Skocz do zawartości

Drukowany czołg zabawka by przemo ... pierwszy projekt na drukarkę 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Sławek to skuteczna wersja drukarki 3D :) 

Co do beczek ... niestety większe nie wchodzą w rachubę będą zahaczać o lufy ... z drugiej strony warhammer to megalomania więc i pojazd duży większy musi być względem załogi więc beczki mniejsze nawet są ok ... to jest kwestia poboczna według mnie no ale co tam uważacie za słuszne ... szanuje :) .... to jest moja skromna interpretacja moich przemyśleń odnośnie zabawki i tego się trzymam .... dzisiaj ciut przybyło pojazdu .... w zasadzie nie samego pojazdu a detali na nim .... przednia płyta już przyozdobiona  

20200310_194106.thumb.jpg.e53671f749214f23570a06ee4dd78958.jpg

 

20200310_194114.thumb.jpg.7d20530a9208397119d464cef923bd14.jpg

 

20200310_194128.thumb.jpg.acc06463859b47240aed0dc666b4297f.jpg

 

Mirku ukłon w Twoim kierunku ... dzięki :)

 

20200310_194056.thumb.jpg.12a7b1208f2af7cadd6fac890c1c7364.jpg

 

Cięzki bolter zawitał na wieżę :) do celowo na przegubie ale zostanie wklejony na stałe w pozycji jakieś lufy w dół dla spokojności żeby synu za szybko nie urwał ... niech pożyją z 15 minut :P

 

20200310_210355.thumb.jpg.e93c53c2971b79edfc3b4c689c5485ad.jpg

 

20200310_210407.thumb.jpg.24998b726a323835a9f85c43087fc375.jpg

 

20200310_210459.thumb.jpg.9ec9b8fc10a92a248054696c9454c96d.jpg

 

20200310_210600.thumb.jpg.92c1d6ae2578c5bd0d12b0497b9a9bf7.jpg

 

20200310_210611.thumb.jpg.382810f13fdec01da1844a61687dbc69.jpg

 

20200310_210428.thumb.jpg.1c97090d07c2ab26f49ea88442ff7163.jpg

 

 

W zasadzie pozostał mi tylko wydech i zaliczona jazda w terenie i ja będę kończył ustępując miejsca Sławkowi, który swojego Luchsa wykończy na wysokim poziomie ... w zasadzie jak zawsze :)

 

 

CDN ...

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na dzień dzisiejszy kończę projekt i oddaje wątek Sławkowi :)

wydech wleciał już na kadłub ... zmiana koncepcji jego wyglądu się wkradła ale to raczej na plus jest bardziej z uniwersum jak z normalnego pojazdu ale o to chodziło :) 

Przy okazji wleciał kanister na tył ... wiadomo proporcje beczki kanister są nie zachowane ale to mniejsza wersja beczek :P

20200311_065446.thumb.jpg.cfbdaa5ae4abff3b9e807ce9a4ade04b.jpg

 

20200311_065454.thumb.jpg.eead7bd6349739fc08f78e237490d680.jpg

 

20200311_065505.thumb.jpg.523d8eb66a0df18bc0c0d8893e68405e.jpg

 

Teraz muszę przeglądnąć tone plików z projektu i je wszystkie uporządkować ...

 

I jak to mówią w TV ... dziękuje wszystkim za uwagę :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wszystko zebrać do kupy więc macie paczkę ... może się komuś spodobało na tyle że będzie coś takiego chciał wydrukować i się tym pobawić :) jak by czegoś brakowało dajcie znać dorzucę choć powinno być wszystko ... wiadomo że czasem trzeba będzie coś szlifnąć no ale jest to mój pierwszy taki projekt więc idealnie być nie może :P

 

czołg zabawka by przemo.rar

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na thingiverse lub cults3d. Projekcik fajny - myślę że sporo osób z całego świata byłoby zainteresowanych. A gdybyś w tej samej technologii opracował "prawdziwy" czołg albo chociaż półmakietę - to chętnych byłoby multum. Np Abrams :D albo Merkava.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może i wrzucę co mi zależy :) co do makiety to niestety ja wymiękam ... brakuje mi umiejętności żeby coś dobrze odwzorować ze zdjęcia itp ... myślę już nad zakupem jakieś takiej przekładni ale na 12V żeby było więcej mocy no i całej już metalowej ,jak coś mi wpadnie w ręce to pomyślę nad podobnym, raczej już większym no i już silniki zrobić na reglach i na prawdziwej aparaturze a nie na zero-jedynkowej klikawce z czajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na miejscu Przemka pomyślał o jakimś nietuzinkowym i nie oklepanym  czołgu   z realu .( tygrysów i T34 jest na kopy..)

 

A tymczasem:

Wstawiłem "lufkę";   nie mam co podskakiwać  do dwururki Przemka  :(

 

DSC_0049.jpg.011fdaf92fd93ffdffcc3ddcd3c037fe.jpg

DSC_0050.jpg.ba1fe43b6a702399c3d020d2de710c5d.jpg

 

Kiepskie zdjęcia ale się zrehabilituje po  wykończeniu.

Ryś był już nawet przez chwile w kamuflażu ale raz że skopałem to dokumentnie, a dwa jakoś bardziej mi wpada w oko taki jednolity  więc szybko go przemalowałem na pierwotny stan .

Nawet nie pokaże tego zdjęć bo wstyd...

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie beczółki na paliwo brakuje i haków do holowania (tył i przód), no i chciałoby się wydłużyć gąsienice do tyłu, ale poza tym, to prima bella.

Jest dar i talent konstrukcyjny. Brawo.

Odnoszę wrażenie, że Przemo coś otworzył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luchs jak sie patrzy, aż się prosi żeby dół poprawić Sławku ... uruchom go tak jak jest i jak znajdę chwilę czasu pomyślimy nad zrobieniem (wydrukowaniem) podwozia godnego góry Sławku ... Mirku a co otworzyłem ? ? co masz na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych wiatrach jutro pojedzie.

Dziś złożyłem już napędy na gotowo , wprowadziłem kilka poprawek w koła napędowe i chyba wyeliminowałem zacięcia gąsienicy o których wspominał Przemek -przynajmniej przy testach "na sucho"

a nie  wyczerpałem jeszcze wszystkich zmian jakie miałem na myśli więc co do samego układu bez grzebieni jestem spokojny -to będzie jeździć bezproblemowo  :)

 

Przemku  -przy najmniejszym wkładzie pracy  projektowej  i drukarki (np zachowując już  te gąski co są ) to i tak była by spora robota -trzeba by robić nowe boczki wanny, nowe koła nośne , wahacze... darujmy to sobie -i tak obarczyłem cie dodrukiem części z twojej drugiej wersji (do innego projektu)

Ale skłamie pisząc że nie myślałem o możliwościach przebudowy tego podwozia....

 

Mirku -dzięki ale to bardziej zmysł jak talent -przy tym ostatnim byłby wykonany staranniej :) a tak jest jedynie efekciarski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, otworzyłeś nowy obszar, wkroczyłeś nań jak w otchłań, a my za Tobą. Nieskromnie powiem, że pobrałem pliki i oglądam je w Curze ze wszystkich stron. :) A nawet w DSM. Nie wiem doprawdy czym to się skończy i kiedy, ale już rozmyślam nad wydłużeniem boków... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dywanie troszkę zwalnia ale nie traci na dzielności .

Muszę poprawić wahacze z jednej strony -koła są lekko pod kątem i zagarniają gąskę pod kadłub przy jeździe do przodu a do tyłu wypychają je na zewnątrz , nic się nie dzieje -poprawki moje działają , ale odrobinę mam przez to chwilami wolniejszą lewą stronę .

Ewidentny brak grzebienia :)

 

Koła "napędowe" bez napędu - odciąłem to co wystawało osi z łożyska , wstawiłem podkładkę i przyśrubowałem ją  od "wewnątrz" do koła , i takie zespoły koło/łożysko wkładam na wcisk w burty -jak zostawię taki układ napędu x2 to wtedy wkleję je klejem dającym się rozkleić w razie czego -nawet zwykłym UHU Porem

A przy okazji -w razie czego mogę zabrać już teściową do lasu, łopata i siekierka jest .....Może wbrew regułom kamuflażu ale co tam

2020-03-13_16_11_39.jpg.63daa3cc1f172bd2ae1920da52e42ad6.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj zaliczona jazda terenowa ...

 

 

baterie już ciut rozładowane ale w terenie ciut brakuje mocy ... przypomnę że pojazd waży 960 gram ... płytka już nie pociągnie pewnie pakiety 2S bo jest maksymalnie do 6V, o silniki bym się nie martwił dadzą radę. Jedyne rozwiązanie to dokupić odbiornik do mojego X-lite, mam 2 ESC do bezszczotek i zmiksować silniki na v-tail tak jak to robiłem w tym już dawno zapomnianym i nie do kończonym projekcie ....

 

 

ale to już kosmetyka że tak powiem ... zabawka sobie radzi na zewnątrz a w warunkach domowych jeszcze lepiej więc można powiedzieć cel osiągnięty ... zmiana na regle i normalną aparaturę to już tzw kosmetyka w zasadzie ... będzie czas będę o tym myślał :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo naturalnie wygląda jazda w terenie. Zryłeś nieco darni nawet. Obracana wieża podczas jazdy, to istny szał. Chciałoby się jeszcze trochę dymu z luf i dźwięk wystrzału. Jakiś dołek strzelecki, do którego by wjechał. No i oddał salwę. Świetna zabawka, aż mnie korci. Trochę błota poligonu jakby się trafiło... A naoliwiłeś gąsienice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirku za dobre słowo. Gąsienic nie oliwiłem bo teraz fajnie popiskuje prawie jak prawdziwy ? 

Korci mnie większa i mocniejsza przekładnia taka na 12V ale to pomyślimy przy jakimś wolniejszym czasie jak znjadę. A jak korci to drukuj Mirku pliki masz ? jak ktoś chce w zasadzie to moge jeszcze udostępnić pliki z Design Spark Mechanical w zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.