Skocz do zawartości

APM 2.6 - konfiguracja autopowrotu do łódki zanętowej.


Speedaco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A konkretny film możesz wskazać? To "mamy to" czy też   nie? Bo już nie wiem sam... Piszesz trochę tajemniczo. Nie można kawa na ławę?  A jak to sprawdzić  przy komputerze czy to mamy, bo też milczysz na ten temat ? Pytam bo pisałeś że się da to zrobić. Może jakaś misja którą można by to zweryfikować? Póki co  pogoda nie fajna na pływanie. U mnie śnieg i blisko zera.

Piszesz: Aby automatyczny powrót działał wystarczy zrobić FS na poziom mniejszy niż minimalne wychylenie drążka.

Nie wiem jak i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam gdzie co i jak. Przykro mi. Piszesz jak dla mnie zbyt ogólnikowo i grypsem zawodowym a ja oczekiwałbym łopatologii. Jeżeli nie oglądasz filmów na youtube to skąd wiesz że jest ich tam sporo w tym temacie? Mam wrażenie, że sobie ze mnie jaja robisz ;) a ja po takiej porcji kombinacji mam już głowę jak kula ziemska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam takich tutoriali a tylko czytam instrukcję.

Przypomniałem sobie że ty nie masz zwykłego odbiornika tylko ten lepszy.

W zwykłym jest to ustawione jako ustawienie fabryczne.

Powyżej pomyliłem się i powinno byc 2 kanał.

Możesz wejść na failsafe i ustawić 2 kanał drążkiem w dół (w MP będzie zmieniał się radio 3 - i tak ma być)

Sprawdź na aparaturze czy masz zapisane failsafe. Czasami nie chce się zapisać jak za krótko trzymasz przycisk cancel.


Przed chwilą sprawdziłem ustawienia firmowe aparatury.

Przy wszystkich kanałach na OFF po wyłączeniu aparatury cyferka spada do 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odbiornik to FS-IA10 a nadajnik zmodowałem do 10 kanałów. Zrobiłem jak poleciłeś i wygląda to tak:

 

Failsafe  fab2ad59bc1ef9fcm.jpg

 

Włączony nadajnik 65422422ac00cc49m.jpg

 

Wyłączony nadajnik 6c9b036f43420ee2m.jpg

 

Tak ma być?  Jeżeli jest ok to czy możesz napisać jak wykonać misję sprawdzającą  na kompie by  być pewnym, że to działa jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem  - bo żle kombinowałem na początku i tak zostało. Ustawiłem ponownie  na  920 żeby się  przełączył na RTL i pokazał się w HUD napis i RTL i  FAILSAFE!

6de8761724f14401m.jpg

Hurrra! :)

P.S. Nie wiem tylko czemu czasami błędnie pokazuje północ ale generalnie jest ok i Home  nieraz zamiast u mnie to kilka domów dalej.  :) Może dlatego, że robię to w domu  przy oknie a nie na dworze?

Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jesteś w dobrym miejscu by się odstresować, bo nie ma sytuacji że coś nie działa tylko musisz się nauczyć nowej wiedzy. Trzeba spokojnie odkrywać nowe funkcje. Dodaj waypoint, początek misji, eksperymentuj! Z tego co widzę to ArduBoat dopiero zyskuje popularność (ale szybko), więc nie ma zbyt wielu doświadczonych pływaczy. Czy startowanie misji nie jest podobne jak w dronach? 

 

Ciekawą i przydatną rzeczą jest też geofence - zabezpieczenie przed wypłynięciem poza ustalony obszar. Najpierw trzeba się upewnić że działa to i powrót do bazy, wtedy można działać z misjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jakie jest startowanie misji w dronach bo nigdzie nie znalazłem przykładu startu misji, albo jak pisałem - zle szukam. Jak mam się upewnić że działa to i powrót do bazy? Żeby eksperymentować to muszę mieć choć minimum wiedzy a skąd to brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikasz na mapie i to wystarczy.

Robisz kilka punktów a one samoczynnie łączą się w trasę.

Potem wgranie do apema i na koniec włączenie trybu auto.

Misja rozpocznie się automatycznie.

 

Jako ostatni punkt możesz zaznaczyć RTL wtedy sam wróci do miejsca startu.

Take off nie jest używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żeby eksperymentować to muszę mieć choć minimum wiedzy a skąd to brać?

 

Z... eksperymentów. Dokumentacji. Obserwowania reakcji systemu, włącznie z komunikatami o błędach i informacjami na konsoli. 

 

Potrzebna jest systematyczność. Piszesz:

 

 

 

przełączam na pozycję 3  włącznik 3-pozycyjny i nic się nie dzieje.

 

Nic się nie dzieje w ogóle? Czy zmienia się tryb ale nie zaczyna się misja? Jest ważna pozycja GPS? Czy powrót do bazy jest przetestowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb się zmienia na auto a misja się nie rozpoczyna. To miałem na myśli. Może nieprecyzyjnie piszę.Pozycja GPS jest właściwa a hdop 1.0 Na failsafe też nic się nie dzieje a powinno moim zdaniem czyli po wyłączeniu nadajnika. W jaki sposób mam przetestować powrót do bazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do bazy należy przetestować w rzeczywistości, na stosownym akwenie. Bez pewności, że wszystko tu działa jak trzeba, nie warto się zajmować trybem auto - no chyba że edukacyjnie, ucząc się dodawać punkty. 

 

 

 

Na failsafe też nic się nie dzieje

 

Kolejny przykład nieprecyzyjnej wypowiedzi. Co to znaczy że nic się nie dzieje? Włącza się tryb RTL? Jeżeli tak to OK, a jego działanie trzeba po prostu sprawdzić. Pamiętam że wiele wersji temu miałem taką sytuację z ArduPlane. W ogóle nie chciał ruszać sterami na ziemi, a w powietrzu wszystko było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy sobie teraz o planowaniu misji więc stwierdzenie moje : ... nic się nie dzieje... dotyczy braku startu misji. Kilka postów wyżej znalazłbyś info, że tryb RTL funkcjonuje jak trzeba!  Wynika z Twojej wypowiedzi, że  pozostaje mi poczekać na  lepszą pogodę bo u mnie zima póki co i mrozi i ruszyć nad wodę. Muszę jeszcze podopinać wszystkie inne wtyczki w odbiornik do oświtlenia, klap spustowych zanęty i zestawów, halogenu itd.  i zobaczyć jak to pracuje wszystko razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.