Skocz do zawartości

sopwith camel


pacek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Oby się pojawili, w każdym razie Warszawa zaprasza Kraków na koniec kwietnia (miejmy nadzieję).

 

Co do tych Brownów, to niech tylko mój wynalazek dostanie drobny detal czyli skrzydła! (przed chwilą rdzenie zostały odebrane od Andy-ego "xyz" - dzięki wielkie)

 

W weekend zostanie zmazana hańba z początku stycznia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą rdzenie zostały odebrane od Andy-ego "xyz" - dzięki wielkie

i to jest przykład jak fajną zabawą jest kombat, przecież Andy-Fryzjer to wróg :mrgreen: śmiertelny.

Dla niewtajemniczonych Janek lata w innej eskadrze niż ja i Andrzej.

 

No i przypominam sobie fragment filmu jak Pan Foker obużył się że jakiś pilot (Woss) zasadził do DR1 silnik bentleya, a ty prawie całe skrzydła zagraniczne bedziesz miał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Janku muszę Cię zasmucić wiadomości o stanie liczebnym mojej eskadry są prawie prawdziwe, pozostało jeszcze połączyć lotki, zrobić naciągi, założyć śmigło i w góre :mrgreen:

 

ten gościu będzie odpowiedzialny za celne serie w Fokera :D

Dołączona grafika

 

jest to weteran który brał udział w słynnym starciu z Mariuszowym Niuportem :mrgreen:

Dołączona grafika

 

zapamiętaj Janku tą kolorystyke jak ją ujżysz to s....... jak najszybciej :mrgreen:

Dołączona grafika

 

i eskadra w komplecie :D

Dołączona grafika

 

oblot Browna planuje na sobote, może gdzieś dopadne samotnego DR1 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę Cię zasmucić wiadomości o stanie liczebnym mojej eskadry są prawie prawdziwe,

E tam, że masz dwa ARF-y :) to wiadomo + dodatkowy kadłub do Browna (pewnie przewidziałeś że jednego od razu strącą i będziesz potrzebował sobowtóra aby ściemniać że nic się nie stało hehe.)

 

ten gościu będzie odpowiedzialny

za szybką ucieczkę i nerwowe machanie wszystkimi wajchami - wiem :mrgreen:

 

 

oblot Browna planuje na sobote, może gdzieś dopadne samotnego DR1

Chyba nikt nie będzie Ci utrudniał, nie wyrobię się na sobotę :|

Może to i lepiej, jeszcze jeden dzień bestroski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po oblocie, nie obyło sie bez małych problemów :( silnik toche kaprysił, więc skończyło się tylko na jednym krótkim locie, latał troche nerwowo, w domu zobaczyłem że nie ustawiłem expo a już się przyzwyczaiłem do latania z ustawionym, :oops: więc polatałem sobie troche prototypem :mrgreen: kiedy w końcu roztopi się ten śnieg na lotnisko nie można dojechać :cry:

 

Dołączona grafika

 

Wroga na niebie ani widu ani słychu może hangar im zasypało ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek udało Ci się wystartować bez NART w takim śniegu ? Czy POSZEDŁ z ręki ?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nie no oczywiście z ręki, najbardziej przyjemna jest wyprawa po model po lądowaniu, śnieg po kolana a moje "walonki tylko do półłydki"

 

Co prawda ponoć to już powoli konieć zimy ale jak znajdę kawałek sklejki 1,5 - 2 mm to może zrobie narty, nie wiem czy w orgyinale był Camel na nartach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek narazie wstrzymaj się z wysyłką :D , coś tam znalazłem

Co prawda nie za bardzo wiem jak wyglądały narty z epoki, i powstało coś takiego :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jak mi się uda to może jutro przed pracą spróbuje jak działają :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu gumki, z tyłu linki, narty nasmarowane świeczką czekają na jutrzejszą próbe :D

 

 

teraz dokładnie przyjrzałem się zdjęciu i gdybym zrobił narty wygięte z przodu i z tyłu to były by nawet podobne :D no prawie musiałbym zrobić bardziej fikusne wygicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie od Camela ale jest tu trochę oryginalnych przykładów;

kolejny dowód na to że Foker to nieoceniona kopalnia wiedzy :mrgreen: wielkie dzięki, na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że od pomysłu do przemysłu upłyneła chwila i na początku chodziło mi tylko o narty, a dopiero jak powstały to zacząłem się zastanawiać nad wyglądem nart z epoki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne narty. Ale jak nie dorobisz tylnej, to ster kierunku będzie działał jak ster w łodzi, rozcinając śnieg jak wodę. Jak startuje się z głębokiego lub/i nierównego śniegu (bruzdy, grudy, ślady butów, ślady narciarzy biegowych), to trzeba na początku rozbiegu mocno dociskać ogon do ziemi, żeby model nie kapotował. Z ubitego śniegu nie ma tego problemu.

 

No i koniecznie filmik ze startu i lądowania na śniegu zamieść na forum! Uwielbiam modele na nartach :-)

 

Na gumkach mocowane, aby miały odpowiedni kąt?

Tak musi być i chyba tak jest - na pierwszej fotce z nartami widać, że tylny ogranicznik jest zluzowany, a przednie się rozciągnęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i już po próbie z nartami :D

 

na razie kilka fotek.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

jak zmontuje filmik to zamieszcze.

 

Na razie bez komentarza myślę że film wszystko powie :mrgreen:

 

a tu obiecany filmik :rotfl:

 

 

wnioski końcowe: samolot gwizda, a pilot ........ , trzeba potrenować jazde na nartach i troche stuningować narty podwyższyć noski, zeby nie nurkowały w miękim sniegu ;D

 

samo latanie z nartami niczym się nie różni od latania z kołami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.