Skocz do zawartości

sopwith camel


pacek

Rekomendowane odpowiedzi

no to po udanych testach w boju :D , przyszedł czas na produkcje seryjną, mam nadzieje, że egzemplarze seryjne będą powstawać troche szybciej niż prototyp, tym bardziej, że po testach w locie, zamówienie też złożył AS (II WW) naszej eskadry "Fryzjer", czyżby chciał zostać też asem w IWW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no i powstał kolejny kadłu tymrazem dla samego Pana Browna :mrgreen: , troche inaczej zrobiony niż prototyp (inna szmata) i waga końcowa surówki 118g chyba całkiem nieźle :D niestety i tym razem nie dokońca jestem zadowolony ze swojej pracy w dwóch miejscach nie doklepałem tkaniny tak jak trzeba :( do trzech razy sztuka :? :lol:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

kolory na zdjęciach są dość mocno przekłamane

 

no to jeszcze tylko 4 kadluby i będzie możan forma położyć na pólke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prace nad sprzętem dla sir Browna ruszyły oddam mu do dyspozycji 2 szt co by gromił fokery bez opamiętania jak zabraknie to dorobi się nowe.

 

Zmodernizowałem standartowe łoże tak aby wymiana silnika odbywała się poprzez jego odkręcenie, teraz będzie to moduł łoże, silnik, serwo gazu. Modernizacja dość prosta przewierciłem poprostu nowe dziury w łożu ot i cała tajemnica :mrgreen:

 

fotki wstawie jak będzie coś więcej widać niż skorupy kadłubów :mrgreen: .

 

Na jutro jak pogoda pozwoli planuje kolejne testy w locie prototypu, troche eksperymentów z kątami skrzydeł. A może i jaki DR się pojawi to go szybko ciachne :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera mnie bierze, jak czytam ten wątek...

Ale cholera w sensie pozytywnym. Nie znamy się, ale latałem wiele lat temu z kombatami w Szczecinie i jak czytam jak fajnie się bawicie, to aż mi strzyka qrcze...

W tej całej Anglii kombaciarze to chyba tylko jedzą fast foody. A ja mogę wam koledzy tylko pozazdrościć.

 

Bo nie ma to jak 4-6-ciu gania w powietrzu za ogonami... A jak raz kolega latacz powiedział, że to zabawka poświęciłem się i dałem mu stery w powietrzu... Wiecie, co było dalej? Ale dałem wysoko i zdążyłem wyprowadzić :)

 

Taki malutki się po tym zrobił :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania, tym bardziej że czasem tego typu rozrywki modelarskie jak kombat bywają odbierane jako choroba umysłowa ;):) W każdym razie 'Warszawska Grupa Pościgowa' pozdrawia '303 Dywizjon Kościuszkowski' (obie formacje w skali 1/12 oczywiście) :)

 

Co do kombatu angielskiego, może rozpoznaj http://www.acesaircombat.co.uk/

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś Camel odbył samotny lot patrolowy, wroga nie widać :mrgreen: pewnie mu rycyna w silniku zamarzła, albo dowódctwo nie dało pozwolenia na loty w niedziele :mrgreen: patrol odbył się na przydomowym lotnisku w niezbyt sprzyjających warunkach okazało się że całkiem nieźle wieje a że jest to łąka otoczona z 3 stron lasem w okolicach drzew całkiem nieźle telepało, ale jak to mówią latać to każdy może, gorzej z lądowaniem, tym bardziej że wiatr wiał na drzewa przy których stałem i podejście należało zrobić albo z nad drzew albo wzdłuż i przed lądowaniem dać zakręt w prawo, po kilku moich próbach pilot się zdenerwował i wyłączył silnik i jakoś pszlo, nawet nie musiałem daleko po model iść jakieś 20m w śniegu powyżej kola, chyba zrobie mu narty :lol: albo sobie rakiety snieżne.

 

Warsztaty oczywiście cały czas pracują nad powiększeniem eskadry :D

 

Dołączona grafika

camel ma już oznaczenia po której stronie lata :mrgreen: żeby nie było wątpliwości

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluje o takie modele w skali 1:4 w dziale makiety

no tak, tylko kto by się odważył walczyć takimi sprzętami, już teraz nie ma za wielu chętnych, a gdzie koszty budowy 1/4 w stosunku do 1/8. :mrgreen:

 

Choć sam jestem zboczony na punkcie kombatu :D , to nie wiem czy jak bym rozpie........ takiego 2 metrowego sprzęta to chyba bym się chyba rozpłakał. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.