przełączeniu  przełącznika 3 pozycyjnego kanał 8" się zmienia podobnie jak kanał 7" czyli SWB. Czyli rozumiem, że z aparaturą jest wszystko OK.

Proszę teraz o konkrety co do "sprawdzenia na stole" Jeżeli można to łopatologicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 1 z odbiornika do kanału 1 w INPUTS  APM

Kanał 2 z odbiornika do kanału 2 w INPUTS  APM

Kanał 5 z odbiornika do kanału 8 w INPUTS APM

kanał 6 z odbiornika do kanału 7 w INPUTS APM

 

i tutaj taka moja mała dygresja -  jeżeli rozmawiamy o kanałach... Do programowania APM  kanały w APM były spięte z odbiornikiem w sposób następujący:

kanał 1 z odbiornika do kanału 1 w APM oraz kanał 2 z odbiornika do kanału 2 w APM Po zaprogramowaniu APM  silniki fizycznie wpinałem analogicznie pod 1 i 2 OUTPUT APM ale zauważyłem, że przy takim sposobie wpięcia po założeniu do łódki - pracował tylko jeden silnik i to od razu po włączeniu zasilania w łódce  - bez żadnej mojej ingerencji. Dlatego metodą prób i błędów doszedłem do takiego sposobu wpięcia wtyczek gdzie silniki pracują prawidłowo i dają się sterować z nadajnika. Czyli silniki wpinam  w  wyjścia 1 i 3  OUTPUT APM  a nie 1 i 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, może będzie łatwiej a potem możesz to zmieniać dowoli:

Podłącz odbiornik z apmem

1 do 1

2 do 2 

3 do 7

5 do 8

 

W aparaturze mode 2 

prawy drążek 1 i 2 kanał

lewy drążek góra-dół 3 kanał

SWC - 5 kanał tryby pływania

 

 

silniki pod 1 i 3 w apm na outach

 

załaduj (load) plik z apm2,6 i zapisz do apema (write)

 

sprawdź w poprzednim menu czy wszystko wychyla się prawidłowo a w szczególności 

Radio 1, 2, 3, 7 i 8. Reszta nas nie interesuje.

 

Jak kanał 8 będzie się zmieniał to możesz zobaczyć czy zmieniają się tryby w zakładce tryby lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, może będzie łatwiej a potem możesz to zmieniać dowoli:

Podłącz odbiornik z apmem

1 do 1

2 do 2 

3 do 7

5 do 8

 

W aparaturze mode 2 

prawy drążek 1 i 2 kanał

lewy drążek góra-dół 3 kanał

SWC - 5 kanał tryby pływania

 

 

silniki pod 1 i 3 w apm na outach

 

załaduj (load) plik z apm2,6 i zapisz do apema (write)

 

sprawdź w poprzednim menu czy wszystko wychyla się prawidłowo a w szczególności 

Radio 1, 2, 3, 7 i 8. Reszta nas nie interesuje.

 

Jak kanał 8 będzie się zmieniał to możesz zobaczyć czy zmieniają się tryby w zakładce tryby lotu.

Czy fizycznie do programowania muszę wpiąć silniki na OUTACH?? Czy niekoniecznie? Pytam bo mam krótki kabelek USB i będzie kłopot... ale jeżeli to konieczne to stanę na głowie i to zrobię!

 

I drugie pytanie  - rozumiem, że aby zmiany w oprogramowaniu były skuteczne mam wgrać jakieś inne oprogramowanie np. samolot czy kopter potem rover i Twój wsad? Czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc sprawdż kompas ? Czy chodzi o to czy fizycznie północ to północ czy jakieś ptaszki w MissionPlanner?  No i co z symulacją trasy sprawdzeniem działania jakiejś misji na komputerze ?

 I jeszcze pytanie o GPS Czy wymaga jakiejś konfiguracji oprócz tej w MP czyli np Ucenter? U mnie pokazuje fixa ale dioda GPS miga ciągle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Północ na APM i MP to 250 stopni  czyli kierunki się nie pokrywają. Sprawdzałem na kompasie w telefonie. Popływać to za bardzo nie popływam bo przy takim ustawieniu jakie mi podałeś działa tylko jeden - lewy silnik i to na maksa bez mojej ingerencji. Dupa Panie Kierowniku! Łódka nie działa prawidłowo, a czacha mi już dymi! :wacko:

 

edit: Łódka daje się sterować manualnie  dopiero kiedy przepnę kabelek na wejściu APM z kanału 2 na kanał 3 nie zmieniając pozycji w odbiorniku  ale nie wiem jak to zmienia inne funkcje i czy zmienia?

Spróbuje zrobić ponowną - kompletną  konfigurację z takim układem wtyczek przy jakim działa łódka i zobaczę co i jak będzie. Radia nie ruszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania kompasu muszą się zgadzać z rzeczywistym kierunkiem północy. Sprawdź jeszcze raz "zdroworozsądkowo" gdzie jest północ, z Myślenic to na Kraków będzie :)

I potem skalibruj kompas, i jeżeli to nie pomoże to trzeba skorygować orientację kontrolera względem północy - jest to w zakładce "compass" w MP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.