Skocz do zawartości

Telemetria DIY


stratus9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak sobie pomyślałem, że fajnie by było mieć jakiś kanał zwrotny z modelu, taką sobie telemetrie. Trochę się na elektronice i programowaniu znam... czemu by nie zrobić tego samodzielnie zamiast kupować. Zastanawia mnie tylko czy to opłacalne i tu prośba do Was o "wycenę".

Dla przykładu na ile wycenicie takie cóś:

-zasięg do 1500m

-częstotliwość 2.4GHz lub 433MHz

-pomiar temperatury w 3 punktach

-pomiar prądu i napięcia pakietu

-barometryczny czujnik wysokości

-barometryczny czujnik prędkości

-lcd graficzne 128x64px

 

No i to tyle przykładu. Jak się okaże, że wyjdzie taniej niż sklepowe to może pomysł ożyje :D Mile widziane wszelkie pomysły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy ale przy cenie np. frsky to moze nie byc takie kolorowe.

Realizacja takiego projektu to raczej tylko w celach naukowo-poznawczych.

Parametry lotu i zasięg telemetrii proponowany przez Ciebie to raczej przy fpv a wtedy to powinno wyświetlać osd.

Wyswietlanie tych informacji na wyswietlaczu wiąże sie z koniecznością patrzenia na niego. I wtedy musisz zostawić model sam sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu projektuję sobie takie urządzonko.

Zastosowanie - modele pływające i jeżdzące, aczkolwiek może by się udało wstawić to do modelu latającego.

 

http://www.fsrv.wroc...t=1261&start=15

 

Doszło jeszcze dużo opcji funkcjonalnych i użytkowych ( np. kalibracje pomiarów wykonywane przez użytkownika, język niemiecki, stoper, archiwum pomiarów, itd. )

Całość wymaga jeszcze dopieszczenia części nadawczej ( soft ) , zaprojektowania płytek i testowego uruchomienia modułów. Więc trochę roboty jest jeszcze przede mną :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny sprzęcik! Coś w stylu tego co chciałem zrobić. Ostatecznie chyba jednak taka samoróbka mija się z celem :(

 

Kosztowo - na pewno tak. Aby było taniej - trzeba zakupić elementy w hurcie - jednym słowem typowa już produkcja.

Aczkolwiek, jak ostatnio zsumowałem ceny poszczególnych elementów np. systemu Eagle - okazało się, że kwota gotowca przewyższała bardzo znacznie koszty, za które kupiłem elementy. Oczywiście w tym momencie poświęconego czasu nie wliczam - traktuję to jako hobby.

 

W przypadku funkcjonalności - niezupełnie. Urządzenie robię pod siebie do konkretnych celów - zaś na rynku są najczęściej uniwersalne rozwiązania i nie zawsze otrzyma się zamierzony efekt. Ponadto nie zauważyłem polskich wersji językowych ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.